SHIB ve DOGE Milyonerleri, Bakın Hangi Coinleri Alıyor!

4.599 görüntülenme
SHIB Balinaları, Büyük Olay Öncesi Harekete Geçti!

Balina izleme botu WhaleStats tarafından sağlanan veriler, SHIB balinalarının daha az bilinen tokenleri tuttuğunu gösterirken, Dogecoin balinaları Cardano ve Chainlink gibi köklü altcoin’leri tuttuğunu gösteriyor.

Shiba Inu (SHIB) balinaları bu altcoin’leri de tutuyor

Piyasanın FTX iflası ardından yatay hareket ettiği günlerde balina portföylerinde küçük değişimler meydana geldi. SHIB balinaları artık daha fazla ilk 100 dışından sepet yapmayı tercih ediyor. Veriler, SHIB balinalarının en fazla stablecoin TrueUSD ve ikinci katman protokolü EasyFi (EZ) tuttuğunu gösteriyor. Bu arada EZ fiyatı 4 Aralık %5’in üzerinde yükseliyordu. Balinalar ayrıca SKALE, Houbi BTC ve LCX tokene sahip.

İkinci beşte, yine çeşitli DeFi ve stablecoin işlemlerinde kullanılan kripto para birimleri yer alıyor. SHIB balinalarının satın aldığı kripto para birimleri ve ağırlıkları şu şekilde:

  1. TrueUSD
  2. EASY V2
  3. SKALE
  4. Huobi BTC
  5. LCX
  6. BarnBridge Governance Token
  7. SparkPoint 
  8. Skrumble Network V2
  9. NEST 
  10. UMA Voting Token v1

Dogecoin balinaları ADA ve LINK gibi altcoin devlerini tercih ediyor

WhaleStats tarafından sağlanan veriler, Dogecoin balinalarının daha fazla ilk 20 arasından altcoin’leri tercih ettiğini gösterdi. DOGE balinaları genellikle DeFi işlemlerinde kullanılan wETH tutmayı tercih ediyor. Bu arada balinaların bir kısmı yüklü miktarda Bitcoin sahibiydi. Kripto ve fiat para dünyası için çok hizmetli bir uygulama olan LYO Crediy ilk sırada yer alıyor.

İkinci beşte, Tether, Everdome, Cardano, Chainlink ve Polygon gibi büyük hacimli altcoin’leri görüyoruz. Dogecoin balinaları Shiba Inu balinalarına göre daha bilinen kripto para birimlerini tutmayı tercih ediyor.

Bu arada, geçtiğimiz haftanın bireysel yatırımcı verilerini Kriptokoin.com‘un bu makalesinde aktarmıştık.

Yeni doğan bir balina 1,2 trilyon SHIB satın aldı

Etherscan tarafından paylaşılan verilere göre, yaklaşık 14 saat önce büyük miktarda Shiba Inu yeni bir kripto cüzdanına aktarıldı. Bu yeni bir kripto para birimi balinasının “doğumu” anlamına geliyor. Ekran götürüsü, mevcut SHIB fiyatı üzerinden 11.983.603 dolarlık işlemi ortaya çıkarıyor. Gönderen cüzdan elindeki tüm Shiba Inu bakiyesini bu cüzdana devretti.

Bununla birlikte SHIB, kripto para borsası Bitcastle’da listelendi. Borsa, daha fazla kullanıcıyı cezbetmek için yalnızca platforma giriş yaptıklarında büyük SHIB eşantiyonları vaat ediyor. Bu listelemeden önce Japonya merkezli borsa BITPoint tarafından Shiba desteği de eklendi. Ancak daha sonra SHIB topluluğu, Fidelity Investments devinin Twitter hesabına başvurarak meme tokeni de listelemesini istedi. Shib topluluğu, Fidelity’nin yakın gelecekte kripto yelpazesini Bitcoin ve Ethereum’un ötesine genişletmeyi umduğuna dair belirsiz bir yanıt aldı. Shiba Inu’yu alma konusunda bu sefer anlaşma sağlanamadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Bitcoin Borsası Değersiz, Batabilir
Ünlü İstatistikçi: Bu Bitcoin Borsası Değersiz, Batabilir! “Black Swan” yazarı Nassim Taleb, ABD’nin en büyük Bitcoin borsasının ‘değersiz’ olduğunu öne sürdü. Ünlü istatistikçi, borsanın hisse senetlerinin aşırı düşüş eğilimini eleştiriyor. Black Swan yazarı, bu tanınan Bitcoin borsasının değersiz olduğunu savunuyor Nassim Taleb yakın tarihli...
Buğra Çağlar 2 ay önce