Batan Şirketlerin Sepetinde MATIC ve Bu 10 Altcoin Var!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
952 görüntülenme
Şirketlerin Sepetinde MATIC ve 10 Altcoin Var

En son raporlara göre, günün kripto rallisi iflas eden birkaç kripto şirketinin rezervlerini büyütüyor. Bu şirketlerden FTX’in rezervlerinde hala kullanabileceği 63 milyon dolar değerinde MATIC ve ETH bulunuyor.

FTX’in rezervleri 63 milyon dolar yükseldi: MATIC, ETH, USDC listede

Kripto para piyasası küresel bankacılık sektöründeki krizin ardından çift haneli rallilere tanık oluyor. Piyasa devleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) son 24 saat içinde sırasıyla %15 ve %10’un üzerinde değer kazandı. Bu esnada, piyasanın toplam değeri de 1 trilyon doların üzerine çıktı.

13 Mart’taki ralli esnasında iflas eden kripto şirketlerinin kripto rezervleri de büyüyor. FTX’in kripto portföyü yaklaşık 63 milyon dolar arttı. Euler Finance (EUL) ve UNUS SED LEO (LEO) dışında, borsanın portföyündeki diğer kripto paralar yüksek kazanç kaydetti.

FTX yönetimi, iflasın farklı on-chain kaynaklardan gelen firma varlıklarını cüzdanda konsolide ediyor. Verilere göre, kazancın çoğundan borsanın yerel tokeni FTT sorumluydu. FTT son 24 saat içinde bir noktada %10 civarında yükseldi ve iflas eden borsanın portföyüne 24,25 milyon dolar ekledi.

Güç durumdaki USD Coin (USDC) gibi diğer rezervler, FTX’in portföyüne 3,60 milyon dolar ekledi. ETH rezervi 3,78 milyon dolar artarken, Polygon (MATIC) 3,55 milyon dolar arttı. Boba Network (BOBA) gibi belirsiz altcoin’ler, firmanın genel portföyüne sırasıyla 1,6 milyon dolardan fazla katkıda bulundu. Öte yandan, kardeş şirketi Alameda Research’e bağlı bir cüzdan, esas olarak BitDAO (BIT), USDC ve ETH varlıklarından 21.19 milyon dolar kazandı.

Celsius ve Voyager varlıklarının her biri 50 milyon doların üzerine çıktı

Celsius Network ve Voyager gibi iflas etmiş diğer kripto şirketlerinin kripto rezervlerine bakış, onların da ralliden yararlandığını gösteriyor.

Celsius’a bağlı bir cüzdanın değeri 133,15 milyon dolar artarak 1 trilyon doların üzerine çıktı. İflas eden şirketin kazançları çoğunlukla, 82.36 milyon dolar artan Staked Ethereum (stETH) rezervlerinden geldi. Celsius (CEL) 29.32 milyon dolar eklerken, ETH yaklaşık 10 milyon dolar arttı.

Bunun yanı sıra, diğer varlıkları USDC, Chainlink (LINK), Wrapped Ethereum (wETH) vb. bir milyonun üzerinde kazanç kaydetti.

Bu arada veriler, Voyager Digital’in varlıklarının 50.65 milyon dolar arttığını gösteriyor. Arkham Intelligence 11 Mart’ta bir tweet’te, “iflas eden firma varlıklarını USDC’ye tasfiye ediyordu ve daha önce yaklaşık 45 milyon dolar zarar kaydetmişti” dedi.

Ancak, Voyager’ın son ralli esnasında fiyat sabitliğini geri kazanan USDC varlıkları 26,88 milyon dolar artarken, Ethereum ve Shiba Inu (SHIB) varlıkları sırasıyla 15,05 milyon dolar ve Shiba Inu (SHIB) 3,30 dolar arttı. Kriptokoin.com olarak şirketin geçen hafta ETH ve SHIB rezervlerinin bir kısmını tasfiye ettiğini aktarmıştık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoslate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Vitalik Buterin Bu Coini Borsaya Taşıyor! Satacak mı?
Vitalik Buterin Bu Coini Borsaya Taşıyor! Satacak mı? Kripto para piyasası, Silicon Valley Bank’ın batışının ardından yaşanan çöküşü, federal Feserve’in devreye girmesiyle tersine çevirdi ve güçlü bir ralli başlattı. Son durumda lider kripto Bitcoin, son 24 saat içinde %15’in üzerinde artış kaydederken, lider altcoin Ethereum...
Vural Erkan 1 hafta önce