Uyarı Geldi! Usta Analistten Solana, DOGE ve BTC Tahminleri

Uyarı Geldi! Usta Analistten Solana, DOGE ve BTC Tahminleri
Uyarı Geldi! Usta Analistten Solana, DOGE ve BTC Tahminleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geniş takipçi kitlesine sahip bir kripto analisti, Ethereum’un (ETH) rakibi Solana (SOL)’nın ani bir piyasa düzeltmesi yaşayabileceği konusunda uyarıyor. Analist ayrıca, lider kripto para için bir rota oluşturuyor. Son olarak popüler meme coin’i Dogecoin’i ele alıyor.

Analist: Solana için sert düzeltmeye hazırlıklı olun!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa yeni bir ivme yakalarken Solana performansıyla göz doldurdu. Bununla birlikte, Rekt Capital takma adlı analist bir düzeltmenin kapıda olduğunu söylüyor. Analist, SOL’un kilit bir seviyeyi desteğe çevirememesi durumunda, muhtemelen aşağı yönde önceki bir fiyat modelini takip edeceğini ileri sürüyor. Bu bağlamda Rekt Capital, şu açıklamayı yapıyor:

SOL: Tarih tekerrür ederse, Solana hem 42,86 doların (kırmızı) ötesinde yukarı yönde hem de ret güçlü olursa, 30 dolara kadar (mor kutunun altında) aşağı yönlü dalgalanma yaşayabilir. Tarih tekerrür edecek mi? Eğer tekerrür ederse, ben hazırlıklı olurum.

Solana
Kaynak: Rekt Capital

Analist, SOL 42 dolar aralığının altında ne kadar uzun süre işlem görürse, derin bir düzeltme olasılığının o kadar artacağı konusunda uyarıyor. Bu doğrultuda, “Solana halihazırda ~42,86 doların ötesinde bazı yukarı yönlü fitiller üretiyor. Bu direncin altında kalmaya devam ederse SOL zaman içinde daha derin bir geri çekilme yaşayabilir.” diyor.

Solana
Kaynak: Rekt Capital

Analistin grafiğine baktığımızda, Solana (SOL)’un 42 dolar civarındaki direncini aşamadıktan sonra derin bir geri çekilmeye tanık olduğu 2021’in başlarındaki SOL’un fiyat hareketine atıfta bulunduğu anlaşılıyor. Bu arada Solana yazı sırasında 41,74 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca, altcoin günlük grafiğinde %6’nın üzerinde artış kaydetti.

Bitcoin için öncesi ve sonrasıyla halving rotası!

Rekt Capital, daha sonra lider kripto para Bitcoin’e (BTC) geçiyor. Analist, BTC’nin halving’den önce 42.000 dolar civarında diyagonal direncine doğru yükselmeye devam edeceğini söylüyor. Rekt Capital, BTC’nin halving’den sonra desteğe dönüşmeden önce diyagonal dirence ulaştıktan sonra geri çekilme bekliyor. Bu arada, Nisan 2024’te gerçekleşmesi planlanan yarılanma, madencilerin ödüllerini yarıya indirdiği için geleneksel olarak bir yükseliş olayı olarak görülüyor. Rekt Capital, öngörülerini şu şekilde izah ediyor:

Bitcoin halving’den önce siyah trend çizgisi direncini reddedebilir (turuncu daire). Ancak halving’den sonra muhtemelen destek olarak yeniden test edecektir (siyah daire).

Kaynak: Rekt Capital

Analist DOGE’yi yakından izliyor

Son olarak analist popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) üzerinde duruyor. Meme-coin’in haftalık grafikte azalan bir kanaldan ikna edici bir şekilde çıkıp çıkamayacağını yakından izlediğini söylüyor. Bu bağlamda analist, altcoin için şu değerlendirmelerini paylaşıyor:

Bu haftaki ‘düşüşü satın al’ davranışının DOGE’yi kanal tepesinin üzerine çıkarmak için yeterli olup olmadığı gerçekten önemli. Çünkü kanal tepesinin altındaki önceki haftalık kapanışlar ve ardından gelen kısa toparlanmalar hala aşağı yönlü (turuncu)… Dün gördüğümüz ‘düşüşü satın al’ davranışı, kilit direncin altında rahatlama gibi görünüyor. Ancak, güçlü bir DOGE reddi ve aşağı yönlü devamlılık söz konusu değil. En önemli sinyal, bir kırılmayı teyit etmek için kanal tepesinin üzerinde bir haftalık kapanış.

Kaynak: Rekt Capital

Analistin grafiğine göre, kanalın direncinin tepesini 0,07 dolar civarında aşmak için DOGE’ye bakıyor. DOGE yazı yazıldığı sırada 0,0681 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Uyarı Geldi! Usta Analistten Solana, DOGE ve BTC Tahminleri