Önümüzdeki Günlerde Sıçrama Beklenen 5 Altcoin Bunlar!

2.554 görüntülenme
Önümüzdeki Günlerde Sıçrama Beklenen 5 Altcoin Bunlar!

Kripto para analistleri, çeşitli altcoin projelerine yönelik analizlerini paylaşmaya devam ediyor. İşte analistlerin beş altcoin için beklentileri…

Altcoin sezonu mu geliyor?

Geçen hafta, birkaç altcoin önemli kazanımlar elde etti ve bazıları çift hatta üç haneli artışlar gördü. Bununla birlikte, ilk iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum, önemli bir yükseliş ivmesi olmadan konumlarını sağlamlaştırmaya devam ettikleri için genel pazarı etkilemeden nispeten durgun kaldılar. Geçen hafta, Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere geleneksel kripto yatırımcılarına en düşük fiyat seviyelerini gösterdi ve kripto piyasasını yatırım için dikkatlerini birinci sınıf altcoinlere kaydırmaya zorladı. Altcoin traderları, şu anda 41’de işlem gören altcoin sezonu metriği 75’e doğru ilerlerken, önümüzdeki yükseliş sezonunu hevesle bekliyorlar.

Binance'deki O Altcoin Tarihi Güncellemeyi Duyurdu!

Stacks (STX)

Analist Shayan Chowdhury’e göre STX tokenı, Bitcoin NFT (Ordinals) heyecanının ortasında Stacks Blockchain’indeki NFT faaliyetlerinde istikrarlı bir büyümeye tanık olduğu için son birkaç günde yüzde 160’ın üzerinde arttı. STX tokenı, son 24 saat içinde yüzde 10’un üzerinde bir artış trendi ile 0,87 dolardan işlem görüyor. Günlük fiyat tablosuna bakıldığında, STX fiyatı bir “fincan kulp modeli” oluşturduğu için yükseliş trendinin devamı oluşturabilir. 0,89 doların üzerinde bir kırılma, tokenı bir sonraki direnç olan 1,03 doların yakınında işlem görmeye gönderecek.

Aptos (APT)

Analiste göre Aptos fiyatı, EMA-50 trend çizgisinin üzerinde destek aldığı için bu hafta yüzde 50 yükselişe hazırlanıyor. CoinMarketCap’e göre Aptos token dünkü fiyatından yüzde 5,53 artışla 13,79 dolardan işlem görüyor. 1 günlük fiyat grafiğini gözlemleyen Aptos tokeni, APT’nin EMA-20 trend çizgisinin 14,2 dolardan üzerine çıkması durumunda potansiyel bir yükseliş rallisi anlamına gelen bir “W” modeli oluşturdu. Alıcıların güvenini ve baskısını kazanırsa, APT tokeni bu hafta 16,3 doların üzerine çıkabilir. Dahası, SMA-14, RSI-14 ile yükseliş eğilimi gösteriyor ve yakında yüzde 50’lik bir yükselişe işaret ediyor.

LidoDAO (LDO) ve Ethereum (ETH)

Analiste göre LidoDAO, sağlam satın alma baskısı olan boğalardan sürekli destek alarak yukarı yönlü bir rallide bulunuyor. 2,63 dolarda dip oluşturduktan sonra, LDO tokeni yüzde 31,8 Fib seviyesini kırdı ve yükselmeye devam etti. Kriptokoin.com verilerine göre LDO, son 24 saatte yaklaşık yüzde 10’luk bir artışla 3,12 dolardan işlem görüyor. APT şu anda 3,2 dolarlık acil direnç seviyesinin yakınında hareket ediyor ve bunun üzerine bir kırılma, LDO tokenini 4 dolara çıkarabilir.

Bir başka analist olan Pentoshi de LDO’ya yönelik bir açıklama yaptı. Analist, LDO grafiğinin stake edilmiş Ethereum’un (ETH) çekilmesini sağlayacak olan Şanghay yükseltmesinden önce “inanılmaz göründüğünü” söylüyor. Ayrıca, LDO’da bir pozisyon aldığını açıkladı. Analist, “Grafik inanılmaz görünüyor ve hareket etmeye başladığında güçlü bir hareket olacağını hissediyorum,” ifadelerini kullandı.

Chainlink (LINK)

Boğalar şu anda aktif olmadığı için LINK fiyatı durgun görünüyor. Daha önce birçok kez olduğu gibi, reddedilmeyle karşılaşmadan geçici direnişin ötesine geçmek için güç topluyor gibi görünüyorlar. Bu nedenle, tanınmış analistlerden biri olan Altcoin Sherpa, 192,4 bin takipçisine, fiyatın 9,5 dolara yakın direncin ötesine geçene kadar beklemesini öneriyor. Analist, Chainlink’in daha önce birçok altcoinden düşük performans gösterdiğine ve sallantılı piyasa koşulları göz önüne alındığında daha güvenli tokenlerden biri olduğuna inanıyor. Bu nedenle, yükseliş eğilimine uzun vadeli maruz kalma, ilerideki varlık ile uyumlu olabileceğinden, token gücünü daha uzun süre koruyabilir.

Fiyat yukarıda belirtilen direnç seviyelerinin üzerine çıktığında, ince bir yükseliş zorunlu olacaktır. Şu anda fiyat, tokenin yaklaşan eğilimini belirleyebilecek önemli seviyeler arasında işlem görüyor. Bununla birlikte, tanınmış bir analist olan Micheal van de Poppe, LINK fiyatının birikimden kurtulduktan sonra 10 dolara ulaşmaya hazır olduğuna inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinpedia

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin İçin Kritik Anlar: On-chain Veriler Ne Gösteriyor?
Bitcoin İçin Kritik Anlar: On-chain Veriler Ne Gösteriyor? Bitcoin on-chain verilerinin incelenmesi, 2019 ve 2023 BTC fiyat rallisi arasındaki temel benzerlikleri vurguluyor. Bitcoin rallisi devam edecek mi? Bitcoin’in 16.500 dolardan 25.000 dolara olan son fiyat rallisi, vadeli işlemler piyasasındaki kısa süreli daralmaya ve son makroekonomik...
Emre Borsan 1 ay önce