Solana ve LUNA: Hafta İçinde Bu Seviyeler Bekleniyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 7 Ağustos 2022
15 görüntülenme
Solana ve LUNA: Hafta İçinde Bu Seviyeler Bekleniyor!

Kripto analisti Akash Girimath’a göre Solana (SOL), onu Mayıs başında görülen en yüksek seviyelere çıkarabilecek ya da sıkıcı yatay konsolidasyona itebilecek bir seçimle karşı karşıya. Analist, LUNA’nın, hızlı bir yükselişi tetikleyen satın alma baskısındaki korkunç bir artışın ardından sağlıklı bir geri çekilme işareti gösterdiğini söylüyor. Ayrıca analiste göre, devam eden geri çekilme, yatırımcılara ralli için bir şans daha verecek. Akash Girimath’ın SOL ve LUNA analizlerini okuyucularımız için derledik.

“Solana, bir yol ayrımında”

Solana, 15 Haziran’daki 25,71 dolarlık dip seviyesinden bu yana daha yüksek dipler üretiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere bu yerel dipten bu yana, SOL bir noktada %84 ralli yaparak dört yüksek zirve üretti. Şu anda, SOL 39 dolardan işlem görüyor. 31,66 doların altında mevcut tahsil edilmemiş stop-loss likidite havuzları var. Ayrıca, Haziran 2022’deki dip oluşumu sırasında 26 dolar civarında salınan dip seviyeleri oluştu. Piyasa yapıcıların bakış açısına göre, bu seviyelerin süpürülmesi muhtemel. İşte bu gerçekleştiğinde bir koşuyu tetikleyecek.

Aynı şekilde, benzer likidite havuzları 47,43 dolar ve üzerinde mevcut. Bu nedenle, yatırımcılar Solana fiyatındaki düşüşleri satın almak istiyorsa, en iyi seviyeler 31 ile 25 dolar olacaktır. Önce satış duraklarının süpürüldüğünü varsayarsak, potansiyel getiriler %40 ile %90 arasında değişecek. Yani, SOL 45 ile 60 dolar seviyelerine ulaşacak.

Solana

Yukarı yönlü anlatı çekici görünüyor. Bununla birlikte, yatırımcıların kripto para piyasasının yönlü önyargısının karmakarışık olduğunu anlamaları gerekiyor. Solana (SOL)’un, yukarıda mevcut olan likiditeyi 47 dolardan toplamak için hareket etmesi muhtemel. Bu durumda, yukarı yönlü bir hedefin olmaması SOL’un uzun süre konsolide olmasına neden olabilir. Bununla birlikte, Solana’nın 24,52 dolar destek seviyesinin altında daha düşük bir dip üretmesi olası. Bu durum, bir engele oluşturacak ve SOL için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

“LUNA fiyatı daha fazla kazanç için hazır”

LUNA, 1 Ağustos’ta %41’lik bir yükselişi tetikledi. Böylece, iki aylık azalan direnç seviyesini yarıp geçti. Bu hareket aynı zamanda 2,19 dolarda oluşan eşit yükseklerin üzerinde duran buy-stop likiditesini de topladı. Bu ralli amacına ulaşırken, şimdi alıcılara başka bir fırsat sağlayacak bir düzeltmeden geçiyor. Aslında LUNA, 1,85 ile 2,08 dolar talep bölgesini iki kez yeniden test etti. Bu nedenle yakında bir yükseliş olması muhtemel.

LUNA

Satın alma baskısının yeniden arttığını varsayarsak, bu sefer LUNA’nın 2,80 dolarlık direnç bariyerini yeniden test etmesi olası. Bu hareket, %38’lik bir yükselişi temsil edecek. Muhtemelen altcoin için yukarı yön sınırlı. Bu nedenle, ilgilenen yatırımcılar, söz konusu talep bölgesinin dışındaki tepkileri yakından takip edebilirler.

Mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında pek olası olmasa da, 2,80 dolar seviyesinin bir destek tabanına çevrilmesi, artan satın alma baskısının göstergesi olacaktır. Bu temel tutarsa, LUNA’nın 3,51 doların üzerinde kalan likiditeyi görmesi mümkün. Bu hareket 2,01 dolar seviyesinden %72 kazanç anlamına geliyor.

LUNA

Yükseliş görünümünden bağımsız olarak, LUNA fiyatı talep bölgesinin alt sınırının 1,85 doların altına düşerse, yükseliş tezi geçersiz olacaktır. Böyle bir gelişmenin, ayıların 1,60 dolara bir düzeltmeyi tetikleyeceği daha fazla düşüşün yolunu da açması muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ücretsiz NFT Tokenler Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey!
Ücretsiz NFT Tokenler Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey! NFT Tokenler 2021’in moda sözcüklerinden biriydi. Ancak, 2020 gibi erken bir tarihte dijital sanatçılar, zanaatlarının farkındalığında bir artış yaşamaya başlamıştı bile. Ancak 2021 boğa koşusu her şeyi ön plana çıkardı. Ve mevcut ayı piyasamıza rağmen, dijital sanatlar...
Vural Erkan 7 Ağustos 2022