Reklamı kapat

Önemli Tahmin: SHIB ve DOGE Yatırımcıları Satış Mı Yapacak?

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 6 Eylül 2022
0 görüntülenme

Shiba Inu (SHIB) fiyatı yeniden 0.0000118 dolar destek seviyesinin üzerinde seyrediyor. Bu esnada, Dogecoin fiyatı günlük aktif cüzdanlarda kalıcı bir artış gösteriyor. Yatırımcılar satış yapacak mı? Uzmanlar cevaplıyor.

SHIB fiyatı ve aşamaları

Shiba Inu şu anda 0.0000118 dolarlık destek tabanını yeniden test ediyor. Son kayda değer patlayıcı aşama, bir aydan kısa bir sürede %1.136 yükseldiği Ekim 2021’de gözlemlendi. Bu muazzam patlayıcı hareket, dört aylık konsolidasyondan sonra kayıtlara geçti. Sonraki yedi ila sekiz ay boyunca kazanımların geri alınması izledi. Özetlemek gerekirse, zaman çerçevesinden bağımsız olarak SHIB’nin geçtiği üç aşama vardır.

  1. Konsolidasyon aşaması
  2. Patlayıcı faz
  3. Serbest düşüş aşaması

Üç farklı aşamanın renk kodlu olduğu yukarıdaki grafikten de görülebileceği gibi, altcoin şu anda üçüncü, pembe, ‘serbest düşüş’ aşamasında. 

Şu anda SHIB için sırada neler var?

FXStreet analistlerinden Akash Girimath, aşağıda yönlü trendinde devam etmesini bekliyor. Analiste göre SHIB fiyatı yeniden test etmek üzere 0.0000087 dolara inecek. Bununla birlikte, SHIB’nin potansiyel bir geri dönüş için istikrarlı bir temel bulması için en uygun yer, 0,0000081 dolar. Bu seviye, SHIB için 10 Mayıs 2021’den bu yana en yüksek işlem hacmine işaret ediyor. Bu nedenle önemli destek ve direnç sağlaması muhtemel.

Bu nedenle, yatırımcılar muhtemelen bu seviyede devreye girmek için satın alma baskısının yeniden canlanmasını bekleyebilirler. Bununla birlikte, tam bir toparlanma rallisinin gerçekleşmesi için piyasa koşullarının boğaların lehine olması gerekiyor. Yani Bitcoin fiyatının da yükselişe geçmesi gerekiyor.

Yukarıdan gelen tüm gözlemleri bir araya getiren yatırımcılar, başka bir düşüş bekleyebilirler. Ardından sıkı ve sıkıcı bir konsolidasyon dönemi geçirebiliriz. Daha SHIB’nin bir sonraki hedefi 0,0000179 dolara kadar patlayıcı bir ralli olacak. Bu hareket, 0.0000081 dolardan %120’lik bir yükseliş oluşturacak.

Diğer yandan, Shiba Inu fiyatı 0,0000081 dolardan düzeltip yeniden test etmeden önce erken bir yükselişi bile tetikleyebilir. Ancak, SHIB bu seviyenin altına düşerse ve toparlanamazsa, satıcıların kontrolde olduğunu gösterir. Bu, yukarıda özetlenen yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda, Shiba Inu fiyatı 0,0000070 dolara ivme kazanacak. Daha sonra burada satıcılardan destek bulmaya ve dinlenmeye çalışacak.

Dogecoin fiyatı bir satış mı planlıyor? 

Dogecoin fiyatı şu anda 0,06 doları kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Sıradan fiyat hareketine tanık olan yatırımcılar, DOGE’nin bir sonraki hamlesini bulurken boğulabilirler. Santiment’in on-chain analitik araçlarından birkaçı, Doge’de neler olup bittiğine dair fikir veriyor. Birincisi, 365 Günlük Dolaşan arz, şu anda 93 milyar token olan ATH seviyelerine geri döndü. Dogecoin başlangıcından bu yana, indikatör her 90 milyarın üzerine çıktığında önemli kısa vadeli tasfiyelere tanık oldu.

Ek olarak, aktif adreslerde kalıcı bir artış var. İndikatör aynı zamanda akıllı paranın büyük bir hamle planlıyor olabileceği fikrini de doğruluyor. Bu faktörleri birleştirirken, Dogecoin fiyatı acılı bir Eylül ayına dayanabilir. Erken alıcı olmak yüksek risk taşır. Geçen ayın 18 Haziran’ın en düşük seviyesini hedefleyen düşüş kurulumu hala geçerli ve geçersiz kılma seviyesi 0,012 dolarda kalıyor. Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Tony Montpeirous, düşüş tezinin 0.118 dolarda geçersiz kalacağını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Toplanacak En İyi Altcoin’ler Hangileri? Balinalar 13 Coin Seçti! Bitcoin ve çoğu altcoin kritik destek seviyelerini korumak için haftanın durgunluğunu değerlendiriyorlar. Ancak yatırımcılar piyasayı daha yükseğe çıkarmak için bir tetikleyici arıyorlar. Balinaların hangi altcoin’leri satın aldıkları bu soru hakkında fikir verebilir. Kripto para piyasası analizi Kripto...
Buğra Çağlar 6 Eylül 2022