SHIB ve Cardano İçin Çarpıcı Analiz: Su Altında!

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 3 Mart 2022
3 görüntülenme
11802

Ünlü kripto analiz firması IntoTheBlock’a göre, popüler altcoin projelerinden Cardano (ADA) ve Shiba Inu (SHIB) sahiplerinin çoğunluğu fiyat rallisine rağmen hala su altında. Bu durum, ortalama satın alma maliyetlerinin, kara henüz geçemeyecek kadar yüksek olduğu anlamına geliyor. Konu hakkındaki ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Birçok Cardano (ADA) sahipleri hala zararda

IntoTheBlock’tan alınan yeni veriler, daha geniş kripto pazarlarındaki sıçramaya rağmen, Cardano (ADA) ve Shiba Inu (SHIB) sahiplerinin çoğunluğunun zarar etmeye devam ettiğini ve henüz karlı konuma geçemediklerini ortaya koyuyor. Saygın kripto analiz ve istihbarat firması IntoTheBlock, hangi yatırımcıların hala zarar durumunda (su altında) olduğunu belirlemek için Cardano bakiyeli cüzdanlara bakar. Bakılan bu cüzdanlardaki, kripto paraların ortalama satın alınma maliyetini belirler ve rakamı mevcut ADA fiyatıyla karşılaştırır. Sonuçta cüzdanın zararda mı karda mı olduğu ortaya çıkarılabilir.

Bu 5 Nedenle, 2022'i Cardano (ADA) Yılı Olabilir!

Analiz firmasının verileri ADA sahiplerinin %84’ünün su altında olduğunu gösteriyor. Veriler ADA yatırımcılarının, Cardano’nun yedi gününün en düşük seviyesi olan 0.74 dolardan mevcut fiyatı olan 0.95 dolara %28.8 rallisinden sonra bile veya zararda olduğunu gösteriyor. Kripto analiz firması ayrıca, ADA sahiplerinin sadece %12’sinin kârda olduğunu, %4’ünün ise başabaşta olduğunu ortaya koyuyor.

SHIB için benzer durum söz konusu

“Dogecoin katili” meme coin Shiba Inu’ya bakıldığında, IntoTheBlock, SHIB sahiplerinin %55’inin pozisyonlarının zararda olduğunu söylüyor. Yatırımcıların %39’unun karda olduğu ve %7’sinin ise başa baş pozisyonda olduğunu gösteriyor analizler. Yazım sırasında SHIB, yedi günün en düşük seviyesi olan 0.000021 dolardan yaklaşık %30 artışla 0.000027 dolardan işlem görüyordu. IntoTheBlock ayrıca sanal gerçeklik platformu Decentraland (MANA) sahipleri için karlılık durumunu da takip ediyor. Analitik firmasına göre, MANA sahiplerinin %47’si pozitif kounmda ve %42’si kaybeden pozisyonlarda bulunuyor. Geri kalan %11 lik kısım ise başa başta görünüyor.

Açıklandı: Dogecoin ve SHIB İçin Bu Tarihleri Not Edin!

Öncü memecoin Dogecoin (DOGE) yatırımcılarına gelince, firma, DOGE sahiplerinin %51’inin kazanç elde ettiğini, %43’ünün zararda olduğunu ve %6’sının başa baş olduğunu ifade ediyor. Ayrıca IntoTheBlock, Ethereum (ETH) sahiplerinin çoğunluğunun kârda olduğunu, %73’ününkarda, %23’ünün zararda, yalnızca %4’ünün başa baş olduğunu bildiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

6214605a4e3fe10e642837f1
Putin’i Eleştiren Yatırım Uzmanı: Altın ve Bunlarla Korunun! Meşhur bestsellerlardan ‘Zengin Baba Yoksul Baba’ kitabının yazarı Robert Kiyosaki’den Biden’e eleştiri geldi. Uzman BTC’nin zorbalara karşı durduğunu ve Bitcoin’in Putin’e meydan okuduğunu söylüyor. Jeopolitik ve ekonomik belirsizlikler ortasında korunma aracı olarak Bitcoin’in yanı sıra altın alma...
Zeki Uyanık 3 Mart 2022