Shiba Inu (SHIB)’yu Unutun: İşte Potansiyelli 10 Altcoin!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
8.701 görüntülenme
Shiba Inu (SHIB)'yu Unutun İşte 10 Altcoin

Shiba Inu (SHIB), nispeten düşük fiyatına rağmen, yüksek getirisi sayesinde çekici bir yatırım seçeneği olarak öne çıkıyor. Bununla birlikte, uzun vadede başarılı olmayacağına dair pek çok neden sıralanabilir. Bu nedenle, bu makalede fiyat açısından Shiba Inu’yu geçebilecek en iyi 10 altcoin projesini derledik.

Analistlere göre Shiba Inu (SHIB)’yu geçebilecek 10 altcoin

Cardano (ADA)

Merkezi olmayan uygulamalar için daha güvenli ve sürdürülebilir bir altyapı sağlamayı amaçlayan Cardano, yüksek getiri aran yatırımcılar için en iyi Shiba Inu alternatifinden biri. Ayrıca, hizmetlerini banka hesabı olmayanlar da dahil olmak üzere herkesin kullanımına sunmaya çalıştığı için kapsayıcılığını ön plana çıkartıyor. Ek olarak, Cardano, Bitcoin ve diğer kripto paraların kullandığı madencilik mekanizmasından çok daha fazla enerji verimli olan PoS kullanıyor. Bu sayede piyasanın en köklü yeşil Blockchain’lerinden biri olarak markalaşmayı başardı.

Polkadot (DOT)

Polkadot, farklı Blockchain ağlarının birbirleriyle etkileşime girmesini sağlayan multi chain bir platformdur. Bu özellik, aracılara ihtiyaç duymadan verilerin, varlıkların ve bilgilerin birden fazla ağ üzerinden aktarılmasına olanak tanır. Ayrıca, geliştiricilerin farklı Blockchain’lerden kullanılabilecek merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını sağlayarak daha fazla esneklik ve ölçeklenebilirlik sağlar.

Chainlink (LINK)

Chainlink, Blockchain ağları ve gerçek dünya veri kaynakları arasında güvenilir, güvenli ve saldırılara karşı korumalı bağlantılar sağlamayı amaçlayan merkezi olmayan bir oracle ağıdır. Bu özelliği, akıllı sözleşmelerin güvenlik veya güvenilirlikten ödün vermeden piyasa fiyatları, hava durumu verileri ve daha fazlası gibi harici verilere erişmesini sağlar.

BNB Coin (BNB)

Binance Coin, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance borsasının yerel kripto para birimidir. Binance ekosisteminde, kullanıcıların borsadaki işlem ücretlerini ve diğer hizmetleri ödemesine olanak tanıyan bir yardımcı program tokeni olarak hizmet eder. Ayrıca, mal ve hizmet satın almak ve diğer kripto paralara yatırım yapmak gibi çeşitli başka amaçlar için de kullanılır.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin, Shiba Inu’nun en büyük rakibi olan meme coin piyasasının en büyük ismidir, ancak çok daha büyük bir takip ve daha gerçek dünya kullanım durumlarına sahip. DOGE, yıllar içinde çok sayıda işletme ve trader tarafından kabul edilen popüler bir kripto para birimi haline geldi. Ancak yine de bu listedeki diğer kripto para birimleri ile aynı düzeyde pratikliğe ve gerçek hayattaki uygulamalara sahip değil.

XRP (XRP)

Blockchain şirketi Ripple tarafından geliştirilen XRP, uluslararası ödeme yöntemlerini desteklemek ve bankalar gibi merkezi finansal kuruluşlar tarafından sağlanan yerleşik işlem kanallarıyla rekabet etmek için tasarlanmıştır. Fiyat açısından, Kriptokoin.com aktardığımız SEC ile 2020’de başlayan davanın neden olduğu yıkımdan henüz tam olarak kurtulamadı.

Fetch.ai (FET)

Fetch.ai, varlık ticaretine benzer merkezi olmayan bir makine öğrenme platformu uygulamasıdır. Merkezsiz kripto borsası Uniswap kullanıcıları, uygulamalarının yardımıyla alım satım işlemlerini otomatik hale getirebilir. Fetch.ai’yi çalıştıran tek Ethereum tabanlı token, platformun yerel kripto para birimi FET’dir.

Ethereum (ETH)

Listemizdeki en bilinen ve gerçek dünyada en çok ilgi gören kripto para birimi Ethereum’dur. Bunun nedeni, merkezi olmayan finansın (DeFi) Ethereum ağına dayanmasıdır. DeFi, finansal kurumların aksi takdirde yavaşlatabileceği veya durdurabileceği işlemleri bitirmek için finansa odaklanan bir Blockchain üzerinde akıllı sözleşmeler kullanır. Ethereum’un kalbi ve ruhu, iki taraf arasındaki bir anlaşmayı doğrulamak, uygulamak ve mümkün kılmak için oluşturulan protokoller olan bu akıllı sözleşmelerdir.

Stellar (XLM)

Stellar, parayı taşımayı ve depolamayı mümkün kılar. Dünyanın dört bir yanındaki bankası olmayan nüfusa ulaşmak, Stellar’ın finansal katılımı artırmak için ana hedeflerinden biridir. Aynı zamanda, insanları birbirine bağlamak için Blockchain teknolojisini kullanmak gibi finansal firmalara da öncelik verir.

Avalanche (AVAX)

Shiba Inu gibi meme coin’lerin aksine Avalanche, belirli bir cizyona sahip olan altcoin projesidir. Ethereum’a alternatif arayan birçok girişimci Avalanche’ı tercih ediyor. Diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında Avalanche, işlemleri önemli ölçüde daha hızlı gerçekleştirebilir. Shiba Inu, Avalanche’ın sahip olduğu kadar çok gerçek dünya kullanım durumuna sahip değildir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Analyticsinsight

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ticaret Şirketi Binance'e Altcoin Boşaltıyor
Ticaret Şirketi, Bu Altcoin’i Binance’e Boşaltıyor! Popüler bir kripto şirketi olan Jump Trading son dönemlerde altcoin satmaya devam ediyor. Güncel on-chain veriler, ticaret şirketinin Binance ve Kucoin cüzdanlarına 179.000 dolar değerinde coin yığdığını gösteriyor. Jump Trading altcoin satmaya devam ediyor Blockchain veri sağlayıcısı...
Buğra Çağlar 3 hafta önce