XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Danışmanlık Devi: Şimdi Alınacak Altcoin Bu!

0 görüntülenme
Danışmanlık Devi: Şimdi Alınacak Altcoin Bu!

Bitcoin ve altcoin fiyatları, 2022’nin ilk 6 ayında büyük oranda değer kaybı gördü. Ancak, son 1.5 ayda kripto paralar düşük seviyelerinden hızlı ve öfkeli bir geri dönüş düzenliyor. Bununla birlikte danışmanlık devi Fool’a göre, oldukça popüler bir kripto para, en iyi satın alma fırsatını veriyor. İşte detaylar…

“Bu altcoin en iyi fırsatı sağlıyor”

Ethereum, 18 Haziran’da 897 dolarlık düşük bir döngüye ulaştı. Ardından, sahiplerini bu düşük noktadan %97’lik bir kazançla ödüllendirdi. Böylece, kripto pazarında işlerin, özellikle duyarlılık temelinde ne kadar hızlı değişebileceğini gösterdi. Lider altcoin ETH, tüm zamanların en yüksek seviyesine geçen Kasım ayında ulaştı. Şimdi, bu en yüksek seviye olan 4.847 dolardan hala %63 aşağıda işlem görüyor. Ayrıca, Ethereum genel halk tarafından kitlesel olarak benimsenirse, herkesin “erken yatırımcı” olması muhtemel. Kripto para biriminin günlük bazda ne kadar değişken olabileceğini artık herkes biliyor.

Ethereum’da bir pozisyon başlatmakla ilgilenen çok fazla kişi var. Bunu isteyen bir yatırımcı, hisse senedi yatırımcıları tarafından uzun zamandır kullanılan bir stratejiden yararlanabilir. Bu strateji, dolar maliyet ortalamasıdır. Yatırımcılar, dolar-maliyet ortalamasını, pozisyonlarını zaman içinde katmanlamak için kullanabilmektedir. Böylece, daha küçük bir pozisyona başlamaları veya tam bir pozisyona girmeleri gerekmez.

Ethereum Merge yaklaşıyor

Ethereum’un son yükselişinin arkasındaki en büyük faktör, Proof-of-Stake mekanizmasına geçişinin yaklaşmasıdır. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere bu geçiş, genellikle Merge olarak adlandırılmaktadır. Bu, altcoin ağında ve kullanıcılarında yıllar içinde, hatta hiç olmasa da olacak en büyük değişikliktir. Proof-of-stake konsensüsüne geçmek, Ethereum’un yıllardır uğraştığı iki ana zorluğun üstesinden gelmeye yardımcı olacaktır. Bunlar; yüksek işlem ücretleri ve işlemler için uzun bekleme süreleridir.

Ayrıca, daha fazla kullanıcının Ethereum ağına katılmasına ve ETH’lerini stake ederek ödüller kazanmasına izin verecektir. Bu, esasen, kullanıcıların bir miktar stake ödülü karşılığında işlemleri doğrulamak için Ethereum’larından bazılarını taahhüt ederek ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olabilecekleri anlamına gelir. Son olarak geçiş, Ethereum’un karbon ayak izini azaltarak daha iklim dostu olmasına yardımcı olacaktır. Bu, yıllar boyunca Proof-of-Work kripto para birimlerine yapılan en büyük eleştirilerden biriydi.

Ether’in DeFi ve kripto alanındaki yeri

Ethereum’un 208 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Bu, Bitcoin dışındaki tüm diğer kripto para birimlerini gölgede bırakıyor. Bununla birlikte Ether, 2015’teki lansman tarihi ile günümüzün diğer önde gelen kripto para birimlerinin çoğundan daha eskidir. Bu nedenle altcoin, kripto dünyasında önemli bir konuma sahiptir. Ayrıca Ethereum, bugün merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminin çoğunun temelini oluşturan sistemdir. Diğer birçok popüler kripto para birimi Ethereum ağı üzerinde çalışmaktadır. Bu kriptolar arasında USD Coin, Uniswap ve Shiba Inu yer almaktadır.

Bu yaz ki şiddetli performansın ardından şu anda piyasa değerine göre 13. en büyük kripto para birimi olan Polygon da, Ethereum ekosistemi için bir ölçeklendirme çözümü olarak inşa edilmiştir. Ayrıca, Ethereum’un DeFi ve bir bütün olarak kripto para birimi için önemi, diğer birçok üst düzey kripto para biriminin, Ethereum Sanal Makinesi’ni (EVM) kullanması gerçeğine dayanmaktadır. EVM, esasen Ethereum’daki akıllı sözleşmelerin diğer Blockchain’lerde çalışmasını sağlayan bir ara katman yazılımıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Akbank, Bu Altcoin Projesini Seçti: İşte Önemli Duyuru!
Akbank, Bu Altcoin’i Seçti: İşte Önemli Duyuru! Türkiye’nin popüler bankalarından biri olan Akbank, bir altcoin projesinin teknolojisi aracılığıyla düzenlenen hackathon’u duyurdu. Buna göre onarıcı finans temalı “ReFi Hackathon” Akbank Lab ve popüler bir altcoin’in katkılarıyla gerçekleşecek. Akbank bu altcoin projesiyle hackathon düzenliyor Kriptokoin.com olarak...
Misafir Yazar 2 ay önce