XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

SHIB ve Altcoinlere Yatırım Yapmadan Önce Bu 5 Şeye Bakın!

Hakan Karaca
Hakan Karaca 4 Haziran 2022
22 görüntülenme
1618525420 48 phonoteka org p informatsionnie sistemi fon 50

Kripto para ayı piyasaları portföy değerini yok eder ve herkesin beklediğinden daha uzun süre dayanma konusunda tehlikeli bir eğilim gösterirler. Neyse ki, SHIB gibi altcoin projelerindeki ve piyasa genelindeki geri çekilmelerin iyi yanlarından biri, yatırımcılara, trend tekrar yükselişe geçtiğinde gelişebilecek projeleri araştırmak için yeniden odaklanmak ve zaman harcamak için zaman vermesidir. Boğa piyasasında herkes kazançlar sağlar ve çok iyi yatırımcı olduğunu düşünür. Ancak uzun düşüş trendleri sırasında nasıl yatırım yapılır? İşte bir ayı piyasası sırasında bir kripto projesine yatırım yapıp yapmamaya karar verirken odaklanmanız gereken beş unsur.

SHIB neden meme coin etiketinden kurtulmaya çalışıyor: Kullanım durumu ve rekabet avantajı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, kripto para sektöründe gösterişli vaatlere ve hileli protokollere sıkça rastlanıyor, ancak söz konusu talep ve fayda sağlayan bir ürünü ortaya koymak olunca, yalnızca bir avuç proje var. Bir token’in elde tutulmaya devam edilip edilmeyeceğini belirlemeye gelince, sorulması gereken ana sorulardan biri “Bu proje neden var?” Bu soruya basit bir cevap yoksa veya protokolün sunduğu çözümler acil bir sorunu gerçekten çözmüyorsa, hayatta kalmak için uzun vadede ihtiyaç duyduğu kabulü kazanmama ihtimali yüksektir. Geçerli bir kullanım durumunun mevcut olduğu durumlarda, protokolün aynı soruna çözümler sunan diğer projelerle nasıl karşılaştırıldığını düşünmek önemlidir.

ApeCoin, SHIB ve DOGE: Analistler Bu Seviyeleri Bekliyor!

Rakiplerinden daha iyi veya daha basit bir çözüm mü sunuyor, yoksa masaya gerçekten yeni bir şey getirmeyen gereksiz bir protokol mü? Buna en iyi örnek, son üç yılda bir avuç protokolün başlatıldığı piyasanın oracle sektörüdür. Artan sayıda seçeneğe rağmen, en eski ve en yaygın şekilde entegre edilen Oracle çözümü Chainlink’tir (LINK) ve bu alandaki en güçlü rakip olmaya devam etmektedir. Meme coin etiketinden kurtulmaya çalışan Shiba Inu (SHIB)’de kullanım alanını büyütmeye çalışan altcoin projelerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

Protokol gelir sağlıyor mu ve nakit rezerv var mı?

“Eğer inşa ederseniz, gelecekler” sözü, teknoloji çevrelerinde ortalıkta dolaşan klişe bir ifadedir, ancak kripto para birimi sektöründe her zaman gerçek dünyada benimsenmesi anlamına gelmez. Bir blockchain protokolünün işletilmesi zaman ve para gerektirir, bu da yalnızca geliri veya yeterli finansmanı olan protokollerin bir ayı piyasasında hayatta kalabileceği anlamına gelir. Bir projenin karlı olup olmadığını ve gelirin nereden geldiğini belirlemek, merkeziyetsiz finans (DeFi) token’leri satın almak isteyen yatırımcılara rehberlik edebilir. Bir proje sınırlı faaliyet ve gelir gösteriyorsa, değerinin düşük olup olmadığını veya kaçınılması gereken bir yatırım olup olmadığını değerlendirmeye başlamak için iyi bir zaman olabilir.

SHIB, DOGE, Bitcoin, ETH ve XRP: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Her girişimin yatırım yapmadan önce bir fona veya hazineye sahip olması gerekir; özellikle likidite çekmek için kilitli varlıklar üzerinde getiri sağlamak birincil teşvikse, projenin düşüş trendlerinden kurtulmak için yeterli fona sahip olup olmadığını belirlemek önemlidir. Daha önce de belirtildiği gibi, bir blockchain protokolü çalıştırmak ucuz değildir ve oradaki protokollerin çoğu, uzun bir ayı piyasasında ayakta kalabilecek kadar likit olmayabilir. İdeal olarak, DeFi tarzı bir proje, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) gibi çeşitli varlıkları ve USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) gibi daha güvenilir sabit paraları içeren büyük bir hazineye sahip olmalıdır.

Yol haritasındaki tarihler tutarlı mı?

Geçmiş performans mutlaka gelecekteki sonuçların bir göstergesi olmasa da, bir projenin yol haritasını takip etme ve önemli teslim tarihlerini karşılama geçmişi, zor zamanlara dayanmaya hazır olup olmadığı konusunda değerli bilgiler sağlayabilir. Yol haritası kilometre taşlarını takip etmenin yanı sıra, yatırımcıların bir protokol için geliştirme sıklığını ve geliştirici etkinliğini izlemeleri önemli olabilir.

Dikkat: Ünlü YouTuber, Bu Altcoin ile Rug Pull mı Planlıyor?

Bir takım, yol haritası son teslim tarihleri ​​gelip geçerken çok az veya hiç faaliyet belirtisi göstermiyorsa, yavaş bir rug pull meydana gelme olasılığını düşünmenin ve daha fazla kayıp gerçekleşmeden önce dışarı çıkma zamanının geldiğini düşünmenin zamanı gelmiş olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

metaverse crypto coins below 20 million market cap june 2022
İzlenecekler Listesine Giren 3 Metaverse Coin’i Tanıyalım! Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) destek seviyelerine tutunabilmek için mücadele ederken, kripto para piyasaları bugün hafif düşüş ivmesi gösteriyor. Metaverse coin projeleri , kripto para piyasası düşüşte olduğu için, bugün de fiyat...
Hakan Karaca 4 Haziran 2022