Ünlü Kurucu Açıkladı: Solana, BTC ve Bu 2’sini Satın! Bu 3’ünü Alın

Ünlü Kurucu Açıkladı: Solana, BTC ve Bu 2’sini Satın! Bu 3’ünü Alın
Ünlü Kurucu Açıkladı: Solana, BTC ve Bu 2’sini Satın! Bu 3’ünü Alın
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası, Three Arrows Capital’ın eski kurucusu Su Zhu’nun hafta sonu yaptığı hamleler ve tweet’iyle çalkalandı. Su Zhu, yatırımcıları Ethereum (ETH) odaklı bir piyasaya hazırlanmaya çağırdı. BTC, Solana gibi coinleri satma hamleleriyle kripto para piyasasında dalgalanmalara neden oldu.

Solana, BTC, TAO ve MKR için satış çağrısı

26 Mayıs’ta attığı tweet’te Su Zhu, “Bu hafta sonu önemli bir dönüm noktası. TAO ve MKR varlıklarını azaltın, LDO (2,48 ABD Doları), BLUR (0,467 ABD Doları) satın alın” diyerek hamlelerini açıkladı. Tweet’e devam eden Su Zhu, yatırımcıları Solana (SOL) ve Bitcoin’den (BTC) ETH’ye çevirmeye yönlendirdi. Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

SOL’u 165 dolardan satıp ETH’yi 3.800 dolardan satın alın (döviz kuru 0,0434), hedef 0,03’ün altında. BTC’yi 69.200 dolardan satıp ETH’yi 3.800 dolardan satın alın (döviz kuru 0,055), hedef 0,07+. Önümüzdeki 90 gün boyunca Ethereum liderliğindeki bir piyasa göreceğimizi düşünüyorum.

Su Zhu’nun tweet’i kripto para piyasasında tartışmalara yol açtı. Bazı analistler, tecrübeli yatırımcının tahminlerinin isabetli olabileceğini söylüyor. Ayrıca önümüzdeki dönemde ETH’nin yükselişe geçebileceğini düşünmekte. Zira Ethereum, son dönemde yükseliş momentumu yakaladı ve yatırımcıların ilgisini çekiyor. Ethereum’un ağ yükseltmeleri ve gelişen DeFi ekosistemi, yatırımcıları cezbeden faktörler arasında yer alıyor.

Su Zhu’ya yönelik şüpheler var

Ancak bazı analistler de Su Zhu’nun tahminlerine şüpheyle yaklaşıyor. Özellikle bu analistler, kripto para piyasasının oldukça değişken olduğunu belirtiyor. Ayrıca tek bir yatırımcının hamlesinin tüm piyasayı etkilemesinin zor olduğunu vurguluyor. Ayrıca, geleneksel piyasalardaki dalgalanmaların da kripto para piyasasını etkileyebileceği ve Su Zhu’nun öngörülerinin gerçekleşmeyebileceği ifade ediliyor. Özellikle Su Zhu’nun kurucusu olduğu Three Arrow Capital’in tasfiye olması, fon kurucusunun güvenilirliğini sorgulatıyor.

Ayı Analistinden Bitcoin ve O Altcoin İçin Yorumlar: Long Açtı!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Three Arrows Capital (3AC) Britanya Virjin Adaları’ndaki bir mahkeme tarafından 27 Haziran 2022’de tasfiyesine karar verilen Singapur merkezli bir kripto para hedge fonuydu. 2012 yılında Kyle Davies ve Su Zhu tarafından piyasaya girdi. Şirket, ticaretini finanse etmek için milyarlarca dolar borç aldı ve Temmuz 2022’deki iflas başvurularına göre alacaklıların alacaklarıyla 3,5 milyar dolar alacakla karşı karşıya. Fonun 2021 ve 2022’de 3 milyar dolardan fazla zarar ettiği görülmekte. Bu da onun çöküşünü tüm zamanların en büyük hedge fonu alım satım kayıplarından biri haline getiriyor.

Su Zhu’nun tweet’inin piyasada yarattığı etkinin yanı sıra, hareketi yatırımcılar açısından da önemli soruları gündeme getiriyor. Yatırımcılar, Su Zhu’nun tavsiyelerine uyup varlıklarını yeniden şekillendirmeli mi? Ethereum gerçekten önümüzdeki 90 güne hakim olacak mı? Kripto para piyasasında bu tür bireysel yatırımcıların etkisi ne kadar güçlü? Bu soruların kesin cevapları maalesef yok. Kripto para piyasası, geleneksel piyasalara göre daha az öngörülebiliyor. Ayrıca sürprizlere açık.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Kurucu Açıkladı: Solana, BTC ve Bu 2’sini Satın! Bu 3’ünü Alın