SHIB ve Ethereum’un Sıradaki Hedefleri Ne? Haftalık Analiz!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 30 Ekim 2022
4 görüntülenme
SHIB ve Ethereum'un Sıradaki Hedefleri Ne? Haftalık Analiz!

Bitcoin 20.000 doların üzerinde kalmayı başardıkça, diğer kripto paralara yönelik beklentiler de artıyor. Bu yazımızda, en büyük coinlerden olan Shiba Inu (SHIB)’nun ve Ethereum (ETH)’un fiyat hareketlerini inceliyoruz. Analistlerin, bu coin’lere yönelik beklentilerini aktarıyoruz. İşte detaylar…

SHIB, DOGE’un yükselişini takip edecek mi?

Dogecoin (DOGE) rallisinin ortasında yatırımcılar rakip memecoin Shiba Inu’ya (SHIB) yatırım yapıp yapmamayı düşünmekte. DOGE rallisine kıyasla, SHIB günlük sıçrama yüzdesi açısından biraz geride kalıyor. Bununla birlikte, traderlar önümüzdeki haftaya kadar potansiyel bir meme coin rallisi konusunda iyimserler. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, geçen bir hafta içinde DOGE’nin değeri iki katından fazla arttı.

Balinalar Shiba Inu Satıyor: 7 Altcoin Sepette

Elon Musk’ın hafta başında Twitter’ın kontrolünü ele geçirmesi sayesinde DOGE fiyatı büyük ölçüde arttı. Rakibi SHIB de daha fazla büyüme potansiyeli sergiliyor. Son yedi gün içerisinde DOGE yüzde 92 yükselirken, SHIB yüzde 20 değer kazandı. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından birçok kişi, DOGE’un bir ödeme yöntemi olarak Twitter’a entegre edilip edilmeyeceğini merak etti. Hatta bunlardan biri, ABD’li politikacı David Gokhshtein. Böyle bir gelişme olursa, SHIB’in yükselişten etkilenip piyasa değeri ile ilk 10’da yer alan kriptolar arasına girmesini bekleyenler var.

Bu bağlamda, SHIB’in ivme kazanmaya devam edip etmeyeceği ve ilk 10’a girip giremeyeceğini zaman gösterecek. Son 7 gün içinde, SHIB yüzde 20 arttı. Ayrıca, bazı traderlar, bir boğa koşusu durumunda ilk patlama yaşayan meme coin’in SHIB olacağına inanmakta. Ancak elbette, uzun vadede hangi meme coin’in daha başarılı olacağı henüz belli değil.

Ethereum için verileri neyi gösteriyor?

Ethereum, merge sonrasında yatırımcıları etkilemeyi başaramadı. Bununla birlikte, piyasadaki artan belirsizliğin ortasında ETH, en iyi kriptolar arasında bir fiyat rallisi kaydetmeyi başardı. Santiment’e göre, Ethereum fiyat hakimiyeti Ekim ayında Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerinde arttı. Bu sırada Ethereum fiyatı son 30 gün içinde yaklaşık yüzde 24 oranında yükselmeyi başardı. Bitcoin fiyatı aynı dönemde yüzde 7’lik bir iyileşme kaydetti. Analistlere göre, Merge sonrası oluşturulan ETH adreslerinde ani bir artıştan sonra Ethereum fiyatında sağlam bir artış görülebilir.

15 Eylül’de Ethereum ağındaki aktif adresler 619 bin civarındaydı. Ağ büyümesi ise o anda 64765 olarak hesaplandı.  Ethereum, şu anda ortalama 1.580 dolarlık bir fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi 20.1 milyar dolara ulaştı.  Ancak iyi bir düşüşün ardından ağ büyümesi 30 Ekim’de 65637 seviyesine dokunacak şekilde sıçradı. Öte yandan, aktif cüzdan adresleri 408 bin seviyesinin üzerinde yer aldı. Santiment’e göre ETH güçlü bir ralli istiyorsa, adres etkinliği muhtemelen buradan toparlanmalı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB), Cardano (ADA) ağında şaşırtıcı bir şekilde ortaya çıktı. Birçok insan, bu kriptoların meşru olmadığını fark etti. Bunların, “honeypot” olduklarından şüphelendiler. İşte detaylar…
SHIB ve Bu 2 Altcoin Yatırımcıları Dikkat: Honeypot Olabilir! Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB), Cardano (ADA) ağında şaşırtıcı bir şekilde ortaya çıktı. Birçok insan, bu kriptoların meşru olmadığını fark etti. Bunların, “honeypot” olduklarından şüphelendiler. İşte detaylar… Cardano ağında sahte SHIB ve DOGE var Meme coinler,...
Aslı Dinçer 30 Ekim 2022