Solana Öldü Diyen Efsane Analist: Bu Altcoin En İyisi!

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
5.474 görüntülenme
Solana Öldü Diyen Efsane Analist: Bu Altcoin En İyisi!

Analist, attığı bir tweet’te Solana’nın Cardano’dan daha önemli bir proje olduğuna inanan Solana destekçilerini azarladı.

Analist Solana destekçilerine kızdı

Crypto YouTuber Ben Armstrong AKA Bitboy, bugün bir tweet’te, Solana’nın Cardano’dan daha önemli bir proje olduğuna inanan Solana destekçilerini azarladı. Piyasa değerine göre kripto paraların listesini paylaşan Bitboy, ADA’nın SOL’den çok daha büyük bir kripto para olduğunu iddia ederek, SOL’un piyasa değerinin neredeyse iki katına sahip olduğuna işaret etti. ADA ilk 10’da yer alırken SOL’un Tron’un TRX’inin arkasında 15. sıraya düşme riski taşıdığını sözlerine ekledi. Bu yazının yazıldığı sırada SOL, TRX’in altındaki piyasa değerine göre 15. sırada yer alıyor. Kripto fenomeni, Solana için sonun yakın olduğu inancını ifade ediyor. Özellikle kripto projesi, feshedilmiş kripto borsası FTX ve gözden düşmüş kurucusu Sam Bankman-Fried ile olan bağlantıları nedeniyle çok fazla korku, belirsizlik ve şüphe yaşadı. Şu anda ABD’de 8 adet dolandırıcılıkla karşı karşıya olan SBF, tekrarlayan kesintiler karşısında bile Solana geliştiricilerini barındırdı ve projeyi ayrı ayrı finanse etti, destekledi ve savundu.

Durum, popüler NFT projelerinden Ethereum’a geçiş planlarını ortaya çıkaran son duyurularla daha da karmaşık hale geldi. Bitboy geçen hafta daha fazla projenin ağdan ayrılacağını iddia etti. Tüm bunlar SOL fiyatını 10 doların altına itti. Ancak, son 24 saatte %16’nın üzerinde artışla, son 3 günde güçlü bir toparlanma kaydetti ve yazının yazıldığı sırada 13 doların üzerinde işlem gördü. Kripto fenomeninin bir haftadan kısa bir süre içinde ikinci kez Cardano hakkında parlak bir şekilde konuşurken Solana’yı eleştirdiğini belirtmekte fayda var. Geçen Perşembe günü, Solana’nın ademi merkeziyetçiliği hız için feda ettiğini iddia ederken, Cardano’nun her ağ için işlem başına enerji tüketim tablosunu paylaşan en merkezi olmayan hisse ispatı ağı olduğunu ima etti.

SOL fiyatı arttı onu yönlendiren şey nedir?

Son 24 saat içinde Solana’nın fiyatı, ticaret şirketi Alameda Research’ün fonlarını satın almak için kullanan zincirin büyük destekçisi SBF’nin çöküşünün ardından ulaştığı 8$ seviyesinden yaklaşık %20 arttı. Bu token için muazzam miktarlardır. SOL, CMC’de kısa bir süre önce SHIB’in kaybettiği 15. sırayı yeniden ele geçirdi. Kriptokoin.com olarak daha önce belirttiğimiz gibi SOL 260 dolardan 8 dolara kadar düştü. Ancak şimdi piyasa duyarlılığı biraz düzeldi.

SOL için %17’lik ralli, BONK adlı yeni bir köpek mem parasının yakın zamanda gerçekleştirilen airdrop’undan kaynaklandı. Nedense bu olay SOL camiasını coşturdu. Ancak BitBoy, BONK’un lansmanının arkasında San Bankman-Fried ve FTX’in olabileceğine dair bir teori paylaştı. YouTuber, bunun yalnızca kendi varsayımı olduğunu kabul ediyor. Ancak bunun üzerinde ne kadar uzun süre düşünürse, bunda doğruluk payı olduğuna o kadar çok inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Efsane Analist, 7 Altcoin İsmi Verdi: 8x-12x Yapacaklar!
Efsane Analist, 7 Altcoin İsmi Verdi: 8x-12x Yapacaklar! Ünlü analist Michaël van de Poppe Chainlink, Polkadot, Binance Coin ve 4 ek altcoin için ralli öngördüğünü söyledi. Bu 7 altcoin için ralli tahmini Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, Chainlink (LINK), Polkadot (DOT), Binance Coin...
Emre Borsan 4 hafta önce