SOL, ADA, ACH ve LDO İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
1.079 görüntülenme
SOL, ADA, ACH ve LDO İçin Son Dakika Gelişmeleri Var!

Popüler altcoinlerden olan Solana (SOL), Cardano (ADA), Alchemy Pay (ACX) ve LidoDAO (LDO) için önemli gelişmeler yaşandı. İşte detaylar…

SOL ağındaki soruna yönelik açıklama yapıldı

Solana Vakfı, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Cumartesi günü başlayan saatler süren ağ yavaşlaması ve teknik sorunlar hakkında bir rapor yayınladı. 1.13’ten 1.14’e yükseltme sırasında büyük bir sorun meydana geldiğinden, başka bir kesinti yaşayan Blockchain, toplulukta büyük bir endişeye neden oldu. Solana Status, 27 Şubat’ta bir tweet’te, 25 Şubat’taki kesintinin ardındaki nedenlerin ayrıntılarını sağlamak için Solana Mainnet Beta Kesinti Raporunu duyurdu.

SHIB, Solana ve ETH: Şubat'ta Bu Seviyeleri Göreceğiz!

Rapora göre SOL Mainnet Beta, 25 Şubat’ta önemli bir performans düşüşü yaşadı. Doğrulayıcılar sorumluluğu üstlendi ve önceki yükseltmeyle zinciri yeniden başlatarak Pazar günü gece saatlerinde normal ağ işlevlerine geri döndü. Solana, tek bir başarılı işlem olmadan 20 saatten fazla durdu. Doğrulayıcı node’lar, verilerin mevcut olmaması durumunda ağın kurtarılmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir “güvenli mod” olan yalnızca oylama moduna otomatik olarak girdi.

Solana’dan (SOL) sonra Cardano, Hydra için büyük güncellemeyi duyurdu

Cardano (ADA) protokolü, on chain faaliyetlerinde bir kilometre taşı daha kaydettiği geçen haftaki en son güncellemesini yayınladı. Güncellemeye göre, Cardano’da bugüne kadar toplam 117 proje başlatıldı ve şu anda toplam 1.205 proje protokol üzerinde inşa ediliyor. Cardano Blockchain’inin büyümesi, 70.039’a ulaşan toplam token politikası sayısında da gösterildi. Cardano, kısmen geliştiriciler tarafından yapılan aktif geliştirme çalışmaları sayesinde yıla iyi bir notla başladı. Haftalık güncellemede ayrıca Hydra Protokolü ile ilgili önemli bir güncelleme de paylaşıldı. Güncellemenin şartlarına göre, keşfedilen yeni yol her zaman son tarihi uzatacak ve ağa bağlı olarak yarışma dönemlerinin seçilmesini kolaylaştıracaktır.

Lido DAO, staking oranına limit koydu

Likit staking protokolü Lido Finance, protokolle tek bir günde 150.000’den fazla Ether stake edildikten sonra “staking oranı limiti” adı verilen bir protokol güvenlik özelliğini etkinleştirdi. Lido, kripto varlıklar için bir likit staking çözümüdür ve kullanıcıların tokenlerini kilitlemelerine gerek kalmadan Ether’i stake etmelerine olanak tanır. Bir kullanıcı Ether yatırdığında, Lido onlara stake edilmiş Ether (stETH) olarak bilinen likit bir ETH varyantı verir ve kullanıcılara tokenların cüzdanlarında tutulduğu her gün için staking ödülleri verir.

Likit staking protokolünün 25 Şubat tarihli tweetine göre, günlük 150.000 Ether staking limitine ulaşıldıktan sonra “dinamik mekanizma” devreye girdi. İlgili bir kılavuzda Lido, “emniyet valfinin”, ödül seyreltmesi gibi potansiyel olarak olumsuz etkileri ele almayı amaçlayan yüksek girişler sırasında basılabilecek stake edilmiş Ether miktarını sınırlamayı amaçladığını açıkladı. “Bu, Lido staking sözleşmelerine yalnızca 24 saatlik bir zaman dilimi içinde bu kadar Ether göndermenin mümkün olduğu anlamına geliyor” diye açıkladı.

Analist Açıkladı: Bu Hafta O 4 Altcoin İzlenmeye Değer!

Alchemy Pay, Endonezya’da lisans aldı

Alchemy Pay, yerel fintech firması Berkah Digital Pembayaran ile işbirliği içinde Endonezya merkez bankasından havale ve fon transferleri yapmak için bir lisans aldı. Haberi 27 Şubat’ta açıklayan Alchemy Pay, Endonezya Merkez Bankası’nın Alchemy Pay ve Berkah Digital’in platformu BDPay’e ortak olarak lisanslar verdiğini ve bu sayede firmaların daha iyi ödeme yöntemleri sunmasını ve ilgili işletme maliyetlerini düşürmesini sağladığını kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB Balinası Milyarları Borsaya Taşıdı! 'Selloff Gelebilir'
SHIB Balinası Milyarları Borsaya Taşıdı! ‘Selloff Gelebilir’ Lookonchain isimli kripto takipçisi, bugün erken saatlerde yapılan ve yaklaşık 200 milyon meme tokenını kripto borsalarında satmak üzere hareket ettiren iki büyük SHIB işlemini tespit etti. Kripto para birimi platformu, bu daha önce de olduğu için fiyatın...
Aslı Dinçer 4 hafta önce