SHIB ve Ethereum’un Sıradaki Hedefleri Ne? Haftalık Analiz!

SHIB ve Ethereum'un Sıradaki Hedefleri Ne? Haftalık Analiz!
SHIB ve Ethereum'un Sıradaki Hedefleri Ne? Haftalık Analiz!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 20.000 doların üzerinde kalmayı başardıkça, diğer kripto paralara yönelik beklentiler de artıyor. Bu yazımızda, en büyük coinlerden olan Shiba Inu (SHIB)’nun ve Ethereum (ETH)’un fiyat hareketlerini inceliyoruz. Analistlerin, bu coin’lere yönelik beklentilerini aktarıyoruz. İşte detaylar…

SHIB, DOGE’un yükselişini takip edecek mi?

Dogecoin (DOGE) rallisinin ortasında yatırımcılar rakip memecoin Shiba Inu’ya (SHIB) yatırım yapıp yapmamayı düşünmekte. DOGE rallisine kıyasla, SHIB günlük sıçrama yüzdesi açısından biraz geride kalıyor. Bununla birlikte, traderlar önümüzdeki haftaya kadar potansiyel bir meme coin rallisi konusunda iyimserler. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, geçen bir hafta içinde DOGE’nin değeri iki katından fazla arttı.

Balinalar Shiba Inu Satıyor: 7 Altcoin Sepette

Elon Musk’ın hafta başında Twitter’ın kontrolünü ele geçirmesi sayesinde DOGE fiyatı büyük ölçüde arttı. Rakibi SHIB de daha fazla büyüme potansiyeli sergiliyor. Son yedi gün içerisinde DOGE yüzde 92 yükselirken, SHIB yüzde 20 değer kazandı. Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından birçok kişi, DOGE’un bir ödeme yöntemi olarak Twitter’a entegre edilip edilmeyeceğini merak etti. Hatta bunlardan biri, ABD’li politikacı David Gokhshtein. Böyle bir gelişme olursa, SHIB’in yükselişten etkilenip piyasa değeri ile ilk 10’da yer alan kriptolar arasına girmesini bekleyenler var.

Bu bağlamda, SHIB’in ivme kazanmaya devam edip etmeyeceği ve ilk 10’a girip giremeyeceğini zaman gösterecek. Son 7 gün içinde, SHIB yüzde 20 arttı. Ayrıca, bazı traderlar, bir boğa koşusu durumunda ilk patlama yaşayan meme coin’in SHIB olacağına inanmakta. Ancak elbette, uzun vadede hangi meme coin’in daha başarılı olacağı henüz belli değil.

Ethereum için verileri neyi gösteriyor?

Ethereum, merge sonrasında yatırımcıları etkilemeyi başaramadı. Bununla birlikte, piyasadaki artan belirsizliğin ortasında ETH, en iyi kriptolar arasında bir fiyat rallisi kaydetmeyi başardı. Santiment’e göre, Ethereum fiyat hakimiyeti Ekim ayında Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerinde arttı. Bu sırada Ethereum fiyatı son 30 gün içinde yaklaşık yüzde 24 oranında yükselmeyi başardı. Bitcoin fiyatı aynı dönemde yüzde 7’lik bir iyileşme kaydetti. Analistlere göre, Merge sonrası oluşturulan ETH adreslerinde ani bir artıştan sonra Ethereum fiyatında sağlam bir artış görülebilir.

15 Eylül’de Ethereum ağındaki aktif adresler 619 bin civarındaydı. Ağ büyümesi ise o anda 64765 olarak hesaplandı.  Ethereum, şu anda ortalama 1.580 dolarlık bir fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi 20.1 milyar dolara ulaştı.  Ancak iyi bir düşüşün ardından ağ büyümesi 30 Ekim’de 65637 seviyesine dokunacak şekilde sıçradı. Öte yandan, aktif cüzdan adresleri 408 bin seviyesinin üzerinde yer aldı. Santiment’e göre ETH güçlü bir ralli istiyorsa, adres etkinliği muhtemelen buradan toparlanmalı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

SHIB ve Ethereum’un Sıradaki Hedefleri Ne? Haftalık Analiz!