XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Danışmanlık Devi 5 Neden Verdi: SHIB’ten Uzak Durun!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
2 görüntülenme

Shiba Inu (SHIB) geçen yıl finans tarihindeki en büyük getirilerden birini elde etti. Ancak bu durum, 2022’de tersine döndü. Danışmanlık devi The Motley Fool analisti Anthony Di Pizio’ya göre token, daha fazla fiyat artışına yol açacak uzun bir engeller listesiyle karşı karşıya. Hepsinin üstesinden gelmesi pek mümkün değil. İşte detaylar…

Shiba Inu’da (SHIB) düzenleyici engeli var

SHIB, 2021 yılında yüzde 40.000’in üzerinde getiri sağladığı için hemen hemen her yatırımcının radarına girdi. Finans tarihinin en büyük getirilerinden birini sağladı. Ancak o zamandan beri gelgit azaldı. Danışmanlık devi The Motley Fool’un analistine göre Shiba Inu herhangi bir gerçek kullanım durumu sunacak şekilde gelişmedi. Sonuç olarak, 2022’de bugüne kadar yüzde 64 oranında değer kaybetti. Dik düşüşe rağmen analist, yine de alıcı olmadığını beş sebepte açıklıyor. Bunların ilki, SHIB’in düzenlenmiş olmaması.

2 Önemli Shiba Inu Tahmini: Büyük Dalga Mı Geliyor?

Analistin SHIB’den uzak durmasının ilk nedeni, tamamen düzensiz olması. İronik olarak, bazı yatırımcıların ona sahip olmayı seçmelerinin bir nedeni de bu. Çünkü bunun onları geleneksel para sisteminin dışında tuttuğunu düşünüyorlar. Ancak analiste göre bu yaklaşımın önemli sonuçları var. Örneğin, Shiba Inu tokenları kaybolur veya çalınırsa, sahibi için neredeyse hiçbir rücu yoktur.

Düzenlemeler geliyor

Bu ikinci madde, ilkiyle çelişkili duruyor gibi. Ancak analistin SHIB’den kaçınmasının ikinci nedeni, düzenlemenin kaçınılmazlığı. Kripto para piyasalarındaki çöküşlerin ardıdan ABD hükümeti yatırımcıları korumak için daha agresif bir şekilde yeni yasalar peşinde koşuyor. Analiste göre Shiba Inu sahipleri (ve genel olarak kripto sahipleri) yakında anonim kalma yeteneklerini kaybedecekler.

SHIB Merakla Beklenen 2 Büyük Haberi Duyurdu!

Çünkü brokerlerinin ve borsalarının tüm müşteri alım satım faaliyetlerini 2023’ten itibaren vergi amaçlı olarak İç Gelir Servisi’ne bildirmeleri gerekecek. Kripto para birimleri, yakında aracı kurumlara ve borsalara ağır bir uyum yükü getirebilecek ve müşteriler için ticaret maliyetlerini artıracak olan bir finansal güvenliğin yasal tanımına uyuyor. Di Pizio, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Basitçe söylemek gerekirse, daha fazla düzenleme tüketiciler için net bir pozitiftir. Ancak aynı zamanda insanların Shiba Inu gibi tokenlara sahip olmak isteme nedenlerinin çoğunu ortadan kaldıracaktır.

Tüketiciler, işletmeciler SHIB kullanmak istemiyor

Çoğu kripto para biriminin nihai hedefi, geleneksel paradan daha iyi performans gösteren bir ödeme aracı olmaktır. Teorik olarak bu, sürekli fiyat kazanımları sağlayacaktır, çünkü insanlar sürekli olarak tokenlerde işlem yapacak ve teşviki verecektir. Ancak şimdiye kadar, kripto pazarı lideri Bitcoin bile kitlesel kabul görmedi. Di Pizio’ya göre Shiba Inu ışık yılı geride kaldı. Dünya çapında yaklaşık 7.879 işletme Bitcoin’i ödeme olarak kabul ediyor. Ancak yalnızca 659’u Shiba Inu’yu kabul ediyor. Analiste göre kabul edenler, çoğunlukla küçük, belirsiz satıcılar.  Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Shiba Inu’nun 2021’de sağladığı önemli getiri ve ardından 2022’deki çöküşü göz önüne alındığında, böylesine değişken bir para biriminde işlem yapan kaç işletme nakit akışını yönetebilir? Muhtemelen hiçbiri. Sonuç olarak, Shiba Inu’nun satıcı tabanının yakın zamanda önemli ölçüde büyümesi olası değildir.

SHIB Mucidi, Shiba Inu İçin Kritik Planı Paylaştı!

Analist, Shiba Inu’nun tedarik sorununa dikkat çekti

Şu anda dolaşımda 589 trilyon Shiba Inu tokenı var. Bu yüzden 1 dolar gibi daha tipik bir seviye yerine 0.000012 dolarlık fiyatla işlem görüyorlar. Shiba Inu, token başına 1 dolardan işlem yapsaydı, 589 trilyon dolar değerinde olacaktı. Bu da onu dünyadaki en değerli varlık haline getirecekti. Şu anda 2,5 trilyon dolarlık değeri ile Apple’dan 235 kat daha değerli olacak.

Analiste göre Shiba Inu’nun muazzam arzı, bu nedenle, token başına önemli ölçüde daha yüksek bir fiyata ulaşmasının önünde bir engeldir. Spekülatörler, tokenin muhtemelen matematiksel olarak fiyatının önünde beş sıfır olan bir hayata sürgün edildiğini yavaş yavaş fark ediyor. Bu nedenle analiste göre, yavaş yavaş 1 dolar ve ötesine meteorik fiyat artışları için çağrıda bulunmayı bıraktılar.

Bu Altcoin Fiyatını Katlayacak! Ortaklıklar Var

Yakım problemi

Yukarıdaki tedarik sorununu çözmek için, Shiba Inu topluluğu, tokenları “yakarak” dolaşımdan çıkarmak için birlikte çalışıyor. Bu da token başına fiyatı organik olarak artırıyor.  Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Shiba Inu sahipleri, belirli bir müzik çalma listesini de dinleyerek yakıma katkı sağlayabilir. Ayrıca gelirin bir kısmını yakan Shiba Coffee Company’den kahve satın alabilirler. Ancak analiste göre yakım hızı şu ana kadar inanılmaz derecede yavaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Sıcak Gelişme: Bu 3 Altcoin Yeni Ortaklıklar Duyurdu! Son 24 saat boyunca üç altcoin projesinde çeşitli yenilikler dikkat çekti. Bu yazımızda ANKR, SAND ve ADA ekosistemindeki ortaklıkları paylaşacağız. İşte detaylar… ANKR, ssv.network ile ortaklık kuruyor Ele alacağımız ilk gelişme, Ankr (ANKR) ile alakalı. En eski...
Aslı Dinçer 3 hafta önce