Son Dakika: Shiba Inu Mucidi Haberi Duyurdu!

Son Dakika: Shiba Inu Mucidi Haberi Duyurdu!
Son Dakika: Shiba Inu Mucidi Haberi Duyurdu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler meme coin’i Shiba Inu (SHIB) ekosisteminin merakla beklenen katman-2 çözümü Shibarium’un beta testi olan Puppynet yayına geçti. Shiba Inu’nun lider geliştiricisi Shytoshi Kusama, beklentiler arasında Shibarium Erken Açık Beta Test’in şimdi yayında olduğunu duyurdu.

Shiba Inu baş geliştiricisi Puppynet’i duyurdu

Shibarium beta lansmanıyla ilgili büyük beklentiler arasında, Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, beta testinin artık yayında olduğunu duyurdu. Geliştirici, büyük, küresel ve merkezi olmayan bir topluluğu kolaylaştırmak için merkezi olmayan bir katman 2 ağına son derece ihtiyaç olduğunu söyledi. Beta testini tanıtan geliştirici, Shibarium Network’ün erken beta testinin adının ‘Puppynet’ olacağını söyledi. Güncelleme, kripto piyasasının USDC stablecoin etrafındaki likidite etkilerinden endişe duyduğu ve bunun da 1 dolar peg’ini kaybettiği bir zamanda geliyor.

Shytoshi Kusama, Shibarium’un Merkezi Olmayan Uygulamalar (DApp’ler) oluşturmaya izin veren bir katman 2 Blockchain olarak tasarlandığını yineledi. Katman 2 Blockchain ayrıca gerçek hayattaki işlere entegre olmaya ve onunla projeleri güçlendirmeye izin veriyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Shibarium ağının süreçte SHIB tokenlerini de yakan düşük maliyetli bir çözüm olduğu söyleniyor. Şubat 2023’ün son haftasında Kusama, topluluk için bir alım sistemine izin veren Join Shibarium portalını tanıttı.

Shiba Inu

Shibarium Beta platformu

Beta sürümü arayüzü, ağ istatistikleri, doğrulayıcı bilgileri ve staking işlevi hakkında bilgiler içeriyor. Kusama duyuruyu bir blogda yaptı ve şunları söyledi:

Pekala, bugün PUPPYNET adını verdiğimiz Shibarium Network’un erken Beta Testine başlıyoruz!

Shytoshi, Shibarium’un geliştiricilerin dapp oluşturmasına, işletmeleri buna entegre etmesine ve çeşitli projeleri güçlendirmesine izin verdiğini hatırlattı. İşlemler yapılırken SHIB tokenlerinin yakılacağını bir kez daha doğruladı. Shytoshi’ye göre, Shibarium sadece hayal gücü ile sınırlı. Bu yüzden, herkes onun üzerine inşa edebilir. Yakma mekanizması da piyasaya sürülme sürecinde. Şu anda geliştiriciler üzerinde ayarlamalar yapıyor ve önümüzdeki birkaç ay boyunca bunu yapmaya devam edecek.

Puppynet’in resmi RPC sitesine yönlendiren bir bağlantı da paylaşıldı. Belgeler, Medium gönderisinde belirtildiği gibi, kullanıcıların bir test node’u kurabilmeleri için önümüzdeki hafta paylaşılacak. Shytoshi, Shibarium üzerinde geliştirme yapmak isteyen geliştiricilere ‘biraz test BONE alıp denemelerini’ teklif etti.

Bu arada, Shiba Inu fiyatı (SHIB) beta duyurusundan henüz net etki işaretleri göstermedi. Bunun nedeni muhtemelen Sillicon Valley Bank’ın çöküşünden sonra USDC’nin peg’ini kaybetmesi nedeniyle piyasadaki dalgalanma. Basın zamanında Shiba Inu (SHIB), günlük bazda %1 kazançla 0,00001027 dolarda işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Son Dakika: Shiba Inu Mucidi Haberi Duyurdu!