Solana Airdrop Çılgınlığı Bitiyor: O 3 Altcoin Yüzde 50 Düştü!

Solana Airdrop Çılgınlığı Bitiyor: O 3 Altcoin Yüzde 50 Düştü!
Solana Airdrop Çılgınlığı Bitiyor: O 3 Altcoin Yüzde 50 Düştü!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akıllı sözleşmeleriyle bilinen yüksek hızlı blockchain platformu Solana, son zamanlarda airdrop etkinlikleriyle gündemde idi. Kullanıcı katılımını teşvik etmek için ücretsiz token dağıtımı olan airdrop’larda bir artış gördü. Bununla birlikte, bazı projelerin airdrop’ların ardından kilitli değer (TVL) ve token fiyatlarında önemli düşüşler yaşamasıyla bu eğilim ivme kaybediyor gibi duruyor.

Solana platformunda ivme azaldı

Solana platformu, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, airdroplarla gündemde idi. Ancak bu ilgi, son haftalarda son buldu. Solana üzerine kurulu merkezi olmayan bir bahis platformu olan Parcl, bunun en iyi örneği. 3 Nisan’daki airdrop anlık görüntüsünden bu yana proje, kitlesel bir geri çekilmeye tanık oldu. Bu da sadece iki hafta içinde TVL’de %40’lık şaşırtıcı bir düşüşe yol açtı. DefiLlama verileri, Parcl’ın TVL’sinin düşüşüne işaret ediyor. Veriler, bu yazının yazıldığı sırada 184,5 milyon dolardan 110,69 milyon dolara düştüğünü gösteriyor.

RNDR Coin ve o 7’sine Dikkat: Proje Ekipleri ve Balinalar Satıyor!

Bu çıkış, Parcl’ın yerel coini olan 80 milyon PRCL tokeninin airdrop’uyla aynı zamana denk geliyor. CoinMarketCap verilerine göre başlangıçta değeri 0,8255 dolar olan token fiyatı hızla 0,45 dolara düştü. Mevcut fiyatı olan 0,5294 dolara hafif toparlanma yaşanmasına rağmen, airdrop kullanıcılar arasında satışları tetiklemiş görünüyor.

Wormhole ve Tensor’da da düşüş var

Airdrop sonrası yaşanan bu çöküşte Parcl yalnız değil. Wormhole’un W ve Tensor’un TNSR’si gibi diğer Solana tabanlı tokenler de zarar gördü. 3 Nisan’da piyasaya sürülen W, değerinin %56,4’ünü büyük oranda kaybetti. Diğer yandan, NFT platformunun token’ı TNSR, airdrop’undan bu yana değerinin yarısını kaybetti.

O Altcoin İnanılmaz Arttı: Kurucudan Şaşırtıcı Karar Geldi!

Bu trend, kullanıcı edinme stratejisi olarak airdropların sürdürülebilirliği hakkında soruları gündeme getiriyor. Başlangıçta katılımcıları cezbetseler de, uzun vadeli değer teklifi zayıf görünüyor. Airdrop‘ların ardından yaşanan önemli fiyat düşüşleri, gerçek kullanıcı ilgisinin olmadığını gösteriyor ve token dumping potansiyelini vurguluyor.

Solana’da airdrop çılgınlığına devam

Son zamanlardaki bu aksiliklere rağmen Solana’da airdrop çılgınlığı devam ediyor. Drift ve Zeta Markets gibi merkezi olmayan borsalar, sırasıyla yönetim tokenleri DRIFT ve ZETA’nın yaklaşan airdroplarını duyurdu. Bu ısrar, airdropların etkinliğine ilişkin endişelere rağmen kullanıcıları çekme gücüne olan inanca işaret ediyor

Ünlü VC: Bu Altcoin, 2020’deki Solana Gibi 100x Yapabilir!

Solana’nın kendisi de son haftalarda ek zorluklarla karşılaştı. Ağ, şüpheli spam işlemlerinden kaynaklanan önemli bir tıkanıklık yaşadı. Geliştiriciler bu sorunları çözmek için güncellemeler dağıtırken, olay genel ekosisteme başka bir belirsizlik katmanı daha ekledi. Dahası, kripto pazarındaki genel kriz Solana’nın amacına yardımcı olmadı. En iyi 30 kripto para birimini temsil eden GMCI 30 endeksi, Orta Doğu’daki son jeopolitik gerilimlerin yatırımcıların riskten kaçınmasını artırmasıyla geçen hafta %13,79 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Solana Airdrop Çılgınlığı Bitiyor: O 3 Altcoin Yüzde 50 Düştü!