Büyük Göç: Solana’dan Çıkanlar Bu 2 Altcoin’e Giriyor!

Büyük Göç: Solana'dan Çıkanlar Bu 2 Altcoin'e Giriyor!
Büyük Göç: Solana'dan Çıkanlar Bu 2 Altcoin'e Giriyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda Solana (SOL), büyük bir darbe yedi. İflas eden FTX ile ilişkisi nedeniyle bazı borsalardan delist oldu. Bazı firmalar ise proje ile bağlarını kesiyor. İşte detaylar…

DeGods, Solana ağından ayrılıyor

DeGods NFT sanat koleksiyonu, Twitter’da yaptığı şok edici bir duyuruyla Solana ile bağlarını kopardığını açıkladı. İleriye dönük olarak DeGods, yeni yılda platformdan çıkıp Ethereum NFT pazarına taşınacağını açıklıyor. Resmi Twitter hesabından DeGods, Ethereum köprüsünün nihai varış noktası olmadığını açıklıyor. Köprü tamamen test edildikten sonra, geçiş süreci hakkında tüm detaylar halka sunulacak.

DeGods; geliştiriciler, girişimciler, sanatçılardan oluşan bir sanat koleksiyonu ve küresel topluluktur. Benzer şekilde, Y00ts NFT’leri de DeGod’un adımlarını takip etti. DeGods ile aynı zamanlarda yayınlanan bir tweet’te Y00ts, Solana’dan ayrılıp Polygon’a köprü kurduğunu ortaya koyuyor. Bir takip tweet’inde Y00ts, şimdilik en büyük önceliklerinin nihai hale getirmeden önce test etmek, doğrulamak olduğunu belirtti. Bu arada, 2023 yol haritası gelecek yılın Ocak ayında kullanıma sunulacak.

NFT topluluğu neler söylüyor?

NFT Twitter topluluğunda, yeni gelişmeler, karışık duyguları yansıtıyor. Bazı topluluk üyeleri gelecek ve göç kararından önce neler olabileceği konusunda heyecanlı olduğunu ifade etti. Ancak diğerleri Solana’nın güvenilirliğinin uzun vadede zarar görebileceğinden endişe ediyor. Bir kullanıcı Polygon’un gelecek vaat eden bir NFT ekosistemine sahip olmadığını savunmakta. Diğerleri Polygon’un Solana’nın NFT ekosistemine göre sahip olacağı avantaj için gözlerini dört açmış durumda.

Bu Hafta O 52 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar!

Öte yandan, piyasada devam eden düşüş eğilimini vurgulayan NFT koleksiyoncuları ve küratörleri tarafından endişeler dile getirilmekte. Bu koleksiyonculara göre, bu süre zarfında her iki platform tarafından yapılacak duyuru, piyasa katılımcılarının FOMO’yu tetiklemesine neden olabilir. Bununla birlikte, NFT’lere yönelik beklentiler 2023 için büyük ölçüde yükseliş gösteriyor. Bu nedenle, yükseliş beklentilerine ulaşılıp ulaşılmayacağı ya da aşılıp aşılmayacağı henüz belli değil.

İki proje de “zirvedeydi”

DeGods ve Y00ts, OpenSea pazarında en çok işlem gören iki Solana NFT koleksiyonudur. Yazım sırasında DeGods NFT’lerinin taban fiyatı 790 SOL civarında. Yani, 8.900 dolara denk geliyor. Diğer yandan, Y00ts NFT’sinin taban fiyatı ise 215 SOL değerinde. Yani, 2.400 dolar civarında.   Her iki NFT projesi de kripto topluluğunda Frank DeGods olarak bilinen Rohun Vora tarafından kuruldu.

Bugün Bu 16 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Solana, şu anda 11.16 dolar civarında işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi coin, FTX erimesinin yansımaları arasında eridi. Solana, Kasım ayı başında yaklaşık 36 dolar iken 10 dolara düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Büyük Göç: Solana’dan Çıkanlar Bu 2 Altcoin’e Giriyor!