Şok İddia: FTX CEO’su Tutuklandı! Neler Konuşuluyor?

Şok İddia: FTX CEO'su Tutuklandı! Neler Konuşuluyor?
Şok İddia: FTX CEO'su Tutuklandı! Neler Konuşuluyor?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde yaşanan ve kripto para piyasası derinden etkileyen FTX kriziyle ilgili şok iddia. Sosyal medya üzerinde FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in tutuklandığına dair söylentiler dolaşıyor. SBF ve FTX’in çöküşü ile ilgili söylentiler devam ediyor. Kriptokoin.com olarak, SBF ve borsa hakkındaki iddiaları sizlere aktarıyoruz.

FTX CEO’su tutuklandı mı?

Kripto para topluluğu, FTX’te yaşananlarında ardından beşinci gününe girdi. Ancak tüm yaşananlarla birlikte söylentiler ve komplolar sosyal medya üzerinde devam ediyor. Sam Bankman-Fried’in (SBF) Bahamalar havaalanında tutuklandığına dair haberler gündemde. Bununla birlikte, borsa çalışanlarının şirketin varlıklarını satmaya çalıştığına dair ayrı söylentilerde mevcut. Son zamanlarda yaşananlarla birlikte kripto para topluluğu hangisinin gerçek, hangisinin kurgu olduğunu ayırt etmekte zorlanıyor.

NFT projesi Not Larva Labs’ın kurucusu PAULY.SOL, SBF’nin tutuklandığına dair söylentileri ilk ortaya atanlardan biri oldu. NFT kurucusu, FTX’e ait merkezin bulunduğu Bahamalar’ın başkenti Nassau’dan Miami’ye giderken özel bir jetin yaklaşık 40 dakika boyunca yerde kaldığını paylaştı. Paylaşımında, Flightradar24 haritasının bir gönderisini retweet etti.

Borsa çalışanları varlıkları satıyor!

Paylaşımın ardından birçok topluluk üyesi, özel jetin FTX CEO’sunu taşıma olasılığını vurgulandı. Sonrasında, polis tutuklamalarında düzenlenen SBF resimleriyle konuya yanıt verdi. Ancak tüm bunlara rağmen, belgelerin resmi olarak SBF’ye ait olduğuna dair bir onay yok.

Bu arada, isimsiz kaynaklara atıfta bulunan bir raporda, borsa çalışanlarının CEO’ları yokken şirketin varlıklarını denemek ve satmak için çalıştıklarına dair söylentiler var. FTX’in varlıklarını, hisse senedi takas platformu Embed’i ve Miami’deki FTX arenasının isim haklarını içerdiği bildiriliyor.

FTX CEO’su SBF ciddi iddialarla karşı karşıya

Sosyal medyada yapılan bir paylaşımda, birçok FTX çalışanının SBF’ye olan güvenleri nedeniyle tüm birikimlerini şirkete yatırdıkları iddia ediliyor. Ancak şu anda çalışanların fonlarının Alameda Research’e gönderildiğinden korktukları belirtiliyor. Buna ek olarak, kaynağı henüz belirsiz hesaplara atıfta bulunan bir rapor daha var. Raporda, SBF’nin hisse senedini ilkbaharda borsa çalışanlarına yüzde 50 daha düşük sattığını da iddia ediyor.

Söylentiler kripto piyasasında paniğe neden oldu. Sosyal medyadan gelen birçok bilgi ve çeşitli raporlar, anonim kaynaklardan gelen doğrulanmamış bilgiler mevcut. Bu arada, Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan (SCB) resmi bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, devlet kurumunun kripto para borsası FTX’in varlıklarını dondurduğu aktarıldı. SCB’ye göre, şirketin varlıklarını koruyacak. Ayrıca şirketin iflas etmesi durumunda devreye giren bir mekanizma, geçici tasfiyeye sokarak şirketi istikrara kavuşturacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Şok İddia: FTX CEO’su Tutuklandı! Neler Konuşuluyor?