Reklamı kapat

Kurumsal Yatırımcılar Solana Sattı: Bu 4 Coinden ise Aldı!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
0 görüntülenme
Kurumsal Yatırımcılar Solana Sattı: Bu 4 Coinden ise Aldı!

Yatırımcılar FTX kaynaklı dip alırken kripto para fonu girişleri geçen hafta artış kaydetti. Dijital varlık yatırım ürünleri, toplam 42 milyon dolar ile 14 hafta boyunca en büyük girişi gördü. Girişler, FTX/Alameda çöküşünün yol açtığı aşırı fiyat zayıflığının ardından haftanın ilerleyen saatlerinde başladı. Bu arada Solana (SOL)’dan çıkış olurken, Bitcoin, Ethereum yatırım ürünleri giriş aldı.

Kripto yatırım ürünleri son ayların rekor girişini gördü

CoinShares’in Pazartesi günkü raporuna göre, kripto para fonları 11 Kasım’da sona eren yedi günde 42 milyon dolarlık net girişle 14 haftanın en büyük girişlerini gördü. Girişler, FTX borsası ve Alameda Research ticaret şirketi de dahil olmak üzere Sam Bankman-Fried’in iş imparatorluğunun geçen hafta çökmesiyle tetiklenen kripto piyasasının keskin düşüşüyle ​​aynı zamana denk geldi.

Uzmanlara göre, yatırımcılar bu fiyat zayıflığını bir fırsat olarak görüyorlar. Ayrıca uzmanlar, ‘güvenilir’ üçüncü şahıslar ile doğası gereği güvene dayalı olmayan bir sistem arasında ayrım yaptıklarını öne sürüyorlar.

İsviçre diğer bölgelerden ayrıştı

Girişler tüm bölgelerde gerçekleşti. En önemlisi sırasıyla 29 milyon ABD Doları, 8 milyon ABD Doları ve 4,3 milyon ABD Doları giriş gören ABD, Brezilya Kanada. İsviçre, yıl başından bugüne açık farkla en fazla girişe sahip ülkeydi. Buna rağmen, toplam 4,6 milyon ABD Doları tutarında küçük çıkışlar gören aykırı ülke oldu.

Solana

BTC, ETH, MATIC’e giriş olurken Solana (SOL)’dan çıkış oldu

Bitcoin, bu yılın Ağustos başından bu yana en büyük girişini kaydetti. Bu doğrultuda toplam 19 milyon ABD doları girişle birincil odak noktası oldu. Bununla birlikte, Short Bitcoin yatırım ürünleri de toplam 12,6 milyon ABD dolarına ulaşan girişler gördü. Uzmanlara göre bu, genel olarak olumlu bir duygu olsa da bazı yatırımcıları ürküttüğünü gösteriyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere lider kripto Bitcoin, son yedi gün içinde %20’nin üzerinde düştü. Bu hareketinin bir sonucu olarak Pazartesi günü yaklaşık 16.400 dolardan işlem görüyor.

Solana

Lider altcoin Ethereum, ikinci haftasında toplam 2,5 milyon ABD dolarına ulaşan küçük girişler gördü. Multi-asset, Haziran 2022’den bu yana 8,4 milyon ABD Doları ile en büyük girişini gördü. Bu da yatırımcıların bunu nispeten güvenli bir sığınak olarak gördüklerini gösteriyor. Ayrıca, altcoin’lerde çok az aktivite olduğunun bir işareti.

Bu arada, kayda değer çıkış gören tek altcoin Solana (SOL) oldu. Solana, FTX çöküşünden en fazla etkilenen altcoin’ler arasında yer alıyor. Çıkışlar da bunun bir kanıtı niteliğinde. Blockchain hisse senetleri, Mayıs 2022’den bu yana toplam 32 milyon ABD Doları ile en büyük haftalık çıkışı kaydetti. Uzmanlara göre bu, varlık sınıfındaki daha muhafazakar yatırımcıların güvenliğe uçtuğunu ima ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinshares

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

FTX Çökerken Binance'den Bu Altcoinler Hızla Çekildi!
FTX Çökerken Binance’den Bu Altcoinler Hızla Çekildi! Kripto para borsası FTX’in dramatik çöküşünden sonra kripto borsalarına karşı bir güvensizlik oluştu. Bu konunun kendilerini de ciddi etkileyeceğini anlayan Binance CEO’su Changpeng Zhao, güven sağlayıcı adımlar atmaya çalıştı. Ancak, bunun tam olarak sağlayamamış görünüyor. Çünkü, FTX...
Vural Erkan 3 hafta önce