25’ten Fazla Sinyali Çıktı! İşte Son Bitcoin Tahmini

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
517 görüntülenme
25’ten Fazla Sinyali Çıktı! İşte Son Bitcoin Tahmini

25’ten fazla isabetli Bitcoin tahmini çıkan Tom DeMark (TD) Sequential indikatörü, en son tahminlerinde, boğaların asla kaybetmemesi gereken kritik bir destek seviyesini vurguladı.

Boğalar, Bitcoin (BTC) fiyatında uygun zamanı bekliyor

Bitcoin fiyatı, Ocak ayından bu yana ilk kez 20.000 doları tekrar ihlal etti. Piyasa oyuncularının psikolojisi göz önüne alındığında, bu bölge boğaların kesinlikle kaybetmek istemeyeceği kritik bir destek seviyesi. BTC şimdilik 20.000 dolarlık psikolojik desteğinin üzerinde işlem görüyor. ABD’nin kriptoya yönelik artan yoğun baskısı ve makroekonomik bir felaket, yatırımcıları düşüşü satın almaktan caydırabilir. Bununla birlikte, popüler bir piyasa zamanlama aracına göre mevcut seviyeler, tüm korkuya rağmen satın almak için ‘fırsat’ sinyalleri veriyor.

Thomas DeMark tarafından oluşturulan TD Sequential indikatörü, 9’a veya 13’e geri sayıma ulaşılana kadar bir dizi yukarı veya aşağı mum sayar. 25’ten fazla sinyali çıkan indikatöre göre BTC şu anda kritik bir kırılım eşiğinde…

Bitcoin tahmini: TD Sequential günlük BTC grafiğinde satın alım sinyali veriyor

Bitcoin fiyatı, günlük bir TD9 satın alma kurulumunu tetikledi. Pozisyon fırsatı, Bitcoin’in şimdiye kadarki en önemli seviyesini yeniden test ettiği dönemde geldi. Lider kripto, eski bir direnç seviyesi olan 20.000 doları ihlal ettikten sonra bölgeyi tekrar ele geçiriyor.

Bitcoin (BTC) 2017’de bu seviyeyi aşağıdan ilk kez kırmaya çalıştığında başarısız oldu ve sonraki üç yılı tekrar denemek için yeterli ivmeyi oluşturmakla geçirdi. Bir sonraki girişiminde 20.000 doların üzerine çıkmak neredeyse çok kolaydı. O kadar kolay ki, aslında bir yıl sonra destek olduğunu doğrulamak için test edilmesi gerekiyordu.

Bu destek seviyesi nihayetinde FTX’in çökmesiyle kırıldı, ancak Ocak ayı başlarında geri alındı. Şimdi, tıpkı TD9 satın alma kurulumunun ateşlenmesi gibi, bir kez daha kullanılıyor ve test ediliyor. Diğer olası teknik sinyaller arasında Kasım 2022’den bu yana en çok satılan RSI yer alıyor.

20.000 dolar, Bitcoin’in 4 haneli fiyatlar öncesinde son desteği

Mevcut seviyelerde Bitcoin, eski bir düşüş trendi direnç çizgisini yeniden test ediyor. Fiyat hareketleri ayıların lehine sonuçlanırsa 20.000 dolar, Bitcoin’i 10.000 dolar dokunmadan önce satmak için son fırsat olabilir. Boğalar destek olarak 20.000 doları savunursa, BTC bir daha asla seviyenin altında işlem görmeyebilir. Twitter’dan @tonythebullBTC’in açıkladığı üzere:

Bitcoin, bir TD9 satın alma kurulumu ve Kasım 2022’den bu yana en çok satılan RSI ile çoğu eski direnç olan yatay, çapraz ve yuvarlama desteğini şu anda yeniden test ediyor. Bu geçerli mi yoksa kripto genelinde bir katliam mı görüyoruz?

Farklı kripto analistlerinin güncel BTC fiyat tahminlerine Kriptokoin.com’un bu yazısında yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Newsbtc

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kriz Kâhini Altın, BTC Alın
Kriz Kâhini Uyardı: Sadece Altın, BTC ve Bunları Alın! Efsanevi finans yazarı Robert Kiyosaki, bir süredir bahsettiği küresel mali krize ek olarak, ABD’deki iflas eden bankacılık sektörünün nelere yol açabileceğini değerlendirdi. Kriz kâhini, altın gibi değer metallerin yanında Bitcoin’de (BTC) satın alacağını söylüyor. Robert Kiyosaki, yaklaşan...
Buğra Çağlar 2 hafta önce