Çarpıcı Tahmin: Shiba Inu 2023’te 1 Doları Görür mü?

1.169 görüntülenme
Shiba Inu 2023'te 1 Doları Görür mü?

Shiba Inu (SHIB), Dogecoin’in ardılı olarak 2021’deki boğa koşusunda milyonlarca yatırımcıyla tanışmayı başardı. Ralli son bir yıldır yerini durgunluğa bıraksa da, yatırımcılar hala 1 dolarlık fiyat hedefinden vazgeçmiyor.

Shiba Inu ve 2021’deki tarihi performansı

Shiba Inu, Ağustos 2020’de ilk çıkışını yaptığında, geleceği belirsiz bir kripto para birimiydi. 2021 yılı başında değerinin önemli bir bölümünü kaybetmişti. Fakat 1 Ocak 2021 gece yarısı SHIB satın alan yatırımcılar olacaklardan habersiz. O zamanlar 0,000000000073 dolardan işlem gören Shiba Inu, aynı yılın Ekim ayında birdenbire 0,00008841 dolara yükseldi. Bu da 10 aydan daha kısa bir süre içinde %121.000.000’den daha kazanç anlamına geldi.

SHIB, 2021’in sonuna kadar iki aylık geri çekilmeden sonra bile yılı kabaca %46.000.000’lik kazançla kapattı. Böylece yatırımcıların gözünde yüksek potansiyelli kripto para birimi statüsüne ulaştı. Aynı zamanda, tarihteki en büyük kazançlardan birine imza attı. Şu anda, aşağıdaki grafikten görüldüğü üzere zirveden %90’lık düşüşü tecrübe ediyor. İyi haber, buna rağmen hala piyasa değerine göre ilk 20 arasında kalması.

İşte Shiba Inu fiyatının 2023’te 1 dolara ulaşması için olması gerekenler

SHIB fiyatının 1 dolara ulaşması için, her hafta hiçbir düşüş göstermeden %10.800.000’den fazla yükselmesi gerekiyor. Böyle muazzam bir kazanımın gerçekleşmesi için beş faktörün kusursuzca gerçekleşmesi gerekiyor:

  • Bunların ilki, Katman 2 Blockchain olan Shibarium’un yakında halka açılması. Shibarium, projenin Blockchain tabanlı oyun hedefleri ve işlem ücretlerini düşürmesine kritik öneme sahip.
  • İkincisi, NFT odaklı oyunların piyasaya sürülmesidir. Blockchain tabanlı oyunların önemli bir bileşeni, NFT ticaretinin döndüğü pazar yerleridir. Bu platformlar, Shibarium başlatılana ve işlem ücretleri önemli ölçüde azaltılana kadar engelleyici derecede pahalı kalacak.
  • Üçüncüsü, Shiba Inu’nun yatırımcı benimsenmesine önemli bir artış görmesi gerekiyor. Şu anda, geliştiricileri neredeyse tamamen Shibarium’un nihai lansmanına ve metaverse içindeki SHIB potansiyeline odaklanmış durumdalar. SHIB hızla 1 dolara fırlayacaksa, tanınmış marka ve mağazalar tarafından kabul görmesi zorunluluk olacak.
  • Dördüncüsü, yaklaşık 549 trilyonluk token arzını azaltması gerekecek. Özellikle, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, 2021’de 410 trilyondan fazla SHIB yakmıştı. Böylece, dolaşımdaki arzı (başlangıçta 1 katrilyon) büyük ölçüde azalttı.
  • Beşincisi ve son olarak, Shiba Inu’nun 2023’te %10.800.000’den fazla yükselmek için sosyal medya desteğine ihtiyacı olacak. Etherscan’e göre, şu anda 1,25 milyondan fazla SHIB yatırımcısı var.

Her şey bu kadar kolay olmayabilir

Yukarıdaki tüm katalizörlerin yayında, Shiba Inu’nun 2023’te 1 dolara ulaşıp ulaşamayacağına dair asıl soruya cevap verecek olursak, cevap fiilen hayır. Fool analistleri, 1 dolarlık fiyat hedefinin, bazı ters rüzgarlar tarafından engelleneceğini söylüyor. Bunlardan biri, Shiba’nın rekabet avantajlarından ve farklılaşmadan tamamen yoksun olması. FOMO, 2021’de SHIB rallisini tetiklemiş olsa da, şu anda ödeme yöntemi dışında başka bir özellik taşımıyor.

Cryptwerk’ten alınan veriler, Aralık ayı başladığında yalnızca 659 mağazanın SHIB tokeni ödeme olarak kabul ettiğini gösteriyor. Bu rakam son altı aydır değişmedi. Bu da SHIB’deki volatilitenin mağazalar için bir sapma olduğunu gösteriyor.

1 dolarlık fiyat hedefi için ne kadar para gerektiğine gelince, kaba bir hesapla, Shiba Inu’nın piyasa değerinin 549 trilyon dolarla zirve yapması gerekiyor. Bu 2021’de küresel gayri safi yurtiçi hasılanın 5 katından fazla. Son olarak, tarih, kripto para piyasasının kısa vadeli kazançlar sağlayan altcoin’lere karşı acımasız olduğunu kanıtladı. Daha önce, kısa bir süre içinde %20.000 patlayan token’ler, sonunda değerlerinin tamamını kaybetmeye mahkum oldu. Yine de SHIB, zirveden %90’dan fazla düşse de, ilk 20 arasında kaldığı için sahne almaya devam ediyor. Kriptokoin.com olarak güncel teknik analizleri bu yazıda derledik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

13 Altcoin Listeleme Haberleri
Bu 13 Altcoin İçin Son Dakika: Listeleme ve Daha Fazlası! Aralık ayının sonuna doğru 222 milyon 1INCH tokenin kilidi açıyor. Bununla birlikte, piyasanın en büyük altcoin projelerinden biri kendi sosyal medya platformunu tanıtmaya hazırlanıyor. İşte altcoin piyasasından en sıcak haberler Cardano (ADA), yeni bir sosyal medya platformu...
Buğra Çağlar 2 ay önce