Kurumsal Yatırımcılar SOL ve Bu 4 Altcoin’e Para Akıtıyor!

Kurumsal Yatırımcılar SOL ve Bu 4 Altcoin’e Para Akıtıyor!
Kurumsal Yatırımcılar SOL ve Bu 4 Altcoin’e Para Akıtıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CoinShares verilerine göre kripto varlık yatırım ürünleri, geçtiğimiz hafta toplam 176 milyon ABD dolarına ulaşan önemli girişlerle kazanma serisini sürdürüyor. Bu, art arda sekizinci pozitif ivme haftasına işaret ediyor ve yılbaşından bugüne girişleri 1,32 milyar ABD dolarına çıkarıyor. Özellikle, yatırımcıların odağında Solana (SOL), XRP gibi coinler olduğu görülmekte. İşte detaylar…

CoinShares açıkladı: ETP’lere para akıyor

Borsada İşlem Gören Ürünlerin (ETP’ler) kripto piyasasındaki hakimiyeti artıyor. Zira toplam kripto hacimlerindeki payları ortalama %11’e ulaşıyor. Bu, uzun vadeli tarihsel ortalama olan %3,4’e kıyasla önemli bir artış. Üstelik 2020/21 boğa piyasası sırasında gözlemlenen ortalamaları aşıyor. ETP’lere artan ilgi, işlem hacimlerinin bu yıl iki katına çıkarak 2022 ortalaması olan 1,5 milyar ABD dolarına kıyasla haftada ortalama 3 milyar ABD dolarına ulaşmasıyla da vurgulanmaktadır.

Bitcoin yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam etti. Zira geçtiğimiz hafta 155 milyon ABD doları tutarında giriş sağladı. Son sekiz haftadaki kümülatif girişler şu anda yönetim altındaki toplam varlıkların (AuM) %3,4’ünü temsil ediyor. Short-Bitcoin’de 8,5 milyon dolarlık çıkış görülmesine rağmen, daha önce ayrıntılı olarak incelediğimiz bir gelişme olan Amerika Birleşik Devletleri’nde spot tabanlı bir Bitcoin ETF’sinin yakında onaylanacağı beklentisinin de etkisiyle genel olumlu hava devam ediyor.

SOL ve bu altcoinler dikkat çekti

Bölgesel olarak, Kanada, Almanya ve İsviçre sırasıyla 98 milyon dolar, 63 milyon dolar ve 35 milyon dolar giriş kaydederek olumlu eğilime önemli katkılarda bulunmuştur. Öte yandan, ABD’deki vadeli işlemlere dayalı ürünlerden toplam 19 milyon olar tutarında çıkış yaşadı. Çeşitli altcoinler de önemli girişlere tanık oldu. Solana (SOL), Ethereum ve Avalanche sırasıyla 13,6, 3,3 ve 1,8 milyon dolarlık girişlerle öne çıktı.  XRP ve Cardano da sırasıyla 500 ve 800 bin dolarlık girişler sergiledi. Bununla birlikte, Uniswap ve Polygon sırasıyla 0,55 milyon dolar ve 0,86 milyon dolarlık çıkışlar gördü.

PEPE Ekibi ve 3 Şirket Harekete Geçti: Bu İşlemleri Yapıyorlar!

Mevcut girişler önemli olmakla birlikte, sırasıyla 10,7 milyar dolar ve 6,6 milyar dolar girişe tanık olan 2021 ve 2020’de görülen dikkate değer rakamların gerisinde kalıyor. Buna rağmen, istikrarlı olumlu gidişat dikkat çekiyor. Ayrıca ETP’lerin genel kripto piyasasındaki artan hakimiyeti, sağlam ve gelişen bir yatırım ortamına işaret ediyor. Yatırımcılar, Bitcoin gibi geleneksel favorileri alternatif kripto varlıklara artan ilgiyle dengeliyor. Böylece dinamik kripto piyasasında gezinmeye devam ediyor. Piyasa, ABD’de spot tabanlı bir Bitcoin ETF’sinin potansiyel onayını merakla bekliyor. Bu, önümüzdeki haftalar kripto yatırım trendlerinin yörüngesini şekillendirmede çok önemli olacağa benziyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Kurumsal Yatırımcılar SOL ve Bu 4 Altcoin’e Para Akıtıyor!