Trilyonları Yöneten Şirketten Bu 2 Kripto Para İçin Müjde!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
6.353 görüntülenme
Trilyonları Yöneten Şirketten Bu 2 Kripto Para İçin Müjde!

Büyük finans kuruluşlarından biri olan Fidelity, çeşitli kripto para birimlerini etkileyecek yeni bir hamlede bulundu. Platform, bireysel yatırımcılar için BTC ve ETH için tam ölçekli ticaret hizmeti sunacak.  İşte detaylar…

Ünlü şirket kripto para birimleri için önemli adım attı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD’nin önde gelen finans kuruluşlarından biri olan Fidelity, kripto sektörü için önemli bir hamleyle, bireysel yatırımcılar için Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için tam ölçekli ticaret hizmetleri sunacağını duyurdu. Şirket, geçen Kasım ayından bu yana durumu test ediyor ve bir müşteri bekleme listesine sınırlı erken erişim sağlıyordu, ancak bu hafta hizmeti tüm müşterilerine açtı. “Fidelity Crypto” adlı yeni hizmet, şirketin uygulamasına entegre edilecek ve milyonlarca kullanıcının herhangi bir komisyon ücreti olmadan Bitcoin ve Ethereum ticareti yapmasına olanak tanıyacak.

3 Altcoin Hızla Yükselebilir

Uygulama fiyatına yüzde 1’lik bir fark eklenecek olsa da, hizmet, yüksek işlem maliyetleriyle uğraşmadan kripto para piyasasına katılmak isteyen yatırımcılar için büyük bir fırsat olmaya devam ediyor. Fidelity’nin kripto para alım satım hizmetleri sunma hamlesi, ana akım finans sektöründe kripto varlıkların artan kabulünün ve benimsenmesinin bir göstergesi olabilir. Fidelity, müşterilerinin Bitcoin ve Ethereum ticareti yapmasına izin vererek, yatırımcılar için önemli getiri sağlayabilecek alternatif bir varlık sınıfı olarak kripto paraların önemini kabul ediyor.

Gelecekte diğer kripto paralar da eklenebilir

Fidelity Digital Assets’in başkanı Tom Jessop’a göre, “Fidelity Crypto’yu başlatma kararı, Fidelity’nin bilgiye erişimi ve yatırım fırsatlarını demokratikleştirme konusundaki uzun süredir devam eden taahhüdünün doğal bir uzantısıdır.” Ayrıca Jessop, şirketin hedefinin kripto varlıkları “yatırımcılar için daha erişilebilir” hale getirmek olduğunu da sözlerine ekledi. Şu anda platformda yalnızca Bitcoin ve Ethereum ticaret için kullanılabilir, ancak Fidelity gelecekte diğer kripto para birimleri için destek ekleyebilir. Ancak unutulmaması gereken önemli bir nokta, platformda henüz para çekme işlemlerinin etkinleştirilmemiş olması.

DOGE ve Bu 9 Altcoin İçin Son Dakika: Yatırım Aldı!

Fidelity Crypto’ya erişmek için yeni müşterilerin kurulum işlemi sırasında bir Fidelity Brokerage hesabı oluşturması gerekir. Hizmet, hem yeni hem de mevcut müşterilere açıktır, ancak henüz tüm eyaletlerde mevcut olmadığını belirtmekte fayda var. Fidelity’nin kripto para piyasasına girişi, kripto varlıkların ana akım haline gelmesine yardımcı olabilecek önemli bir gelişme olarak görülüyor. Güvenilirlik ve düzenleme konusundaki itibarı ile şirketin, bu konularla endişeler nedeniyle daha önce kripto para ticareti konusunda temkinli davranan birçok yatırımcıyı çekmesi muhtemeldir. Bu nedenle, bu hareket, kripto para birimlerinin daha geniş çapta benimsenmesine ve bir varlık sınıfı olarak meşruiyetlerinin artmasına yardımcı olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ünlü kripto para milyarderlerinden olan Michael Novogratz, piyasadaki en son hareketliliğe yönelik yorumlarını paylaştı.  Novogratz’a göre, ABD’deki mevcut kriz; Bitcoin, altın ve gümüş alınması gerektiğine işaret ediyor. İşte detaylar…
Kripto Para Milyarderi: Bitcoin ve Bunları Alma Zamanı! Ünlü kripto para milyarderlerinden olan Michael Novogratz, piyasadaki en son hareketliliğe yönelik yorumlarını paylaştı.  Novogratz’a göre, ABD’deki mevcut kriz; Bitcoin, altın ve gümüş alınması gerektiğine işaret ediyor. İşte detaylar… Kripto para milyarderinden piyasa yorumu: Kriz yaşayacağız Galaxy...
Aslı Dinçer 2 hafta önce