Sırada Bitcoin Silver mı Var?

mcgregor
mcgregor 27 Ekim 2017
4 görüntülenme
Geçtiğimiz hafta içerisinde blok zincirinde meydana gelen çatallanma sonucunda Bitcoin Gold isimli yeni bir kripto para biriminin ortaya çıkmasına şahit olmuştuk. Bitcoin Gold’un geliştiricileri, yeni kripto para biriminin çok güçlü olmayan ekipmanlarla daha fazla kişinin madencilik yapmasına imkan sağlayacağını söylese de bitcoin platformundaki kimi madenciler bu çatallanmanın, yeni bölünmelerin de kapısını aralayabileceği yönünde uyarmıştı. Şimdi ise Bitcoin Gold’un ortaya çıkmasından sadece saatler sonra bazı madencilerin, bitcoin platformunda yeni bir çatallanma hazırlığı yaptığı iddia edildi.

Bitcoin Gold ile Benzer Açıklamalar

Aralık ayında gerçekleşeceği iddia edilen çatallanma sonrasında ortaya çıkacak olan kripto para biriminin adının ise Bitcoin Silver olacağı belirtiliyor. Bitcoin Silver’ı oluşturacak yeni çatallanmanın gerekçesi olarak kripto para borsalarının SegWit2X’e verdiği merkeziyetçi desteğin her geçen gün azalması gösterilirken yeni para birimi ile birlikte bir yapıya dönüşen bitcoin dünyasının tekrardan merkezi olmayan bir kripto para birimine dönüşeceği savunuluyor. Tabi Bitcoin Gold’un da ortaya çıkış nedeni olarak bu açıklamayı yapmış olması bazı şüpheleri de beraberinde getirmiş durumda.

Bitcoin Silver ve aralık ayında gerçekleşeceği iddia edilen çatallanma iddiası ilk olarak Bitcoin Talk platformunda ortaya atılmış durumda. Söz konusu metnin Bitcoin Gold’un web sitesinde yer alan ifadelere oldukça benzer olması ve iddiaları destekleyecek yeterli argümanları taşımıyor oluşu Bitcoin Silver, Bitcoin Uranyum veya Bitcoin Platinum gibi yeni kripto para birimleri iddialarının birer şaka olabileceği düşüncesini akıllara getiriyor. Ayırca bu iddiaların bitcoin’i sürekli bölünmelerin yaşandığı bir platform olarak göstermek adına ortaya atıldığı ve aslında bir spekülasyon çalışmasından ibaret olduğu da düşünülüyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Geçtiğimiz Ay Kripto Para Fiyatları Nasıl Değişti? Geçtiğimiz ay kripto paralar için epey hareketli geçti. Özellikle Bitcoin’in hızla değer kazanması, Bitcoin-Altcoin ilişkilerini de pek çok şekilde etkiledi. Kripto paraların market hacmi Bitcoin fiyatındaki artış ile birlikte 171 milyar dolara ulaşmış durumda. Geçtiğimiz ay yüzde...
Kubilay Öztürk 27 Ekim 2017