Sıcak Gelişme: Dev Bitcoin Borsası Coinbase, 17 Altcoin’i Listeleyebilir!

Serkan Eser
Serkan Eser 20 Eylül 2019
17 görüntülenme

Kriptokoin.com – Dev Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, platformuna 17 yeni kripto para birimi ekleyebileceğini açıkladı. Ancak borsa, bu 17 altcoin’in listeleneceğini garanti etmiyor.

Coinbase, platformuna 17 yeni altcoin’i ekleyebilir

Borsadaki bir blog yazasına göre Coinbase, 17  yeni kripto para birimi ana platformuna eklemek  için araştırıyor. Coinbase’in araştırdığını duyurduğu kripto paralar arasında Türk Blockchain ve bilgisayar bilimcisi Emin Gün Sirer’in liderliğini üstlendiği AVA ve mesajlaşma devi Telegram’ın GRAM’ı da yer alıyor. Telegram  da dahil olmak üzere bu kripto paraların bazıları henüz canlı değil yani piyasaya sürülmedi. Şu an itibariyle profesyonel kripto para borsası Coinbase, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, USD Coin, XRP, Stellar, Zcash, 0x, Litecoin ve Basic Attention Token’i listeliyor.

Dev borsa bu haftanın başlarında, bir araştırma dönemi sonrasında Coinbase Pro’ya Dash isimli kripto para birimi ekledi. Coinbase, listeleme kriterlerini bir yıl önce gözden geçirerek, “ilanların listelenmesinin daha sık olacağını” belirtti. 17 yeni kripto para duyurusu, geçen ay ki listelenmek için araştırılan 8 kripto paranın duyurusunun ardından geldi. Sekiz kripto paradan sadece ikisi (Algorand ve Dash) Coinbase Pro’ya eklendi. Borsaya göre kripto para birimi listelemeleri yasal uygunluğa bağlı.

İşte dev Bitcoin borsasına eklenebilecek altcoin’lerin listesi

Borsa açıklamasında herhangi bir varlığın listelenme kararının önemli teknik ve uyumluluk inceleme gerektirdiği, bu nedenle her varlığın tüm bölgelerde listelenemeyebileceği belirtti. Ayrıca profesyonel kripto para borsası Coinbase, bu 17 kripto paranın listeleneceğinin garanti edilemeyeceği de vurguladı. Coinbase’in platformunda listelemeyi düşündüğü 17 yeni kripto paranın listesi aşağıdaki gibidir:

 • Avalanche
 • Celo
 • Chia
 • Coda
 • Dfinity
 • Filecoin
 • Handshake
 • Kadena
 • Mobilecoin
 • NEAR
 • Nervos
 • Oasis
 • Orchid
 • Polkadot
 • Solana
 • Spacemesh
 • Telegram

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ethereum Fiyatı Boğaların Hareket Etmesiyle Bu Seviyeleri Görebilir Kriptokoin – Ethereum fiyatı, ABD doları karşısında 202 dolarlık destek alanının yakınında aşağı yönlü düzeltmesini tamamladı. Fiyat geri döndü ve 220 $ seviyesinin üzerinde yeni bir aylık seviyeye yükseldi. Saatlik ETH / USD grafiği 210 dolara yakın destek...
Mesut İnan 20 Eylül 2019