Son 2 Günde Yüzde 40 Sıçrayan Popüler DeFi Altcoin’inde Sırada Ne Var?

Mesut İnan
Mesut İnan 25 Temmuz 2020
0 görüntülenme
defi altcoin kriptokoin com

Kriptokoin –Kripto para piyasasında merkezi olmayan finans tokenları konuşulmaya devam ediyor. Zira bu koinler yükselişlerine devam ediyor. İlk olarak, yield farming (verim çiftçiliği) ile ilgi odağı haline gelen koin Compound oldu. Son zamanlarda % 300 şok edici bir artışla dikkat çeken Aave (LEND) gündemdeydi.  Şimdi sıra Maker’a gelmiş gibi görünüyor.

Maker’daki bu muazzam ralli ile ilgili olarak şu sorular aklımıza geliyor: DeFi’nin her şeye meydan okumaya devam etmesinden dolayı mı yoksa başka bir şey mi var? Teknik göstergeler altcoin varlığı hakkında potansiyel olarak ne diyor?

48 Saatte % 40’lık Artış

Son 48 saat içinde, Maker olarak bilinen kripto varlığı birçok yatırımcıyı mutlu ediyor. Yaklaşık % 40’lık ralli, arkasında kazançları alma isteğine bağlı olarak sadece % 13’lük bir geri dönüşe şahitlik ediyor.

İki günlük performans neticesinde potansiyel olarak dalgalanan fiyat yine de % 10’luk bir günlük artış bırakıyor.

makerusd 38 rally crypto altcoin

Maker, son birkaç hafta içinde parıldayan en son DeFi tokenı. Büyüyen kripto çılgınlığı, hem projeler hem de yatırımcılar kripto para alanına atlamaya devam ettikçe yavaşlama belirtisi göstermiyor.

Altcoin yatırımcıları kripto paralar arasında seyahat ederken,  hiper güdümlü bir pump hareketini deneyimlemek için en son token Maker olabilir mi?

Şu anda tüm piyasalarda bir “Büyük dönüş” devam ediyor. Bitcoin karları altcoinlere dönüşüyor. Nasdaq kompozit ve teknik hisse karları S&P 500’e akıyor. DeFi’de sermaye bir projeden diğerine akıyor ve bir sonraki büyük şeyi arıyor.

Fon yöneticileri, bu tür riskleri almaya ve DeFi piyasasındaki birincil hamlelere bağlı kalmaya karşı uyarıyorlar. Bu yüzden Maker birdenbire pump hareketi yapıyor olabilir. DeFi’nin parlayan yeni yıldızlarının aksine, Ethereum ve Maker gibi büyük oyuncular fiyat noktasında yavaş hareket ettiler. Ancak iki varlık dün yan yana pump yapmaya başladı. Bu hamle daha fazla şeyin başlangıcı olabilir.

Yeni Bir Yükseliş Trendi mi Yoksa DeFi Trendi Devralacak mı?

MKR/USD işlem çiftinde, Maker son iki yıllık fiyat hareketinde güçlü bir direnç göstermeye başladı. Bir bakışta, altcoin’in direnci geçmesi zor olacak gibi görünüyor, ancak fiyat artışı hacimde bir kırılmaya eşlik ediyor.

Ticaret hacmindeki kırılmaya denk gelen Ortalama Yön Endeksi, büyük bir yükseliş eğilimi oluşturuyor. Son iki yılda Yön Hareket Endeksi üzerindeki en büyük yükseliş dürtüsü daha yeni başlıyor.

makerbtc

ADX’in kendisi noktalı çizginin üzerine çıkabiliyorsa ve 20 değeri okunuyorsa, güçlü bir yükseliş trendi teyit edilecek. ADX, tırmanmaya karşı direncin üzerinde çok daha fazla alan gösteren MKR/BTC işlem çiftinde de yükseliş gösteriyor.

Ortalama Yön Endeksi bir eğilim ölçme aracıdır, bu da Maker’ın güçlü bir yükseliş trendine başlamak üzere olduğunu göstermektedir. Bu gösterge, DeFi trendinin sadece güçlendiğinin ve geciken yatırımcıların çok geç olmadan hype trenine binmeleri gerektiğinin bir işareti olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

altseason traders expect altcoin breakouts amid btc stagnation
Dev Tahmin: Bu 2 Altcoin’de Çılgın Bir Ralli Görebiliriz! Kriptokoin.com – Bazı analistlerin spekülasyonlarının aksine kripto para uzmanı Adrian Klent’e göre, altcoin sezonu daha yeni başlıyor. Analiste göre, BTC’nin mevcut fiyat performansı altcoin’lerin yükselmesine katkı sağlıyor. Bitcoin bu süre içinde yükselişe geçerse analiste göre, altcoin’ler zarar görebilir...
Serkan Eser 25 Temmuz 2020