Shiba Inu Balinasının Yeni Avı Bu Altcoin: Büyük Kâr Aldı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
1.431 görüntülenme
Shiba Inu Balinasının Yeni Avı Altcoin

Anonim bir Shiba Inu balinası, Bitcoin’in 20.000 doları kaybettiği son piyasa çöküşü esnasında krizi fırsata çevirmeyi başardı. Gündemi yakından takip eden dev yatırımcı, sadece 48 saat içinde 4.14 milyon dolar karı cebe indirdi.

Shiba Inu balinası USDC krizini ‘milyonluk’ fırsata çevirdi

Lookonchain tarafından hazırlanan güncel bir rapor, gizemli bir balinanın USDC’nin fiyat sabitliğini kaybettiği geçtiğimiz günlerde ETH pozisyonundan 4.14 milyon dolar kazandığını gösteriyor. Aynı balina geçen yılın Mayıs ayında UST/LUNA çökmeden önce elindeki tüm ETH’leri satmayı başarmıştı.

On-chain veriler, balinanın ilk Shiba Inu (SHIB) yatırımcılarından biri olduğunu ve tüm SHIB’lerini Mayıs ve Ekim 2021 zirvelerindeyken sattığını gösteriyor. Balina şu anda 71,72 milyon doların üzerinde portföye sahip ve sadece 400 bin dolarla başlangıç yaptı. Lookonchain raporda balinadan “Böyle akıllı adresler görülmedi!” diye bahsetti.

Bu işlemler 48 saat içinde 4.14 milyon dolar kar getirdi

Verilere göre 15 cüzdan (aynı kişiye ait olabilir) 10 Mart’ta 1.418 dolardan 67.58 milyon USDC ile 47.670 dolar ETH satın aldı. Ardından 71.72 milyon USDT karşılığında 1.505 dolardan 47.668 ETH sattı. Balina bu işlemde 2 günde 4,14 milyon dolar kazandı ve yatırım getirisi %6’ydı.

Bu arada, 21 Nisan 2021’de aynı “0x7617” adresinden büyük miktarda SHIB aldıkları için bu 15 adresin aynı kişiye ait olabileceği iddia edildi. Bu adres, SHIB satın almaya çok erken başladı ve SHIB fiyatı Mayıs 2021’de keskin bir şekilde yükselmeden önce yalnızca 180 ETH (400 bin dolar) maliyetle 5,5 trilyon SHIB satın aldı. Ardından, Mayıs ve Ekim 2021’de 34 adres aracılığıyla tüm SHIB’i 35.000 fazla ETH ile takas etti.

Daha sonra 6 Mayıs 2022’de bu adresler ETH’yi USDC ile takas etti. Şimdi, çoğu fon USDT’ye dönüştürüldü ve 15 adreste yoğunlaştı. Toplam fon yaklaşık 71.72 milyon USDT’ye denk geliyor. Bu balinanın yatırım yapmaya sadece 400.000 dolar ile başladığını hatırlatalım.

USDC’de neler yaşandı?

ABD merkezli kripto para şirketi Circle tarafından desteklenen USD Coin (USDC), şirketin 40 milyar dolarlık rezervinin yaklaşık %8′inin çöken borç veren Silicon Valley Bank’ta bağlı olduğunu açıklamasının ardından 11 Mart sabahı dolar sabitliğini kaybetti ve rekor bir düşük seviyeye düştü. Kriptokoin.com olarak yaşananları tüm ayrıntılarıyla bu makalede aktardık.

Düzenleyiciler, 2008 mali krizinden bu yana ABD’deki en büyük bankacılık iflası haline gelen olayda Cuma günü SVB’yi kapattı ve mevduatlarına el koydu. Şirketin muhteşem çöküşü, bilançosunu desteklemek için 2,25 milyar dolar toplaması gerektiği haberiyle yatırımcıları şaşırttığı Çarşamba günü geç saatlerde başladı. Kısa süre sonra dolar sabitliğini kaybeden USDC, Vitalik Buterin gibi isimlerin transferlerine tanık oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

6 Altcoin İçin Short Açanlar Kaybetti
Bu 6 Altcoin İçin Short Açanlar, Yüzmilyonlar Kaybetti! Piyasanın düşeceğine dair bahse giren short traderlar, Bitcoin’in 26 bin doları aştığı son rallide 200 milyon doların üzerinde kaybetti. Günün çift haneli değer kazanan sürpriz 6 altcoin projesi en büyük darbeyi vurdu. Son rallideki short tasfiyeler 200...
Buğra Çağlar 2 hafta önce