3 Grafik Seviyeleri Belirledi: SHIB ve O 2 Altcoin Patlayacak!

Shiba Inu 1
Shiba Inu 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analisti Arman Shirinyan, grafiklere dayanarak Shiba Inu (SHIB) fiyatındaki oynaklığın artmaya başlayacağını söylüyor. Ayrıca analistlere göre, Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX)’ın yükselen fiyat hareketi, her iki altcoin’i de önemli direnç alanlarına iterek, önümüzdeki haftalarda yükselişe geçeceğine işaret ediyor.

“SHIB azalan üçgende hareket ediyor”

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere son haftalar ve hatta aylar, Shiba Inu (SHIB) için yatırımcıların varlığı daha önce ATH değerlerine yaklaştırdıklarında bekledikleri kadar iyi geçmedi. Analist Arman Shirinyan’a göre, böyle bir eğilime büyük olasılıkla son derece yüksek sayıda bireysel yatırımcı neden oldu, ancak teknik analize göre hala bir umut var.

Analist, günlük grafiğin gösterdiği üzere, SHIB’in şu anda azalan bir üçgen modelinde hareket ettiğini ve bunun da yatırımcıların her iki yönde de yaklaşan volatilite artışlarıyla karşılaşmasına neden olduğunu belirtiyor. Şubat-Mart döneminde SHIB benzer bir grafik düzeninde hareket ediyordu. Ne yazık ki, SHIB desenin alt sınırını kırdı ve bu da %51’lik bir düşüşle sonuçlandı.

SHIB
SHIB 12 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Analiste göre benzer bir durumda, Shiba Inu’nun son iki haftada varlık için ‘adamantimum’ destek olan 0,00001 doların çok altına düştüğünü görüyoruz.

Ancak analist, meme coin’i kalıbın üst sınırından çıkmayı başarırsa, yukarı yönlü bir volatilite artışına yol açması gereken bir tersine dönüşün hala mümkün olduğunu söylüyor. Analist ayrıca, modelin kırılmasının büyük olasılıkla önümüzdeki 10-12 gün içinde gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

“Solana ve Avalanche olası bir patlamanın eşiğinde”

Analistlere göre Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX), haftaya olumlu bir duruşla başladılar, ancak henüz önemli bir direncin üstesinden gelmediler. Analistler, yukarı yönlü oynaklığın kripto para piyasasına geri döndüğünü ve SOL ve AVAX’ın bundan faydalanıyor gibi göründüğünü belirtiyor. Analistler, SOL ve AVAX’ın teknik görümünü aşağıdaki şekilde resmediyorlar.

SOL, Pazartesi günü fiyatını %15’ten fazla artırarak 38,50 dolardan 44,80 dolara ulaştı. Daha fazla yukarı doğru basınç, Solana’yı dirençle itmeye ve daha yükseğe çıkmasına yardımcı olabilir.

Teknik açıdan, Solana 12 saatlik grafiğinde azalan bir üçgen oluşturmuş gibi görünüyor. Son yükseliş, SOL’u modelin hipotenüsüne yaklaştırarak potansiyel bir kopuşu ima ediyor. Yine de, SOL’un bu iyimser görünümü doğrulamak için 50 saatlik hareketli ortalamayı 47 dolar civarında aşması gerekiyor. Solana, 47 dolar direnç seviyesinin üzerinde 12 saatlik bir mum grafiği kapatmayı başarırsa, 62 dolarlık bir hedefe doğru %40’tan fazla yükselebilir.

SHIB
SOL 12 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Avalanche için teknik göstergeler de kısa vadeli ilerleme potansiyelini gösteriyor. Katman 1 tokeni, Pazartesi günkü açılıştan bu yana yaklaşık %15 artış kaydetti ve önceki bir direnç alanının üstesinden geldi. Bununla birlikte, AVAX henüz sonraki tedarik engelini aşmadı ve daha fazla kazanç sağlayamadı.

Son birkaç saat içinde yükselen fiyat hareketi Avalanche’ın 12 saatlik grafiğinde gelişen düşen bir takozun üst sınırını geçmesine izin verdi. Bu teknik model şimdi AVAX’ın 37 dolara doğru %40 daha ilerleyebileceğini tahmin ediyor. Avalanche’ın 50 saatlik hareketli ortalamayı 28 dolarda geçip geçemeyeceği, bu iyimser görünümü onaylayacak veya geçersiz kılacak.

SHIB
AVAX 12 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Oranlar boğaların lehine görünse de, mevcut fiyat seviyeleri konusunda dikkatli olunması önerilir. Direncin üstesinden gelinememesi, piyasa katılımcıları arasında belirsizlik yaratarak satış tekliflerinde artışa neden olabilir.

Bu ayı senaryosu gerçekleşirse, Solana yükseliş tezini geçersiz kılmak için potansiyel olarak 36 doların altına düşebilir ve 30 dolara çekilebilir. Benzer bir hareket 21 dolarlık destek seviyesini kırarsa Avalanche’ı da etkileyebilir ve AVAX da 18 dolara daha fazla düşüşün mümkün olduğunu gösterir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

3 Grafik Seviyeleri Belirledi: SHIB ve O 2 Altcoin Patlayacak!