Torbalarca DOGE ve SHIB Alan İsimden Korkutan Bitcoin Uyarısı!

Emre Borsan
Emre Borsan 3 hafta önce
2.944 görüntülenme
Torbalarca DOGE ve SHIB Alan İsimden Korkutan Bitcoin Uyarısı!

Geçmişte bolca DOGE ve SHIB alan David Gokhstein, Bitcoin hakkında Twitter üzerinden uyarıda bulundu.

David Gokhstein Bitcoin için sıfırı görebileceğini söyledi

Kripto analistleri Bitcoin’in Ethereum ve kripto para birimi fiyatlarındaki son düşüşü açıklayan ters rüzgarların birikmeye başladığını belirtiyor. Birleşik Krallık finans kurumlarının kripto harcamalarına ve kullanıcılar tarafından satın alınmasına yönelik büyük BTC tasfiyesi ve yasakları, Bitcoin sahiplerinin duygularını azaltabilir.

Kripto fenomeni ve Gokhstein media’nın kurucusu David Gokhstein, yakın tarihli bir tweet’te Bitcoin’in sıfıra gideceğini söyledi. Kripto savunucularının tweet’i, bir gecede BTC fiyatındaki %4,3’lük düşüşün ardından büyük miktarda Bitcoin’in uzun vadeli işlemlerinin tasfiye edildiği bir zamanda geldi. Bugün erken saatlerde 72,91 milyon doların üzerinde BTC uzun vadeli tasfiye edildi, bu da türev traderları arasındaki hissiyatın düşüşe geçtiğini ima ediyor.

Torbalarca DOGE ve SHIB Alan İsimden Korkutan Bitcoin Uyarısı!

Kriptokoin.com verilerine göre BTC, son 24 saatte %4.4 düşüşle 22.377 dolardan işlem görmektedir. İçinde bulunduğumuz hafta, HSBC ve Nationwide’ın kripto alımlarına yeni getirdiği kısıtlamalarla olaylı geçti. İngiltere’nin en büyük bankası olan HSBC, müşterilerinin kredi kartı kullanarak kripto para satın almasını yasakladı. Nationwide, banka kartları kullanılarak kripto satın alımlarına günlük 5.000 pound limit koydu.

Bankalar, düzenleyici Mali Davranış Otoritesi’nden (FCA) gelen uyarıları gerekçe göstererek eylemleri haklı çıkardı. Finansal kurumlar arasındaki değişen tutumlar, Bitcoin gibi kripto para birimlerine sermaye girişini ve çıkışını doğrudan etkileyebilir.

Madenciler BTC fiyatının düşeceğini tahmin etti mi?

Bitcoin’in madenci rezervleri geçen hafta 88,2 milyon dolar değerinde 3.835 Bitcoin düştü. BTC fiyatındaki %6,5’lik bir düzeltmeden bir hafta önce madenci rezervlerindeki büyük düşüş, madencilerin düşüşün geleceğini görmesini ve hareketlerini buna göre planlamasını mümkün kılıyor.

Torbalarca DOGE ve SHIB Alan İsimden Korkutan Bitcoin Uyarısı!

Bitcoin madenciliği endüstrisi, büyük iflasların ve yangın satışlarının görüldüğü uzun bir kripto kışının ardından ayağa kalkıyor gibi görünüyor. Madencilik ekonomisi, Bitcoin 20.000 doların üzerinde işlem gördüğü için yalnızca marjinal bir şekilde iyileşmiş olsa da, sermaye sektöre bir kez daha akmaya başlıyor.

Bir kripto madenciliği hizmetleri şirketi olan Luxor Technologies’in COO’su Ethan Vera, ‘Bu, yatırımcı duyarlılığının madencilik temellerinden ziyade hala büyük ölçüde BTC fiyat hareketi tarafından yönlendirildiğini gösteriyor’ dedi. Bu arada, son birkaç aydaki düşük enerji maliyetleri de madencilere biraz nefes alma alanı sağladı. Halka açık Bitcoin madenciliği şirketlerinin hisseleri bu yıl Bitcoin’i geride bıraktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Forbes: Bu Popüler Altcoin Çöküşe Gidebilir!
Forbes: Bu Popüler Altcoin Çöküşe Gidebilir! Bu popüler altcoin istikrarı, Forbes’e göre çoğu kullanıcının düşündüğünden çok daha riskli gözükmektedir. Kriptokoin.com olarak altcoin’in risk durumlarını sizler için derledik. Bu altcoin riskli görünüyor Etherscan’e göre MakerDAO’nun DAI’si, 5 milyar dolarlık olağanüstü arzı ve 500.000’den fazla...
Emre Borsan 3 hafta önce