Kurumsal Şirketin Parayı Akıttığı Altcoin Belli Oldu

Kurumsal Şirketin Parayı Akıttığı Altcoin Belli Oldu
Kurumsal Şirketin Parayı Akıttığı Altcoin Belli Oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve altcoin alanında önemli bir hamle yapan önde gelen kurumsal kripto platformu FalconX’den haber var. Buna göre Lido Finance (LDO) tokenlerinin satın alınmasını içeren milyonlarca dolarlık bir işlem gerçekleştirdi. İşlem, önemli ölçeği ve stratejik etkileri nedeniyle dikkatleri üzerine topladı. Detaylara bakalım.

Kurumsal şirketten devasa altcoin alımı

Kurumsal yatırımcılara yönelik kapsamlı kripto para alım satım hizmetleriyle tanınan FalconX, kripto para borsası devi Binance’den 5,25 milyon altcoin LDO token satın alarak bu girişime başladı. Satın alma işlemi üç gün içinde gerçekleşti. Buna göre satın alma toplamda yaklaşık 8,13 milyon dolar tutarında oldu. Böylesine bir rakamın altcoin LDO’ya akması elbette dikkat çekiyor. Yatırımcılar da benzer bir hamle ile bu adıma karşılık verebiliyor.

Hesaplanmış stratejik bir hamleyle, bu LDO tokenleri artık FalconX’in genişleyen kripto portföyüne önemli bir katkı haline geldi. Bu işlemden sonra FalconX’in kümülatif varlıkları dikkat çekiyor. Buna göre toplam değeri yaklaşık 10,94 milyon doları temsil eden etkileyici bir 7,01 milyon LDO tokenine ulaştı. Özellikle, satın almalar aşamalı olarak gerçekleşti. Buna göre tüm bu tokenlerin nihai varış noktası, FalconX’in mülkü olarak yaygın bir şekilde tanınan “0x115…4101” olarak tanımlanan bir cüzdan. Bu bağlamda şirket önemli derecede bir altcoin varlığına sahip.

Çeşitli kripto varlıkları

FalconX’in kripto cüzdanını derinlemesine incelediğimizde karşımıza dikkat çeken bir durum çıkıyor. Buna göre şirket kripto varlıklarının çeşitli tokenleri kapsadığını ve çeşitlendirilmiş yatırım stratejilerini vurguluyor. DeBank verilerine göre, söz konusu cüzdanda 20 milyon USD Coin (USDC) var. Ayrıca 12,70 milyon altcoin Ethereum (ETH) ve 4,33 milyon Tether (USDT) yer alıyor. Lido Finance (LDO), CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde %0,8’lik bir artış gösterdi. Fiyatı ise 1,55 dolardan işlem görüyor. FalconX’in LDO tokenlerini stratejik olarak satın alması dikkat çekiyor. Ayrıca platformun gelişen kripto piyasasındaki aktif rolünün altını çiziyor. Buna göre önümüzdeki günlerde potansiyel öneme sahip olabilecek stratejik bir hamleye işaret ediyor.

altcoin

Kripto dünyası gelişmeye devam ediyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda FalconX gibi kurumsal oyuncuların büyük ölçekli işlemlere dahil olması dikkat çekiyor. Buna göre, Bitcoin ve altcoin piyasasının güvenilirliğini ve sürdürülebilirliğini daha da güçlendiriyor. Böylece yatırımcılar arasında artan bir güven ortamını teşvik ediyor. Bu hamle FalconX’i kurumsal kripto yatırımları alanında önde gelen bir oyuncu olarak konumlandırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Kurumsal Şirketin Parayı Akıttığı Altcoin Belli Oldu