Milyonluk Aboneli Analist: Solana Öldü! Bu 5 Altcoin’e Bakın

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 26 Kasım 2022
292 görüntülenme
Solana Öldü! Bu 5 Altcoin'e Bakın

Milyon aboneli Youtube analisti BitBoy, Solana hakkında ilginç iddialar öne sürdü. Son tweet’lerinde “şu anda gördüklerimize şaşıran var mı?” dedi. Şimdi son çarenin bu altcoin sektörü olduğunu söylüyor.

BitBoy, Solana için oyunun bozulduğunu söylüyor

BitBoy lakaplı kripto fenomeni Ben Armstrong, Solana Blockchain hakkında FUD açıklamaları yayıyor. Bugün erken saatlerde, Twitter’da Solana’nın öldüğünü ve ağı kurtarmanın başka yolu olmayacağını iddia etti. 26 Kasım tarihli açıklamalarında bu ortamda bazı projelerin etkileneceğini söylüyor:

Solana öldü millet. Üzgünüm, başka yolu yok. NFT topluluğu son direniş olabilir. VoomioNFT ETH, MATIC, ADA ve SOL ile piyasaya sürülecek, bu nedenle NFT topluluğu fuarlarının burada iyi olmasını umuyoruz.

Tweet’lerin devamı daha da ilginçti. Solana hakkında yeni söylentileri ortaya attı. Son yıllardaki kesintilerin bunlara kapı olduğu söyledi. Kendisine göre Solana kesintileri planlıydı. Kesintilerde Alamade’nin cüzdanlarına yeni FTT token’ler aktı. Kripto fenomeni, “Solana her durakladığında, Alameda’nın kara para akladığını söylüyor. Bu da doğrudan Blockchain’in merkezsiz doğasının istismarı anlamına geliyor. Geçen yıllardan bu yana Solana’nın en çok eleştiri alan yönü bir grup kişi tarafından yönetilmesiydi. BitBoy ayrıca SOL üzerinden de manipülasyon yaptıklarını söylüyor. İddiaları şu şekilde:

Solana her durakladığında… aslında Alameda Research kara para aklama ve kaba zorlama işlemleri yapıyordu. Başka makbuzlar da var. Eğer düşünürseniz… şimdi bildiklerimizi bilmek, bu kimseyi şaşırttı mı?

CoinMarketCap’in verilerine göre, Armstrong’un iddialarının aksine, Solana şu anda yükseliyor. SOL, toplam piyasa değerinde %3,32’lik artışla yedi günde %15 büyüdü. 24 saatlik işlem hacmi %25’in üzerinde düşmesine rağmen, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı %3 değer kazandı. Yedi günlük bir pencerede BNB ve Litecoin’den sonra en iyi üçüncü performans oldu.

Özellikle, FTX borsasının çöküşü, SOL fiyatının düşmesinin arkasında temel neden. Birkaç yıl önce Solana, içlerinde Alameda’nın da olduğu ICO aşamasında 300 milyon dolar topladı. Finansman karşılığında Alameda, yüklü miktarda Solana elde etti. Bununla birlikte, analistler, Alameda’nın düşen FTT’yi dengelemek için SOL sattıklarını söylüyor. FTX ile beraber Solana açık bir şekilde sert düşmüştü.

SOL, ilk 15 arasından uzaklaşıyor

8 Kasım’da, CEO’lar CZ ve SBF arasındaki “kripto davası” patladı. Bu da son yıllardaki en büyük boğa tuzağıyla sonuçlandı. CZ bu tarihlerde Binance’in elindeki FTT tokenlerini sataşacağını açıkladı. Böylece kripto piyasasından 152,6 milyarın çıkışı tetikledi. Bu da token fiyatlarında büyük düşüşlere neden oldu.

Tweet, duruşu ve Terra LUNA iflas etmiş CeFi platformlarını kurtarma isteği göz önüne alındığında, biraz mantıksız bir senaryo sunan FTX’in ödeme gücü hakkında soruları gündeme getirdi. UpOnly TV sunucusu Cobie , durumun gelişme hızının, FTX’te perde arkasında neler olup bittiği konusunda hiçbir bilgisi olmayan birçok “uzun vadeli ve akıllı kripto kişisini” yakaladığını yorumladı.

Merak edilen sorulara Kriptokoin.com‘un bu makalesinden ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

DOGE, MATIC, BTC ve Bu 7 Altcoin İçin Trade Seviyeleri! Bitcoin ve çoğu büyük altcoin bir rahatlama rallisine tanık oluyor, ancak daha yüksek seviyelerin ayılar tarafından güçlü satışları çekmesi muhtemel. İşte DOGE, MATIC, BTC için teknik seviyeler… Bitcoin (BTC) 17,000 doların altında ne kadar daha zaman geçirecek?...
Buğra Çağlar 26 Kasım 2022