Danışmanlık Devi: Şimdi Satın Alınacak Altcoinler Bunlar!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
1.116 görüntülenme
Danışmanlık Devi: Şimdi Satın Alınacak Altcoinler Bunlar!

Fetch.AI, ChatGPT’yi çevreleyen vızıltı sayesinde dikkat çeken bir AI kripto tokeni haline geldi. Ethereum için bir Katman 2 ölçeklendirme çözümü olan Optimism ise yakın zamanda Coinbase ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Danışmanlık şirketi MotleyFool’dan kripto uzmanı Dominic Basulto’nun, bu altcoinler için umut verici uzun vadeli büyüme beklentileri var.

Uzun vadeli beklentilere sahip altcoinler

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasasındaki toparlanma Şubat ayında azalmış olsa da yeni yıl, metaverse ve AI tokenleri de dahil olmak üzere hemen hemen her tür kripto için sıcak bir başlangıç ​​yaptı. Şimdi görev, en iyi uzun vadeli beklentilere sahip, hızlı büyüyen altcoinler keşfetmek. Uzun vadeli sağlam büyüme beklentilerine sahip gibi görünen bu altcoinler göze çarpıyor. Her ikisi de piyasa değerine göre ilk 100 kripto arasında yer alıyor. Ancak ana akım kripto yatırımcılarının radarı altında uçuyor olabilir.

İlk sırada Fetch.AI (FET) var

Fetch.AI (FET), büyük ölçüde AI tokenlerine yönelik muazzam yatırımcı coşkusundan kaynaklanan, bugüne kadar %350 gibi muhteşem bir artış gösterdi. Chatbot ChatGPT ve diğer AI destekli bot platformlarının popüler başarısı göz önüne alındığında, Fetch.AI, yatırımcıları, online görevleri yürütmek için otonom AI ajanlarının oluşturulmasına olanak tanıyan AI destekli kripto protokolü etrafında harekete geçirdi.

Fetch.AI ile ilgili özellikle etkileyici olan şey, bu görevlerin ölçeği ve kapsamı. Bunlar, ChatGPT’den bekleyebileceğiniz gibi sadece sevimli salon numaraları değil. Bu görevler tüm şirketleri ve hatta tüm endüstrileri dönüştürebilir. Fetch.AI, bu otonom yapay zeka aracılarının tedarik zincirlerini yeniden düzenlemeye ve tüm lojistik ağları optimize etmeye yardımcı olabileceğini umduğunu söylüyor. Bunu gerçeğe dönüştürmek için Fetch.AI, 2023 için ayrıntılı bir yol haritası yayınladı.

Altcoinler

Son zamanlarda, Alman mühendislik ve teknoloji şirketi Bosch, AI destekli araçların Web3 tarafından benimsenmesini artırmak için yeni Fetch.AI Foundation’ın oluşturulmasında bu kripto ile ortaklık kurdu. Linux Foundation çizgisinde çalışacak olan vakıf, üç temel alana odaklanacak: hareketlilik, endüstri ve tüketiciler. Bunlar üç büyük potansiyel büyüme alanı, bu yüzden Fetch.AI için çok heyecanlıyım.

Elbette buradaki tek uyarı, Google’ın Bard AI sohbet robotunun tanıtımı yoluyla Alphabet dahil olmak üzere bir dizi büyük teknoloji oyuncusunun da şu anda AI pazarına girmesi. Yatırımcılar arasındaki endişelerden biri, Google’ın yapay zeka sektöründeki sağlam performansına dair herhangi bir işaretin, Fetch.AI gibi kripto paraların fiyatında kısa vadeli önemli bir düşüşe yol açabileceği.

İkinci sırada Optimism (OP) geliyor

Optimism (OP), dünyanın en büyük Katman 1 Blockchain ağı olan Ethereum (ETH) için en önemli Katman 2 ölçeklendirme çözümlerinden biri. Bu, Optimism’in büyümesinin doğrudan Ethereum’un büyümesine bağlı olduğu anlamına geliyor. Ethereum ekosisteminde meydana gelen gerçekten heyecan verici büyümenin çoğu, çekirdek taban katmanında değil, Katman 2 seviyesinde gerçekleşecek. Bu nedenle Optimism’in yakın vadede Ethereum’dan daha iyi performans gösterebileceğini düşünüyorum. Diğer yatırımcılar, Optimism’in %170’ten fazla artmasıyla aynı fikirde görünüyor.

Altcoinler

Optimism’in bu yılki en büyük katalizörü, Base adlı tamamen yeni bir Layer 2 ölçeklendirme çözümü oluşturmak için Optimism’in teknolojisini kullanacak kripto para borsası Coinbase (COIN) ile büyük bir yeni ortaklığın duyurulmasıydı. Bu çok büyük olabilir, çünkü Coinbase nihai hedefin hem Base hem de Optimism’i içerecek yeni ve geniş bir ‘Süper Chain’ yaratmak olduğunu söyledi. Bu Süper Chain, merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasında gerçek bir güç haline gelebilir ve bu, Optimism’in servetini önemli ölçüde artırabilir.

Hepsi bu kadar da değil: Optimism’in, ağ kullanım ücretlerini tahminen %47 oranında azaltacak olan Bedrock adında çok beklenen bir yükseltme yayınlaması da planlanıyor. Bu, burada söz konusu olan büyük maliyet tasarrufları göz önüne alındığında, Optimism’in geliştiricileri ve kullanıcıları çekme yeteneğini önemli ölçüde artıracaktır. Optimism’in geliştiricileri çekme ve elinde tutma açısından diğer Katman 2 rakiplerini geride bıraktığına dair işaretler şimdiden işaret ediyor.

Altcoinler

Bu altcoinler yatırım için uygun mu?

Bu iki token, önemli yatırım tezlerine bağlı. Bunlardan biri, AI sektörünün sürekli büyümesi ve yapay zeka ile makine öğrenimi tokenlerinin etrafımızdaki dünyayı dönüştürme yeteneği. Diğeri ise en büyük, en çeşitli kripto ekosistemine sahip olan Ethereum’un sürekli büyümesi. Fetch.AI ve Optimism’e yatırım yaparak, bu alanların her ikisinde de büyümeye erişim elde ediyorsunuz.

Kriptoya yatırım yapmanın çok fazla risk ve oynaklık içerdiğini unutmayın. Bunlar benim en çok büyüyen iki kripto param ama kesinlikle en iyi iki güvenlik kripto param değil. Teknoloji endüstrisindeki uzun vadeli laik trendlere bağlılar. Ancak bu, bu altcoinler için büyüme yollarının düz olacağı anlamına gelmiyor. İnişler ve çıkışlar olacaktır, bu nedenle uzun vadeli bir yatırım görünümünü göz önünde bulundurun.

Makaledeki görüşler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

350 Binden Fazla Benzersiz Cüzdan Bu Altcoin'i Tutuyor!
350 Binden Fazla Benzersiz Cüzdan Bu Altcoin’i Tutuyor! On-chain analitik platformu Nansen, Treasure DAO’nun (MAGIC) son zamanlardaki performansı hakkında ayrıntılı analizler sundu. Verilere göre, ilk altcoin madencileri, ağdaki token sahiplerinin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Ayrıca, tüm ayı piyasası MAGIC biriktiricilerinin, mevcut MAGIC fiyatıyla kâr edemediğini...
Vural Erkan 2 hafta önce