Shiba Inu ve Bu 2 Altcoin, Tek Haberle Eriyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 hafta önce
2.829 görüntülenme
Shiba Inu ve Bu 2 Altcoin, Tek Haberle Eriyor!

Shiba Inu (SHIB) ekosistemi, son zamanlarda Shibarium lansmanının beklentisiyle coşku yaşıyordu. Ancak bu heyecan, Shibarium Blockchain’ine yönelik bir endişenin ortaya çıkması ile sönmüş gibi duruyor. Bir topluluk üyesinin Shibarium kodundaki bir soruna işaret etmesi, SHIB ve ekosistem tokenları BONE, LEASH’in düşüşüne yol açtı. İşte detaylar…

Shiba Inu topluluk üyesi, Shibarium’a yönelik bir soruna işaret etti

Shiba Inu (SHIB) fiyatları, yaklaşmakta olan Shibarium Blockchain’inin kod tabanını çevreleyen drama nedeniyle son 24 saatte yüzde 10 düştü. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, uzun bir süredir beklenen layer-2 projesi Shibarium Blockchain’i için beta sürümünü geçen hafta yayınladı. Bir beta test ağı, gerçek dünyadaki işleyişi taklit eden bir Blockchain’dir. Layer-2, ölçeklendirme ve verilerle tıkanıklığı azaltan layer-1 protokollerinin üzerine inşa edilmiş bir dizi zincir dışı (off-chain) sistemi (ayrı Blockchain’leri) ifade eder.

Ancak lansmanı çevreleyen coşku, Perşembe sabahı Shiba Inu’nun Discord kanalındaki üst düzey bir topluluk üyesinin endişelerini dile getirmesinin ardından duraksadı. Endişeler, mevcut bir Blockchain’le aynı zincir kimliğini (chain ID) kullanan Shibarium beta test ağından geldi. Topluluk üyesi Steve, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Zincir kimliği, herhangi bir Blockchain geliştiricisinin bir Blockchain dağıtırken ilk aradığı en basit şeydir. Zinciriniz düzgün çalışmadığından ve zincirinizle etkileşime girmeye çalışan herkes bunun yerine diğer zincirle etkileşime gireceğinden, zaten var olan bir kimliği kullanmak yetersizdir. Neden Shibarium test ağı rinia testnet genesis dosyasını almış gibi görünüyor? Adı renia’dan değiştirildi. Ancak zincir kimliğini değiştirmeyi unuttular.

Shiba Inu Büyük Ortaklık Söylentisiyle Yüzde 1.322 Yaptı!

Endişeler giderildi

Geliştiriciler ve diğer önde gelen topluluk üyeleri, ağa yönelik endişeleri gidermek için hızlı davrandılar. Discord kanalında JesusM isimli bir kişi, “Bunun geçen ay başlatılan bir zincirin fork’u olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Kod her zaman forklanır. Üstelik öyle olduğuna dair bir onay da yok,” dedi. Başka bir ağ doğrulayıcısı olan Discord kullanıcısı “Justinlime” ise şunları söyledi:

Kodun bir kısmı betada kullanılmış olsa bile, hepsinin kullanıldığı anlamına gelmez. Bana göre ağın hiçbir şeyin değişmediği, doğrudan bir fork olduğu iddiaları şüpheli. Fork ve hali hazırda yerleşik yazılım üzerine geliştirme, FOSS’un (özgür ve açık kaynaklı yazılım) temsil ettiği şeyin temel temelidir.

Shiba Inu ekosistem tokenları BONE ve LEASH da son 24 saatte düşüş yaşadı. BONE, yüzde 22.2’lik bir düşüş ile 1.54 dolardan 1.19 dolara geriledi.

LEASH ise 525.4 dolardan 435 dolara düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Bu 11 Altcoin İçin Duyuru Yaptı: Fırladılar!
Binance Bu 11 Altcoin İçin Duyuru Yaptı: Fırladılar! Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bugün, çeşitli altcoin’ler için yeni duyurular yaptı. İşte detaylar… Binance, beş yeni kripto para çifti listeliyor Borsanın resmi internet sitesinden yaptığı açıklamaya göre Gas (GAS),...
Aslı Dinçer 1 hafta önce