Solana ve Bu Coinleri Tutan Şirket, O 3 Altcoini Satıyor!

Solana ve Bu Coinleri Tutan Şirket, O 3 Altcoini Satıyor!
Solana ve Bu Coinleri Tutan Şirket, O 3 Altcoini Satıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Portföyünde Solana (SOL), Uniswap (UNI), 1inch (1INCH) dahil 40’tan fazla kripto para olan Alameda Research, 200 milyon dolarlık stablecoin satıyor. İşte detaylar…

Alameda, 200 milyon dolarlık stablecoin satıyor

Raporlar, FTX’in kardeş şirketi Alameda Research’ün 31 Ekim ve 2 Kasım arasında kripto borsalarına 284 milyon dolar değerinde stablecoin sattığını ortaya koydu. Piyasa yapıcı, FTX’e 168 milyon dolar değerinde USDT sattı. Binance’e 66 milyon USDP ve Circle’a 50 milyon USDC sattı. Büyük çıkışlar Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısından önce geldi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FOMC toplantısı sonucu 0.75 baz puanlık faiz artışı gerçekleşti.

Bu Altcoin Büyük Yatırım, Bu 2 Coin ise Lisans Aldı!

FTX’in (FTT) tokeni Alameda Research’ün kripto varlıklarının çoğunluğunu oluşturuyor. Rapora göre Alameda, kabaca 5,82 milyar dolar değerinde FTT tokenine sahip. Ticaret firması 3,66 milyar dolarlık “kilidi açılmış FTT” ve 2,16 milyar dolarlık “FTT teminatı”na sahip. Firmanın ayrıca 8 milyar dolarlık yükümlülükleri arasında 292 milyon dolarlık “kilitli FTT” bulunmakta.

Raporda, Alameda’nın da önemli miktarda Solana (SOL) tokenine sahip olduğu belirtildi. Kripto ticaret firması 292 milyon dolarlık “kilidi açılmış SOL”, 863 milyon dolarlık “kilitli SOL” ve 41 milyon dolarlık “SOL teminatı”na sahip. Bu arada Alameda bildirisinde, kilitli tokenlerin değerlerinin “FTX/USD emir defterindeki gerçeğe uygun değerin yüzde 50 kadar muhafazakar şekilde” muamele görmesi gerektiğini açıkladı. Yani bu açıklamaya göre, coinlerin değeri çok daha düşük gibi duruyor.

2 Analist, Bu 11 Altcoin Projesine Oynuyor

Portföyünde Solana dahil 40 kripto para var

Alameda Research, likidite sağlayıcı olarak tanımlandığı için portföyünde birçok kripto para tutuyor. Ayrıca, 1 milyar doların üzerinde varlığı yöneten şirket, birçok projeye yatırım yapıyor. Alameda, piyasa yapıcılık görevini birçok borsada gerçekleştiriyor. Şirketin elinde tuttuğu kripto paraların değeri zaman zaman değişse de, Messari’nin sağladığı en son bilgilere göre aşağıdaki kriptolar şirketin portföyünde yer almakta:

ETH, BNB, SOL, SRM, TOMO, DODO, UNI, AAVE, FTT, LEO, YFI, OKB, CRV, PERP, SXP, REN, 1INCH, ALPHA, LINA, BAL, HXRO, RAMP, COMP, HT, SUSHI, SNX, AMPL, AMPL, PICKLE, OPIUM, HGET, LINA CREAM, AKRO, ROOK, FRONT, BAO, APY, DHT, MTA

Dünyaca Ünlü Banka, Bu Altcoin İçin Konuştu: Geleceği Parlak!

Alameda’nın elindekiler likit değil mi?

Bu sırada, sattığı ortaya çıkan yukarıdaki kripto para birimleri hakkında Alameda Research’e çeşitli iddialar ortaya çıktı. Birçok kişi, özellikle kilitli coin’lere dikkat çekerek ticaret firmasının varlıklarının çoğunun likit olmadığını belirtiyor.  Özellikle, bu varlıkların çoğunun FTT’de olması, durumu daha kötü hale getiriyor. Çünkü bu durum, şirketin “sallantılı bir zeminde” inşa edildiğini gösterir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Solana ve Bu Coinleri Tutan Şirket, O 3 Altcoini Satıyor!