Reklamı kapat

Solana DOGE’yi Devirdi Ama Analist Uyardı: Henüz Değil!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 Eylül 2021
0 görüntülenme
solana blockchain

Bu yıl, bazı kripto para birimlerinin inanılmaz kazançlar elde ettiğini ve şu anda üçüncü en büyük kripto olan Cardano’dan 80 milyar doların üzerinde bir değere sahip Binance Coin’e kadar sıraları yükselttiğini gördük. Bununla birlikte, dalgalanmaları, en yeni ‘Ethereum katili’ olarak adlandırılan bir kripto para birimi projesi olan Solana tarafından gölgede bırakılıyor.  

Solana 7.liğe terfi etti, devamı gelecek mi?

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Solana, yalnızca geçen ay yüzde 300 arttı ve en değerli kripto para birimleri tablosunda yedinci sırada yer almak için Dogecoin’i geride bıraktı. Yazının yazıldığı sıralarda SOL gün içi en yüksek değeri 150,43 dolar olarak belirledikten sonra 142 dolardan işlem görüyordu. Kripto para biriminin şu anda 41,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

Solana
Kaynak: Coinmarketcap

Solana, Elon Musk ve diğer ünlülerden destek aldıktan sonra, yılın en popüler sanatçılarından biri olan Dogecoin’i geride bıraktı. 2017 yılında piyasaya sürülen kripto para birimi, şimdi Lloyds Banking Group, Electronic Arts ve Ferrari gibi devlerden daha değerli. Analist Steven Msoh’a göre Solana (SOL)’un yükselişi bazı uzmanları bile hazırlıksız yakaladı ve onları zirveye ulaşamaz hale getirdi. Kripto uzmanlarından The Crypto Dog takma isimli Twitter hesabından şu paylaşım yapıldı:

SOL’un yeni ATH koşusu, bir süre trend olabilir. SOL’den destansı bir koşu. Bu kadar güçlü üstleri aramak zor, sürmesine izin vermek ve nereye gittiğini görmek daha iyi.

CEX.IO borsasında veri analitiği başkanı Yuri Mazur, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Solana (SOL)’un fiyatı, Blockchain’i şu anda her şey için uygun bir alternatif merkez olarak hizmet etme potansiyelini sergilediği için bugün yükseliş trendinde. Solana’nın (geçen hafta) 145 dolara olan %60’lık büyümesi, Solana Blockchain’de başlatılan binlerce NFT’nin basılmasında kullanılacak tokenlere yönelik artan talep tarafından olumlu yönde yönlendiriliyor.

SOL, nihai Ethereum katili mi?

Analist Steven Msoh, Solana (SOL)’un, nihai Ethereum katili olma anlatısında dalgayı zirveye çıkaran en son büyük proje ve DeFi’nin, NFT’lerin ve görünüşe göre Blockchain alanındaki diğer tüm büyük yeniliklerin evi olduğunu söylüyor. Ancak analist, yüksek ücretler ve büyük bir zorluk oluşturan ölçeklenebilirlik eksikliği ile kendi başarısının kurbanı olduğunu da ilave ediyor. Cardano, projenin akıllı sözleşme yeteneklerine bile sahip olmamasına rağmen, aynı anlatı ile üçüncü en büyük kripto para birimi olmak için dalgayı sürdürüyor. Polkadot, Ethereum’u kuran kilit figürlerden biri olan projenin kurucusu Dr Gavin Wood ile geçmişte nihai Ethereum katili olarak markalaştı. Yuri Mazur’un yorumu şu şekilde:

Solana, yüksek işlem maliyetleri hala bazı insanları Blockchain’den ve beraberindeki işlemler için protokollerinden uzaklaştıran bir faktör olan Ethereum’a karşı esnek ve daha iyi bir alternatif olduğunu kanıtlıyor.

Solana

Bununla birlikte, veri sihirbazı, Solana’yı yeni Ethereum katili olarak taçlandırmanın henüz zamanı olmadığını belirterek, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Solana’nın büyük bir DeFi ve NFT altyapısı olma konusunda kat etmesi gereken uzun bir yol var. Ethereum’la savaşa girmek, Blockchain işaretini oluşturmasının bir yoludur. Ancak büyümesini sürdürmek ve Cardano dahil diğer Blockchain’lerde rekabeti kazanmak için daha iyi yükseltmeler ve özellikler ortaya çıkarılmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

JASON
Ünlü Şarkıcı: Bu Altcoin’den Aldım! Ne Yolculuk… Amerikalı şarkıcı Jason Derulo, Haziran’da Solana‘ya yatırım yaptığını açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri’nden çok yetenekli ünlü şarkıcı, Haziran ayında kripto para birimine yatırım yaptıktan sonra Solana’nın meteorik fiyatıyla oldukça mutlu görünüyor. Yatırım yapılan altcoin hakkında ayrıntılar Kriptokoin.com’da. Altcoin...
Zeki Uyanık 5 Eylül 2021