Ünlü Şirketler, Bu Web 3.0 Coin’ine Yatırım Yaptı!

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 19 Mart 2022
17 görüntülenme
WEB

Terra blockchain’deki bir Web 3.0 coin oyun platformu, token satışında 25 milyon dolar elde etti. FTX Ventures, Jump Crypto ve Animoca Brands söz konusu satışta alıcılar arasında yer aldı.

Web 3.0 coin projesi yatırım çekiyor

Blockchain oyun platformu C2X, ana şirketi MetaMagnet’in Perşembe günü yaptığı açıklamada, FTX Ventures, Jump Crypto ve Animoca Brands’tan yapılan satın alımları içeren özel bir token satışıyla 25 milyon dolar topladı. Bir basın açıklamasına göre C2X, aynı adla kendi halka açık tokenini piyasaya sürmeyi planladığını, ancak sürüm için bir tarih belirlenmediğini söyledi. Token ekonomisi, NFT pazar yerleri ve bir cüzdan içerecek olan platform, Terra blockchaini üzerine inşa edilecek ve Web 3 oyun endüstrisinde uzun süredir yatırımcı olan ve Terra’nın önemli bir oyuncusu olan Hashed tarafından tavsiye edilecek.

Kriptokoin.com‘un ulaştığı basın açıklamasına göre C2X, aynı zamanda “güçlü bir şekilde yönlendirileceğini” ve kısmen Güney Koreli oyun yayıncısı Com2us tarafından geliştirileceğini ve Hashed tarafından da tavsiye edildiğini söyledi. Hashed’in yönetici ortağı Baek Kim, popüler bir blockchain tabanlı çevrimiçi oyun platformu Axie Infinity‘ye atıfta bulunarak CoinDesk’e verdiği demeçte, “Şu anda Axie’nin büyümesi, NFT patlaması ve Web 3’e büyük yetenek akışından bu yana duygular tamamen değişti” ifadelerini kullandı.

Oyun sektörü büyüyor

Hashed, C2X’in özel token satışına katıldı ve Aralık ayında Web 3 oyun ve ekosistemlerini desteklemek için 200 milyon dolarlık bir fon topladı. CRX’e yapılan yatırım, FTX, Jump Crypto ve Animoca Markalarının büyüyen Web 3 oyun endüstrisinde sahip olduğu güvenin en son teyidi olarak yorumlanıyor. Üçlünün sektöre verdiği destek, geçtiğimiz yıl çeşitli oyun fonları aracılığıyla yüz milyonlarca dolarlık yatırımı içeriyor.

Bu NFT Token'e Kimlik Avı Saldırısı: SAND ve Bunlar Çalındı!

MetaMagnet direktörü Paul Kim basın açıklamasında “Blockchain teknolojisi, kullanıcıların varlık satın alması, satması ve depolaması için şeffaf ve güvenli bir platform sağlıyor ve bu konsepti video oyunlarına uygulamak mantıklı bir sonraki adımdı” dedi. Kim ayrıca “C2X, gücü tek bir merkezi varlıkta değil, kullanıcıların ve inşaatçıların ellerine vererek, tüm topluluğun platformun operasyonlarını yönetmesini ve başarısına tam olarak yatırım yapmasını sağlıyor” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

GettyImages 1340690136 6jg9Hjx.width 1200
BTC, SOL, ADA, AVAX, DOGE ve 6 Altcoin İçin Analistler Ne Diyor? Analist Rakesh Upadhyay’ın BTC, ETH, BNB, XRP, LUNA, SOL, ADA, AVAX, DOT ve DOGE coinlerine ilişkin analiz ve tahminlerini Kriptokoin.com’da mercek altına alıyoruz. Bitcoin zorlu bir ortamda Bitcoin (BTC), artan enflasyon ve jeopolitik kargaşa nedeniyle 2022’de zorlu...
Zeki Uyanık 19 Mart 2022