Shiba Inu Herkesi Heyecanlandıran Bir Duyuru Yaptı!

Vural Erkan
Vural Erkan 8 Aralık 2022
12.582 görüntülenme
Shiba Inu Herkesi Heyecanlandıran Bir Duyuru Yaptı!

Bugünlerde biraz irtifa kaybetse de Shiba Inu, metaverse için heyecan verici bir duyuru yaptı. Bununla birlikte SHIB yakma oranı sert düştü. Öte yandan, meme coin’i, yeniden Ethereum balinalarının ilk 10 holding’i arasına döndü. Daha fazlası için bizi okumaya devam ediniz…

Shiba Inu Metaverse’den topluluğunu heyecanlandıran duyuru

Shiba Inu’nun metaverse’ü heyecan verici bir duyuru yaptı. Duyuruda, topluluğu 8 Aralık’ta yapılması planlanan Ryo Plaza ocak başı sohbetine davet etti. Ayrıca, şanslı bir katılımcıya bir adet ücretsiz SHIB: The Metaverse Silver Fur Land vereceğini açıkladı.

Konuma bağlı olarak, SHIB: Metaverse’in giriş aşamasında ortaya çıkan arazi parselleri dört katmana ayrıldı. Kademe 1, 2.024 arsadan oluşan Diamond Teeth. Katman 2 ve 3, sırasıyla 5.714 ve 7.356 parselden oluşan Platinum Paw ve Gold Tail. En büyük arazi tahsisi, Silver Fur olan ve 17.030 parselden oluşan Tier 4’te yer alıyor. Şu anda, bir Silver Fur arazisi 0,2 ETH değerinde.

Temmuz ayında Shiba Inu, SHIB.io The Metaverse Projesi’nin tasarımı ve inşası için birinci sınıf görselleştirme stüdyosu The Third Floor (TTF) ile tarihi ortaklığını duyurdu. TTF ve metaverse danışmanının yanı sıra SHIB geliştiricileri çalışmaya başladıkça, topluluk geri bildirimini oldukça zorunlu hale getiren HUB kavramları açıklanacak. Ekip, mümkün olduğu kadar çok geri bildirim toplamak ve topluluğun düşünceleri ve arzuları hakkında bilgi edinmek için Hub konsepti ifşaları arasında Discord’da ocak başı sohbetleri düzenleyeceğini duyurdu.

Shiba Inu

SHIB Metaverse çekiş kazanmaya devam ediyor

OpenSea istatistiklerine göre, SHIB metaverse mevcut sahip sayısı 5.762. Ayrıca, bunun %29’u benzersiz sahipler. Şimdiye kadar doğal kumullar, büyüyen kumullar, Canyon, Rocket Pond, Wagmi Temple ve Tech Trench konsept sanatı ortaya çıktı. SHIB metaverse danışmanı Marcie Jastrow, Shib ekosisteminin yanı sıra SHIB metaverse’sini ilerletecek tartışmalara katılarak Immerse Global Summit’te SHIB’i temsil ediyor.

Shiba Inu’nun yanma oranı %80 düştü

Popüler meme-coin’in yanma oranı büyük ölçüde düştü. Uzmanlar, bu kadar sert bir düşüşü, özellikle kanayan bir kripto piyasası sırasında olumsuz bir faktör olarak değerlendiriyor. Ancak, bunun bir çözümü var. Shiba Inu’nun yakma mekanizması, Ethereum’unki gibi çalışmıyor. Ağdaki işlem ücretinin bir kısmını otomatik olarak yakmak yerine, SHIB, kullanıcıların gönüllü olarak para gönderip tokenları dolaşımdan kaldırdığı üç özel adrese sahip.

Teknik olarak, ağda herhangi bir yakma mekanizması yok. Fonlar, hiç kimsenin asla erişemeyeceği cüzdanlara gidiyor. Ancak varlığın enflasyonunu yavaşlatmak için yeterli. Yakma hacmindeki güçlü artışları, belirli miktarda token yakmayı taahhüt eden kişiler veya şirketler sağlıyor. Yanma hacminin olmaması, firmaların SHIB gelirinde bir düşüş yaşadığını veya yakacak yedek tokenleri olmadığını gösteriyor.

Durumun değişmesi mümkün mü?

Daha fazla yakmanın tek yolu, SHIB tokenlerinin mal veya hizmet satışından elde ettikleri kısmını kullanmayı taahhüt eden şirketlerin gelirlerini artırmak. Bazı kullanıcılar, ağın yakmak için daha fazla hacim biriktirmesine yardımcı olması gereken bir ödeme aracı olarak SHIB’yi kullanmak isteyebilir. Ne yazık ki, küçük token gruplarını yakmak SHIB’in fiyatını etkilemek için gerektiği kadar değer sağlamıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ekim ayından bu yana SHIB değerinin %40’ından fazlasını kaybetti. Bu arada, son iki ay token için en kötü dönemler arasında yerini aldı. Bununla birlikte, yakmadaki iyileşmesinin, yatırımcıların dikkatini yeniden SHIB çekmesi muhtemel.

Shiba Inu

Shiba Inu, balinaların ilk 10 holdingine döndü

Etherscan’den alınan veriler, son 20 saat içinde iki şaşırtıcı SHIB transferini gösteriyor. Ayrıca, balina cüzdanlarında toplamda yaklaşık 800 milyar token olduğunu ortaya koyuyor. Bu arada, SHIB yeniden tutulan en iyi 10 kripto para listesine girdi. Bu yüzden, SHIB ilk 100 Ethereum balinasının ilgisini çekmeyi başarmış gibi görünüyor.

Balina izleme hizmeti WhaleStats’a göre, son 24 saat içinde Shiba Inu ve Ethereum Blockchain’deki en büyük 100 cüzdanın durumu kökten değişti. Geçtiğimiz üç gün boyunca SHIB, bu balinaların sahip olduğu ilk 20 varlık listesine bile giremedi. Ancak, bugün tekrar Ethereum, USDT, USDC ve stETH’den sonra ilk beşinci sıraya yerleşti. Mevcut durumda ETH’deki bu en büyük balinalar 70.346.254 dolarlık token tutuyor. Bu, devasa bir 7.730.357.582.417 SHIB’e eşdeğer.

Shiba Inu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tokenbox Nedir? TBX Ne İşe Yarar?
Tokenbox Nedir? TBX Ne İşe Yarar? Tokenbox nedir? Tokenbox (TBX), kripto para fonlarının yönetimi için her şeyi barındıran, Blockchain tabanlı bir platformudur. Kriptokoin.com olarak bu makalede Tokenbox nedir, ne sunar, TBX coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen bir dizi...
Emre Borsan 8 Aralık 2022