XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Analistler: SHIB ve Binance’deki Bu 2 Altcoin Hızlı Düşebilir!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
0 görüntülenme
Analistler: SHIB ve Binance'deki Bu 2 Altcoin Hızlı Düşebilir!

Analistler, altcoin projelerine yönelik eklentilerini paylaşmaya devam ediyor. Bu yazımızda Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Shiba Inu (SHIB) yorumlarını aktaracağız…

Solana 10 doların altına inecek mi?

Solana ve Avalanche, son birkaç saat içinde yüzde 2’lik bir düzeltme yaşadı ve bu, Ethereum’un Proof-of-Stake’e başarılı geçişiyle bağlantılı. Financial Insane analistlerine göre Merge etrafındaki hype azalırken Solana günlük grafiğinde bir ayı bayrağı var gibi duruyor. Bu teknik oluşum, 30 dolarlık destek seviyesinin kırılmasının yüzde 70’lik bir düzeltmeyi tetikleyebileceğini öngörüyor. Analistlere göre bu düşüş doğrulanırsa, satış baskısındaki artış SOL’u 10 doların altına iter.

Karamsar bakış açısına rağmen Solana için iyi faktörler de var. Analistlere göre layer-1 Blockchain tokeninin, geri tepme şansına sahip olmak için 50 günlük hareketli ortalamasını destek olarak geri alması gerekiyor. Bu direnç seviyesini aşması, SOL’un 48 dolara yükselmesine neden olma olasılığı taşıyor. Hatta 200 günlük hareketli ortalamanın 60 dolara yükselmesine yardımcı olur.

Avalanche için 17 dolar seviyesi önemli

Avalanche ayrıca günlük grafiğinde düşüş eğilimi gösteren bir teknik formasyon geliştiriyor gibi duruyor. Analistlere göre AVAX, bir baş-omuz modelinin sağ omzunu oluşturuyor. 17 doların altında sürekli bir günlük kapanış, dik bir düzeltme olasılığını artırır. Bu olursa ve AVAX paternin boyun çizgisinin altına düşerse, 11 dolara düşüş beklenmekte. Yani söz konusu senaryo, AVAX’ta yüzde 40’lık bir düzeltmeyi güçlü bir olasılık haline gelir.

AVAX’ın daha yükseğe çıkması, bu düşüş tezini geçersiz kılmak için 50 günlük hareketli ortalamanın kesilmesi anlamına geliyor. Bu durum, 200 günlük hareketli ortalamasında 42 dolarda bir artışa neden olur. Solana ve Avalanche’ın düşüş senaryoları göz önüne alındığında, bir sonraki büyük fiyat hareketlerini zamanlamaya çalışmadan önce desteğin altında veya direncin üzerinde belirleyici bir kapanış beklemek zorunludur.

Analist: SHIB yüzde 25’lik çöküşü onayladı

Son olarak, analist Akash Girimath’ın SHIB analizini ele alacağız. Shiba Inu fiyatı, son patlayıcı hareketinden sonra aylardır mükemmel bir destek seviyesi bulmayı bekliyor. Son rallinin kazanımlarını geri almasına rağmen, SHIB istikrarlı bir dayanak noktasına ulaşamadı.  Shiba Inu fiyatı, bir aydan fazla bir süredir 0.0000118 dolarlık destek seviyesinin üzerinde seyrediyor. 5 Ağustos’ta bu seviyeyi değiştirdikten sonra yüzde 50’lik bir ralliyi tetikledi.

Shiba Inu fiyatı bu kazançlarını geri alsa da, eğilim çizgisinin üzerinde bulunmakta. Yani, 0,0000118 dolardaki yatay destek seviyesinin üzerinde işlem gördü. Ancak, Girimath’a göre 15 Eylül’de SHIB, düşüş trendinin başladığını doğrulayarak bu kesişimi kırdı. Analist, “Bu eğilim devam ederse, Shiba Inu fiyatı muhtemelen %25 çökecek” diyor.

Analiste göre bu hareket, kısa vadeli bir bakış açısıyla düşüş eğilimine işaret eder. Ancak uzun vadeli yükseliş için bir temel oluşturacaktır.  Analiste göre bu destek seviyesi, Shiba Inu fiyatı için %120’lik bir toparlanma rallisi vaat ediyor. Bununla birlikte, Shiba Inu fiyatı bir U dönüşü yaparsa ve 0.0000118 dolar bariyerinin üzerinde bir günlük mum çubuğu üretirse, durum ayılar arasındaki zayıflığı gösterebilir. Bu engel bir destek seviyesine çevrilirse, düşüş görünümünü geçersiz kılacaktır. Bu gelişme, Shiba Inu fiyatının 0,0000179 dolara yükselişi tetikler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

“Büyük Tufan Geliyor” Ünlü Altın Tahmincisi Tarih de Verdi! Altın fiyatları yatay seyretmeye devam ediyor. Bu sırada Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, beklentilerini aktardı. İşte detaylar… Altın fiyatları mücadele ediyor Küresel piyasalarda, sarı metal, yükselen ABD doları ve agresif ABD faiz artırımı beklentileri arasında...
Aslı Dinçer 3 hafta önce