Milyonluk Aboneli Analist: Solana Öldü! Bu 5 Altcoin’e Bakın

Solana Öldü! Bu 5 Altcoin'e Bakın
Solana Öldü! Bu 5 Altcoin'e Bakın
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyon aboneli Youtube analisti BitBoy, Solana hakkında ilginç iddialar öne sürdü. Son tweet’lerinde “şu anda gördüklerimize şaşıran var mı?” dedi. Şimdi son çarenin bu altcoin sektörü olduğunu söylüyor.

BitBoy, Solana için oyunun bozulduğunu söylüyor

BitBoy lakaplı kripto fenomeni Ben Armstrong, Solana Blockchain hakkında FUD açıklamaları yayıyor. Bugün erken saatlerde, Twitter’da Solana’nın öldüğünü ve ağı kurtarmanın başka yolu olmayacağını iddia etti. 26 Kasım tarihli açıklamalarında bu ortamda bazı projelerin etkileneceğini söylüyor:

Solana öldü millet. Üzgünüm, başka yolu yok. NFT topluluğu son direniş olabilir. VoomioNFT ETH, MATIC, ADA ve SOL ile piyasaya sürülecek, bu nedenle NFT topluluğu fuarlarının burada iyi olmasını umuyoruz.

Tweet’lerin devamı daha da ilginçti. Solana hakkında yeni söylentileri ortaya attı. Son yıllardaki kesintilerin bunlara kapı olduğu söyledi. Kendisine göre Solana kesintileri planlıydı. Kesintilerde Alamade’nin cüzdanlarına yeni FTT token’ler aktı. Kripto fenomeni, “Solana her durakladığında, Alameda’nın kara para akladığını söylüyor. Bu da doğrudan Blockchain’in merkezsiz doğasının istismarı anlamına geliyor. Geçen yıllardan bu yana Solana’nın en çok eleştiri alan yönü bir grup kişi tarafından yönetilmesiydi. BitBoy ayrıca SOL üzerinden de manipülasyon yaptıklarını söylüyor. İddiaları şu şekilde:

Solana her durakladığında… aslında Alameda Research kara para aklama ve kaba zorlama işlemleri yapıyordu. Başka makbuzlar da var. Eğer düşünürseniz… şimdi bildiklerimizi bilmek, bu kimseyi şaşırttı mı?

CoinMarketCap’in verilerine göre, Armstrong’un iddialarının aksine, Solana şu anda yükseliyor. SOL, toplam piyasa değerinde %3,32’lik artışla yedi günde %15 büyüdü. 24 saatlik işlem hacmi %25’in üzerinde düşmesine rağmen, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı %3 değer kazandı. Yedi günlük bir pencerede BNB ve Litecoin’den sonra en iyi üçüncü performans oldu.

Özellikle, FTX borsasının çöküşü, SOL fiyatının düşmesinin arkasında temel neden. Birkaç yıl önce Solana, içlerinde Alameda’nın da olduğu ICO aşamasında 300 milyon dolar topladı. Finansman karşılığında Alameda, yüklü miktarda Solana elde etti. Bununla birlikte, analistler, Alameda’nın düşen FTT’yi dengelemek için SOL sattıklarını söylüyor. FTX ile beraber Solana açık bir şekilde sert düşmüştü.

SOL, ilk 15 arasından uzaklaşıyor

8 Kasım’da, CEO’lar CZ ve SBF arasındaki “kripto davası” patladı. Bu da son yıllardaki en büyük boğa tuzağıyla sonuçlandı. CZ bu tarihlerde Binance’in elindeki FTT tokenlerini sataşacağını açıkladı. Böylece kripto piyasasından 152,6 milyarın çıkışı tetikledi. Bu da token fiyatlarında büyük düşüşlere neden oldu.

Tweet, duruşu ve Terra LUNA iflas etmiş CeFi platformlarını kurtarma isteği göz önüne alındığında, biraz mantıksız bir senaryo sunan FTX’in ödeme gücü hakkında soruları gündeme getirdi. UpOnly TV sunucusu Cobie , durumun gelişme hızının, FTX’te perde arkasında neler olup bittiği konusunda hiçbir bilgisi olmayan birçok “uzun vadeli ve akıllı kripto kişisini” yakaladığını yorumladı.

Merak edilen sorulara Kriptokoin.com‘un bu makalesinden ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Milyonluk Aboneli Analist: Solana Öldü! Bu 5 Altcoin’e Bakın