Solana 4 Dev Haber Duyurdu: SOL Fırladı Gitti!

Solana 4 Dev Haber Duyurdu: SOL Fırladı Gitti!
Solana 4 Dev Haber Duyurdu: SOL Fırladı Gitti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Helium ve Solana kendi mobil girişimlerini bir araya getiriyor. Bu arada Google Cloud, Solana’nın doğrulayıcısı oluyor. Ayrıca altcoin, Crossroads konferansının duyurusu ile Türkiye’deki ayak izini genişletiyor. Dahası ASICS, bugün ASICS X SOLANA UI Koleksiyonunun lansmanını duyurdu. Bu önemli haberlerin etkisiyle altcoin fiyatı güçlü yükseldi.

Helium Mobile, Solana’nın Saga akıllı telefonunu güçlendirecek

SolanaLabs’ın yaklaşan Android telefonu, merkezi olmayan ağını T-Mobile’ın 5G’siyle birleştiren Helium’un hibrit taşıyıcısını kullanacak. Merkezi olmayan, kripto yakıtlı kablosuz ağ Helium kısa süre önce kendi platformundan lider bir katman-1 Blockchain ağı olan Solana’ya geçme kararı aldı. Şimdi bu ittifak, Helium ve Solana’nın kendi mobil girişimlerini bir araya getirmesiyle daha da güç kazanacak.

Solana’nın bugün Lizbon’daki Breakpoint konferansında, Helium ve SolanaLabs, yakında çıkacak olan Helium Mobile hizmetini (kısmen T-Mobile tarafından desteklenen bir akıllı telefon taşıyıcısı) Solana’nın kripto merkezli Saga akıllı telefonuna getirmek için bir ortaklık duyurdu. Bu doğrultuda, her ikisi de 2023’ün başlarında kullanıcılarıyla tanışacak.

Google Cloud, Solana doğrulayıcısı oluyor

Google Cloud’un Solana ile ortaklığı, şirketin bir altcoin projesinin doğrulayıcısı olmasını sağlayacak. Ayrıca, ağı Blockchain Node Engine ve BigQuery hizmetlerine eklemesine yardımcı olacak. Google Cloud, SOL ile çığır açan bir ortaklık duyurdu. Dünyanın en büyük bulut hizmeti sağlayıcılarından biri, Solana ağının bir parçası olacak. Böylece, Solana’yı geniş ürün ve hizmet yelpazesine dahil edecek. Şirket, SOL ağına katılmasını ve doğrulamasını sağlayacak blok üreten bir SOL doğrulayıcı çalıştıracağını söyledi.

Solana, İstanbul Konferansı ile Türkiye’ye büyük bahis yapıyor

Dünyanın en yüksek işlem hacimli Blockchain’i Solana, Solana Crossroads konferansının duyurusu ile Türkiye’deki ayak izini genişletiyor. Konferans, SOL ekosistemindeki SOL topluluğunu, geliştiricileri ve şirketleri bir araya getirmeye amaçlıyor. Bu doğrultuda konferans, 31 Mart – 2 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. Uluslararası etkinliğe, Solana’nın veri analizleri kaynağı olan Step Finance ev sahipliği yapacak. Önde gelen kripto borsası FTX Türkiye, Türkiye’deki ilk Solana konferansında SOL ekosistemine verdikleri desteği genişletecek. Bu kapsamda Step Finance ile iş birliği yapacak.

Solana

ASICS, Solana NFT koleksiyonlarını başlatmak için STEPN’i kullandı

Japon spor giyim üreticisi ASICS, bugün ASICS X SOLANA UI Koleksiyonunun lansmanını duyurdu. Yeni vuruş serisi, sahiplerine sınırlı sayıda ASICS x STEPN GT-2000 NFT kazanma şansı veren özel yapım, sınırlı sayıda üretilen GT-2000 11 koşu ayakkabılarını içeriyor. Fiziksel ayakkabıları SolanaPay’de USDC ile sipariş etmek artık mümkün. ASICS Web3 ve Dijital Ürünler Direktörü Joe Pace bir röportajda şunları söyledi:

Web3‘te yardım edeceğimiz ve insanlara fiziksel olarak aktif olmaları için ilham veren ürünler getireceğimiz bir yer görüyoruz. Bizim için, ürünlerimiz hakkında hikayeler anlatmanın ve belirli toplulukları onlar hakkında heyecanlandırmanın farklı bir yolu.

Solana’nın (SOL) fiyat performansı

Ortaklık, gerçek dünya kullanım durumunu genişletmek dahil önemli haberler altcoin fiyatı için katalizör oldu. Bu doğrultuda SOL, gün içinde 32,7 dolardan 38,55 dolara ralli yaptı. Daha sonra fiyatı biraz düşse de basın zamanında günlük bazda %12’nin üzerinde kazançla işlem görüyordu. SOL, en büyük 20 kripto para arasında bugünün en iyi performans gösteren kriptosu olmayı başardı.

Solana

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Solana 4 Dev Haber Duyurdu: SOL Fırladı Gitti!