Şimdi Herkes Ethereum’a Atlıyor: Bu 3’üne Dikkat Edin!

ethere 1
ethere 1
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum yükseliyor satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 3 şey var. Ethereum yükseliyor ve şu anda üç haftadan daha kısa bir süre öncesine göre %80 daha yüksek bir seviyede işlem görüyor ve verilerimiz 3.110 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Traderlar, 4.300 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine bir dönüş bekledikleri için kalabalıklar halinde Ethereum’a giriyorlar, ancak atlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler var. Kriptokoin.com olarak bunlara eğiliyoruz şimdi.

Ethereum ve EIP1559

Geçen yıl boyunca, kripto para topluluğu, tartışmalı EIP 1559‘un uygulanmasını sabırsızlıkla bekliyordu. Ve güncelleme hayal kırıklığına uğratmadı. EIP’nin uygulanmasının hemen ardından kısa bir düşüşe rağmen, Ethereum fiyatı harekete geçti. ETH şu anda yalnızca geçen hafta yüzde 20 artışla 3.110 dolardan işlem görüyor. Traderlar için şu anda soru, atlamak ve dalgayı yakalamak için doğru zaman mı yoksa zirveye mi yaklaşılıyor. Bir kripto para biriminin fiyatını tahmin etmek hâlâ aptalca bir iş olsa da, burada dikkate alınması gereken üç şey var.

Neredeyse tüm Ethereum adresleri kârda ve bu düşüş eğilimi demek

Analistlerin herhangi bir kripto para biriminin zirvesine ne kadar yakın olduğunu yargılamak için kullandıkları ölçümlerden biri, kârda kaç adresin olduğudur. Ethereum için bu gösterge, yüksek bir satış riski anlamına geliyor. Lex Moskovski‘nin gözlemlediği gibi, tüm ETH adreslerinin yüzde 96’sından fazlası karda. Bu, traderların kâr elde etmeye ve fiyat kapitülasyonuna yol açmaya karar verebilecekleri bir “kırmızı bölgedir.”

Ancak Moskovski Capital’in baş yatırım sorumlusu olan Lex, bir süre bu zirvede kalabileceğimize inanıyor. Ek olarak, Ether adreslerinin en son bu kadar yüksek bir karlılık oranına sahip olduğu zaman, kripto para biriminin 800 dolar olduğu zaman olduğunu belirtmekte fayda var. Bu, ETH’nin beş kat daha yüksek 4.300 dolara ulaşmasından önceydi.

RSI, Ether’in aşırı satın alındığını ve düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor

Bir sonraki metrik, Ethereum satın almanın daha iyi görünmesini sağlamıyor. ETH‘nin göreceli güç endeksi (RSI) düşüş eğiliminde. Kripto paranın aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor. Traderlar için, RSI, herhangi bir kripto için sırada ne olduğunu, yani daha fazla alıcı getirme olasılığının olup olmadığını veya sahiplerinin boşaltma olasılığının olup olmadığını söylediği için kritik bir ölçümdür. RSI değeri 70’in üzerinde olan herhangi bir kripto aşırı alım seviyesindedir. Bu, traderlara varlığı satma zamanının gelebileceğini gösterir. Yazım zamanı itibariyle TradingView, Ethereum’un RSI’sinin 77’de olduğunu gösteriyor. Bu, kripto parayı satmak için bir işaret. Ve bu gösterge kendi başına kesin olmasa da, yine de kayda değer.

EIP-1559 etkisi ve ne kadar önemli olduğu

EIP-1559’un sahip olduğu etkiye dalmadan Ethereum’un fiyatının hiçbir analizi tamamlanmış sayılmaz. Teklif o kadar önemliydi ki, madencilerin 5 yıldan fazla bir süredir güvence altına aldıkları aynı ağa bir saldırı düzenleme söylentisi belirmesiyle Ethereum topluluğunu parçalamakla tehdit etti. Ancak madencilerin tepkisi haklıydı. Bunun nedeni, bu EIP’nin onları tehdit etmesiydi.

Traderlar ve spekülatörler için ağ güvenliğinin özellikleri en önemli husus olmayabilir. Onlar için ETH fiyatı üzerindeki etkisi daha önemli. Ve kullanıma sunulduğundan beri gördüğümüz gibi, EIP-1559 bir nimet olabilir. EIP, ücret olarak ödenen ETH’nin bir kısmını yakar, Ether arzını azaltır ve ağı deflasyonist hale getirir. Vitalik Buterin bir keresinde bunun Ethereum’u “ultrasound money” yapacağını söyleyerek espri yaptı. EIP-1559, yayına girdikten sonra her işlem için ETH’nin üçte birini yakmaya başladı. EIP-1559, ücret olarak ödenen yaklaşık 13.000 ETH’nin ilk tam gününde 4.685 ETH yaktı.

Ether’i deflasyonist hale getirmenin ve sonuç olarak arz azaldıkça değerini artırmanın yanı sıra, EIP’nin başka bir önemli etkisi daha var, yani Ethereum’u elde tutmayı çok daha çekici hale getiriyor. En az 32 ETH’ye sahip herhangi bir Ether sahibi bunu stake edebilir ve yıllık getiri elde edebilir. Bu, ticaretten hızlı kazançlar elde etmek yerine daha fazla insanı ETH’lerini tutmaya teşvik edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Şimdi Herkes Ethereum’a Atlıyor: Bu 3’üne Dikkat Edin!

Yorumlar kapalı.