Investorplace: SHIB ve Bu 2 Altcoin’den Kaçının!

Investorplace: SHIB ve Bu 2 Altcoin’den Kaçının!
Investorplace: SHIB ve Bu 2 Altcoin’den Kaçının!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası 2023 yılında, yılbaşından bugüne %37’lik bir artışla kayda değer bir büyüme yaşadı. Ancak, bu yükselişin altında bazı kripto varlıklar zayıflık belirtileri gösteriyor. Investorplace analisti Chris MacDonald, 2024’e yaklaşırken yatırımcıların belirli kripto para birimlerini elden çıkarmayı düşünmelerini öneriyor. SHIB dahil, önümüzdeki yıl hangi kriptolardan uzak durulması gerektiğini belirliyor. Yalnız, makaleye geçmeden önce, bunların sadece analistin görüşü olduğunu belirtmekte fayda var. SHIB veya makaledeki diğer iki coin’in kötü bir performans gösterip göstermeyeceğini zaman gösterecek.  Bu sırada MacDonald’a göre bu makalede bahsi geçen kripto paralar aşırı abartıdan ve pratik uygulama eksikliğinden muzdarip, bu da onları ideal yatırımlardan daha az yapıyor. Bunun yerine, yatırımcıların gerçek faydası olan kripto para birimlerine odaklanmaları teşvik edilmekte. İşte detaylar…

Analiste göre SHIB, “parlaklığını kaybediyor”

Dogecoin ile aynı Japon köpek cinsinden esinlenen Shiba Inu (SHIB), benzersiz bir kimliğe sahiptir. Sadık bir ShibArmy topluluğu tarafından desteklenen SHIB, başlangıçtaki şüpheciliğe rağmen 2021’de önemli bir büyüme kaydetti. Ancak MacDonald, SHIB’in artık yatırımcılar için akıllıca bir seçim olmayabileceğini düşünüyor. İlk dalgalanmasına rağmen, yenilik azaldı ve şu anda öncelikle sınırlı pratik kullanımı olan bir meme token olarak işlev görüyor.

Dev Bitcoin Borsası Açıkladı: ‘Küçük’ Bir Saldırı Var!

SHIB token sahiplerinin sayısındaki durgunluk, varlığa olan ilginin azaldığını gösteren endişe verici bir işaret. Bu durum, SHIB gibi kripto para birimlerindeki volatilitenin ve fayda eksikliğinin altını çiziyor. MacDonald, yatırımcılara SHIB’yi günümüzün kripto ortamında kaçınılması gereken kriptolardan biri olarak işaretlemelerini tavsiye ediyor.

Floki Inu (FLOKI) konusunda endişeler var

Shiba Inu (SHIB)’dan esinlenen bir meme coin olan Floki Inu (FLOKI), DeFi ekosisteminde eğlence ile faydayı harmanlamaya çalışıyor. Adını Elon Musk’ın köpeğinden alan bu “halkın kripto parası”, 400.000 cüzdan sahibi ve önemli bir piyasa değeriyle önemli bir takipçi kitlesi topladı. Ancak MacDonald bu kripto paranın geleceği konusunda temkinli.

Uzman Görüşü: Sıradaki Patlama İçin Bu 4 Altcoin Seçildi!

Floki Inu, Valhalla adlı Viking temalı bir NFT oyun metaverse aracılığıyla fayda sağlamaya çalıştı. Ancak bu yönde henüz anlamlı bir ilerleme gösteremedi. İster NFT’ler, ister metaverse projeleri ya da diğer hevesler olsun, MacDonald bu coinlerin ya istikrarsızlığa doğru gittiğine ya da spekülatif araçlar olarak kalacağına inanıyor. Bu nedenle, yatırımcılara SHIB, Floki Inu ve benzeri varlıklardan uzak durmalarını tavsiye ediyor.

4-CHAN (4CHAN): Zayıf bir token

4-CHAN (4CHAN), MacDonald’ın enflasyona ve seyrelmeye eğilimli olarak tanımladığı bir kripto para birimidir. SHIB gibi yakma veya stake etme gibi hayati arz kontrol yöntemlerinden yoksundur. Analiste göre, yönetişim ve topluluk katılımı zayıftır. Bu da sahiplerine projenin yönü üzerinde çok az etki bırakıyor. Ayrıca, akıllı sözleşmenin şekillendirilebilirliği güvenlik ve güven endişelerini artırmakta. Böylece analiste göre 4-CHAN’ı çoğu ihtiyatlı, uzun vadeli yatırımcı için uygunsuz hale getirmektedir.

Hafta Sonu, Bu 21 Altcoin İçin Çok Kritik: İşte Olacakların Listesi!

 Görece yeni olması nedeniyle piyasa değeri verileri mevcut olmasa da MacDonald, projenin potansiyelinin büyük ölçüde Elon Musk‘ınki gibi viral tanınma veya onaylara bağlı olarak gerçekleşmediğine dikkat çekiyor. Yüksek enflasyon, arz kontrolü eksikliği, zayıf yönetişim ve yaratıcı manipülasyonu göz önüne alındığında, MacDonald yatırımcılara 4-CHAN’ı değerlendirirken dikkatli olmalarını tavsiye ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Investorplace: SHIB ve Bu 2 Altcoin’den Kaçının!