Reklamı kapat

Şok İddia: FTX CEO’su Tutuklandı! Neler Konuşuluyor?

1 görüntülenme
Şok İddia: FTX CEO'su Tutuklandı! Neler Konuşuluyor?

Son günlerde yaşanan ve kripto para piyasası derinden etkileyen FTX kriziyle ilgili şok iddia. Sosyal medya üzerinde FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in tutuklandığına dair söylentiler dolaşıyor. SBF ve FTX’in çöküşü ile ilgili söylentiler devam ediyor. Kriptokoin.com olarak, SBF ve borsa hakkındaki iddiaları sizlere aktarıyoruz.

FTX CEO’su tutuklandı mı?

Kripto para topluluğu, FTX’te yaşananlarında ardından beşinci gününe girdi. Ancak tüm yaşananlarla birlikte söylentiler ve komplolar sosyal medya üzerinde devam ediyor. Sam Bankman-Fried’in (SBF) Bahamalar havaalanında tutuklandığına dair haberler gündemde. Bununla birlikte, borsa çalışanlarının şirketin varlıklarını satmaya çalıştığına dair ayrı söylentilerde mevcut. Son zamanlarda yaşananlarla birlikte kripto para topluluğu hangisinin gerçek, hangisinin kurgu olduğunu ayırt etmekte zorlanıyor.

NFT projesi Not Larva Labs’ın kurucusu PAULY.SOL, SBF’nin tutuklandığına dair söylentileri ilk ortaya atanlardan biri oldu. NFT kurucusu, FTX’e ait merkezin bulunduğu Bahamalar’ın başkenti Nassau’dan Miami’ye giderken özel bir jetin yaklaşık 40 dakika boyunca yerde kaldığını paylaştı. Paylaşımında, Flightradar24 haritasının bir gönderisini retweet etti.

Borsa çalışanları varlıkları satıyor!

Paylaşımın ardından birçok topluluk üyesi, özel jetin FTX CEO’sunu taşıma olasılığını vurgulandı. Sonrasında, polis tutuklamalarında düzenlenen SBF resimleriyle konuya yanıt verdi. Ancak tüm bunlara rağmen, belgelerin resmi olarak SBF’ye ait olduğuna dair bir onay yok.

Bu arada, isimsiz kaynaklara atıfta bulunan bir raporda, borsa çalışanlarının CEO’ları yokken şirketin varlıklarını denemek ve satmak için çalıştıklarına dair söylentiler var. FTX’in varlıklarını, hisse senedi takas platformu Embed’i ve Miami’deki FTX arenasının isim haklarını içerdiği bildiriliyor.

FTX CEO’su SBF ciddi iddialarla karşı karşıya

Sosyal medyada yapılan bir paylaşımda, birçok FTX çalışanının SBF’ye olan güvenleri nedeniyle tüm birikimlerini şirkete yatırdıkları iddia ediliyor. Ancak şu anda çalışanların fonlarının Alameda Research’e gönderildiğinden korktukları belirtiliyor. Buna ek olarak, kaynağı henüz belirsiz hesaplara atıfta bulunan bir rapor daha var. Raporda, SBF’nin hisse senedini ilkbaharda borsa çalışanlarına yüzde 50 daha düşük sattığını da iddia ediyor.

Söylentiler kripto piyasasında paniğe neden oldu. Sosyal medyadan gelen birçok bilgi ve çeşitli raporlar, anonim kaynaklardan gelen doğrulanmamış bilgiler mevcut. Bu arada, Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan (SCB) resmi bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, devlet kurumunun kripto para borsası FTX’in varlıklarını dondurduğu aktarıldı. SCB’ye göre, şirketin varlıklarını koruyacak. Ayrıca şirketin iflas etmesi durumunda devreye giren bir mekanizma, geçici tasfiyeye sokarak şirketi istikrara kavuşturacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Vitalik Buterin de Alkışladı: FTX Batarken Bu Altcoin Şaşırttı!
Vitalik Buterin de Alkışladı: FTX Batarken Bu Altcoin Şaşırttı! Son birkaç gün içerisinde tüm ana kripto para birimleri düşüşler yaşadı. Birçok kripto para yatırımcısı portföylerinde stabilcoinlerin payını artırma karar verdi. Bunun sonucunda ise FTX ve Alameda’da yaşanan kriz, bu altcoin projelerine olan ilgiyi arttırdı. Web3’ün bu...
Nazlı Öykü Deniz 3 hafta önce