Tarihi Metrik: 10 Gün İçinde SHIB ve BTC Bu Seviyelerde!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 hafta önce
17.734 görüntülenme
Tarihi Metrik: 10 Gün İçinde SHIB ve BTC Bu Seviyelerde!

Kripto para piyasasında yeniden yeşil renk hakimiyeti oluştu. Lider kripto Bitcoin (BTC), tekrar 22 bin dolar eşiğine döndü. Popüler meme coin’i Shib Inu (SHIB) de güçlü bir artış kaydetti. CoinMarketCap kripto topluluğu ve makine öğrenimi algoritması BTC ve SHIB fiyatlarının Ocak ayı sonunda nerede olacağını tahmin ediyor.

Kripto topluluğunun 31 Ocak 2023 için SHIB fiyat tahmini

Piyasanın 2022’ye güçlü başlangıcının ardından, kripto para traderları ve yatırımcıları bir kez daha Shiba Inu’yu (SHIB) tartışıyor. Birçok kişi SHIB’in 2021’de elde ettiği zirvelere ulaşma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. 20 Ocak’taki verilerle birlikte SHIB ağındaki gelişmeler ve devam eden token yakımı göz önüne alındığında, Shiba Inu’nun kısa ve uzun vadeli getirilere dayalı olarak en az değerlenen varlıklar arasında olduğu görülüyor.

Bununla birlikte CoinMarketCap kripto topluluğu SHIB konusunda bu kadar iyimser değil. Topluluk tarafından verilen oyların 20 Ocak’ta alınan sonuçlarına göre, SHIB’in 31 Ocak 2023’te ortalama 0,00001064 dolar fiyattan işlem göreceği bekleniyor. Tahminler doğru çıkarsa, bu, SHIB fiyatının Ocak ayı sonuna kadar %7,09 veya 0,0000008119 dolar daha düşeceği anlamına geliyor.

SHIB
SHIB sosyal ortalama fiyat tahmini / Kaynak: CoinMarketCap

Topluluğun önceki altı aya ilişkin tahminlerinin performansına da bakmak bir fikir verebilir. Topluluk, tarihsel olarak SHIB fiyatını %68,31 doğruluk oranıyla tahmin etti.

SHIB
SHIB tahminleri geçmiş verileri / Kaynak: CoinMarketCap

AI’nin 1 Şubat için SHIB fiyat tahmini

Öte yandan PricePredictions’daki makine öğrenimi algoritması, kripto topluluğuna kıyasla, SHIB’nin Şubat ayına doğru biraz daha yüksek işlem yapmasının muhtemel olduğunu gösteriyor. AI teknolojisi, tahminin yapmak için diğerlerinin yanı sıra hareketli ortalama (MA), hareketli ortalama yakınsama ıraksaması (MACD), göreli güç endeksi (RSI) ve Bollinger Bantları (BB) gibi teknik göstergeleri kullanıyor. Yapay zekaya göre, Shiba Inu 1 Şubat’ta 0,000011 dolardan işlem görecek. Şu anda SHIB, günlük bazda %0,62 ve önceki yedi günde %18,11 artışla 0,00001147 dolardan işlem görüyor.

SHIB
SHIB 7 günlük fiyat grafiği

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, iyimser piyasa havası ve ekosistemindeki olumlu olaylar, örneğin SHIB ekibinin uzun süredir beklenen 2. katman Blockchain Shibarium’un temel ilkelerini açıklaması, SHIB’in yükselişine katkıda bulundu.

Kripto topluluğunun 31 Ocak 2023 için Bitcoin fiyat tahmini

Kısa bir yükseliş rallisinden sonra, genel kripto para birimi piyasası yeniden kırmızı bir denizde uyandı. Bununla birlikte bugün, yeninde yeşil bölgeye geri dönmeyi başardı. Bitcoin (BTC) günlük bazda %3,46 yükseldi. Bununla birlikte kripto topluluğu BTC’nin gelecekteki fiyatı hakkında daha az iyimser.

CoinMarketCap kripto topluluğu tarafından verilen oyların 19 Ocak’ta alınan sonuçlarına göre, Bitcoin 31 Ocak 2023’te ortalama 19.368 dolardan el değiştirecek. Eğer topluluğun tahmini doğru çıkarsa, Ocak ayı sonunda Bitcoin fiyatının, basın zamanındaki 21.868 dolar olan mevcut değerine kıyasla %11,43 veya 2.500 dolar daha düşeceği anlamına geliyor.

Bitcoin sosyal ortalama fiyat tahmini / Kaynak: CoinMarketCap

Kripto topluluğunun önceki altı aya ilişkin tahminlerinin performansını dikkate alırsak, topluluk tarihsel olarak BTC fiyatını %71,75 doğruluk oranıyla belirledi.

Bitcoin sosyal tahmin doğruluğu / Kaynak: CoinMarketCap

AI’nin 1 Şubat için BTC fiyat tahmini

Bu arada, PricePredictions’daki makine öğrenimi algoritmaları, daha önce Bitcoin’in 1 Şubat 2023’te 21.382 dolardan işlem göreceğini tahmin etmişti. Kripto topluluğunun aksine, makine algoritması yükselişini sürdürüyor. Ayrıca, daha yakın zamanda fiyatı 21.239 dolar olarak belirledi.

Bitcoin 30 günlük fiyat tahmin grafiği / Kaynak: PricePredictions

Ayrıca, TradingView’in 1 günlük göstergelerinde Bitcoin’in teknik analizi (TA) olumlu olmaya devam ediyor. Özet, 2’de ‘al’ı gösteren osilatörlerin ve 12’de ‘güçlü bir al’ı gösteren hareketli ortalamaların (MA) bir sonucu olan 14’teki ‘al’ duyarlılığıyla aynı hizada.

Bitcoin 1 günlük teknik analiz / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Kripto Şirketi İflas Ederse Bitcoin 10 Bin Dolara Düşer!
Bu Kripto Şirketi İflas Ederse Bitcoin 10 Bin Dolara Düşer! Bitcoin fiyatı son 2 ile 3 haftada iyi bir şekilde toparlandı ve 2023’ün başındaki 16.500 dolardan en son 21.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Bununla birlikte, piyasada son bir büyük kriz görme riski hala var. Hangi olay Bitcoin’in...
Vural Erkan 1 hafta önce