Servet Yönetim Şirketi, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
436 görüntülenme
Servet Yönetim Şirketi, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu!

Kripto para alanında ünlü bir servet yönetimi şirketi olan Metalpha Technology Holding, popüler altcoin projelerinden biri olan LTC’nin arkasındaki Litecoin Vakfı ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Şirket, Litecoin Vakfı ile ortaklık kurarak, sürdürülebilir madencilik için çabalayacak. İşte detaylar…

Varlık yönetimi şirketi ile popüler altcoin Litecoin ortak oldu

Kripto para birimleri için bir servet yönetimi şirketi olan Metalpha Technology Holding Ltd, Cuma günü Litecoin ekosistemi için sürdürülebilir madencilik çözümleri geliştirmek üzere Litecoin Vakfı ile birlikte çalışacağını söyledi. Litecoin Vakfı, aynı adı taşıyan Blockchain için ürünlerin bakımını yapan ve geliştiren kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Ortaklığın özel araştırma alanları, türev ürünler geliştirmeyi, yenilenebilir enerji kullanımını kolaylaştırmayı, enerji verimliliğini artırmayı ve Litecoin ağındaki madencilikten kaynaklanan karbon emisyonlarını düşürmeyi içerecek.

Popüler Altcoin, Dolar Peg'ini Kaybetti! Neler Oluyor?

Metalpha, LTC tokenları için finansal türev ürünler geliştirecek, ayrıca kripto madencilerini piyasa riskine karşı koruma ürünleri ile desteklemeyi ve kripto madenciliğinin çevresel etkisini azaltmayı amaçlıyor. Riskten korunma, ilgili bir varlıkta karşıt bir pozisyon alarak yatırımlardaki kayıpları dengelemek için kullanılan bir risk yönetimi stratejisidir.

Madenciler, piyasadan bağımsız olarak madencilik yapabilecek

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi kripto para madenciliği, Bitcoin ve Litecoin gibi proof-of-work (PoW) Blockchain’leri için işlemleri işlemek ve doğrulamak için güçlü bilgisayarlara dayanan, kaynak yoğun bir faaliyettir. Madenciler, geniş maliyetleri karşılamak ve kâr elde etmek için genellikle açık piyasada satılan ağ tokenlerini ödül olarak alırlar. Bununla birlikte, kripto fiyatlarındaki düşüş, yüksek maliyetleri dönüştüremedikleri için madenciler için karışıklığa yol açtı.

Bitcoin Madencilik Zorluğunda Korkutan Düşüş! Bu Ne Demek?

Riskten korunmanın devreye girdiği yer de burası oldu. Bu, madencilerin piyasa hareketlerinden bağımsız olarak para üreterek operasyonlarına devam etmelerini sağlar. Bu arada Metalpha ve Litecoin Vakfı, sürdürülebilir blockchain inovasyonunu ilerletmek, Litecoin ağı etrafında halk eğitimini desteklemek ve ağ farkındalığını, benimsemeyi ve ölçeklenebilirliği geliştirmek için üniversiteler ve araştırma kurumlarıyla birlikte çalışacaklarını ekledi.

Litecoin fiyatında son durum nedir?

Litecoin’in fiyat hareketi, son birkaç ayda genel olarak artan bir modelde hareket ediyordu. Metalpha ortaklığı ise bu ivmeyi şimdilik hızlandırmamış gibi duruyor. 6.8 milyar dolarlık piyasa değeri ile 16. sırada yer alan LTC’nin değeri, 94.16 dolar civarında. Kripto para birimi, günlük bazda 93.62 dolar ile 95.79 dolar arasında gidip geldi. Yani, son günde oldukça yatay hareket etti. Bilindiği gibi coin, tüm zamanların en yüksek seviyelerinde 410 doları görmüştü. Ancak rekor kırmasının üzerinden neredeyse iki yıl geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Fiyatı İçin 5. Dalga Uyarısı: Bu Diplere Düşebiliriz!
Bitcoin Fiyatı İçin 5. Dalga Uyarısı: Bu Diplere Düşebiliriz! QCP Capital, Bitcoin için %47’lik ralliye rağmen düşüş eğilimi gösteren Elliott Wave modelinde kaldığını söylüyor Bitcoin için diriliş Bitcoin’in (BTC) bu yıl yeniden dirilişi, birçok analisti kripto ayı piyasasının sona erdiğine ve en az dirençli yolun daha...
Emre Borsan 4 hafta önce