Son Bitcoin Tahminleri Korkuttu: Bu Diplere Düşebilir!

Ünlü Analist, Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Düşüşün Nedenini Açıkladı!
Ünlü Analist, Bitcoin (BTC) Fiyatındaki Düşüşün Nedenini Açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC fiyat hareketi, Bitcoin tahminleri için analistlere düşüş eğilimi için nedenler veriyor. Bitcoin’in 200 haftalık trend çizgisini kaybetmesi 20 bin doları oyuna soktu.

Usta analistlerin Bitcoin tahminleri korkutuyor!

Spot piyasalarda çok az heyecan varken, traderlar ve analistler potansiyel volatilite katalizörleri arıyor. Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere, ABD’den gelen ve 2. çeyrek gayrisafi yurtiçi hasıla tahminleri ile işsizlik başvurularını içeren günün makroekonomik raporları statükoyu sarsamadı.

Popüler analist Jelle, gün içinde yaptığı Twitter güncellemesinin bir bölümünde, “Bu destek alanını aşağıdan yeniden test ederken, ayılar fiyatı aşağı çekmekte başarısız oluyor,” diye özetledi. Jelle, 26.600 doların geri kazanılmasının “ideal senaryo” olacağını söylüyor. Ayrıca, bunun BTC’nin önceki aralığını geri kazanması için bir sıçrama tahtası görevi göreceğini de kaydediyor.

Diğer analist Crypto Tony, Bitcoin’in daha düşük bir seviyeye “düşmesi” durumunda 25.000 dolar civarında popüler bir aşağı yönlü hedefi tekrarlıyor. Trader Skew, 26.000 dolar seviyesinin altındaki kısa yolculuğu analiz ediyor. Bu doğrultuda, suçu Binance traderlarının bir süpürme mühendisliğine bağlıyor. Bu bağlamda Skew, şu açıklamayı yapıyor:

Her zamanki Binance likidite mühendisliği pompası ve halısı var. Perps likiditeyi şimdi yakaladı ve 26 bin dolar spot limit emirlerini test etti.

Ardından, limit alım emirlerinin karşılanması ve emir defteri likiditesinin iyileşmesi sayesinde fiyatların yükseldiğini söylüyor.

Bitcoin tahminleri
Binance emir defteri verilerine genel bakış / Kaynak: Skew/Twitter

Bitcoin tahminleri: BTC, 20.000 dolarların altına mı gidiyor?

Bu arada, haftalık zaman dilimlerinde, analist Rekt Capital mevcut spot fiyat seviyelerinin önemini vurguluyor. 26.000 doların hemen üzerinde, 200 haftalık hareketli ortalamanın yer aldığını belirtiyor. Ayrıca, bunu dirence çevirecek bir kırılmanın boğalar için uzun vadeli zorluklar anlamına geleceğini kaydediyor.

Daha ileri analizler, Bitcoin’in Nisan ayındaki 31.000 dolarlık çok aylı yüksek seviyelerinin aslında hızla ayılar lehine değiştiği gösteriyor. Bu yüzden analist, bir ‘baş ve omuz’ modelini yerine getirdiği konusunda uyarıyor. Rekt Capital, mevcut durum için şu değerlendirmeyi yapıyor:

Şu ana kadar BTC, Baş ve Omuzlar formasyonundan ayrılmış durumda. BTC ayrıca kısa bir süre önce bu formasyonun Boyun Çizgisini yeni bir dirence (kırmızı kutu) çevirdi. Yavaş ama emin adımlarla, bu düşüş formasyonu kendini doğruluyor. Bu da 20.000 dolarların altına doğru daha derin bir düşüş anlamına gelebilir.

Bitcoin tahminleri
BTC açıklamalı grafik / Kaynak Rekt Capital/Twitter

Bitcoin’in ‘Ichimokou bulutu’ derin bir düşüşe işaret ediyor

Alternatif varlık yönetimi firması Valkyrie Investments tarafından yapılan teknik analize göre, Bitcoin’in (BTC) son fiyat düşüşünün ayakları olabilir. Valkyrie’ye göre, Bitcoin’in bir momentum göstergesi olan günlük grafik Ichimoku bulutu düşüşe geçtiği için 24.000 dolara doğru bir düşüş daha görmesi mümkün.

Aşağıdaki grafikte yeşil bir Ichimoku bulutu görülüyor. Bu da yapıcı bir genel görünüme işaret ediyor. Ancak, BTC fiyatı son zamanlarda bulutun içine geri düştü. Ayrıca, Tenkan-Sen (mavi çizgi) Kijun-Sen’in (kırmızı çizgi) altına geçerek düşüş eğilimini teyit etti. Baş Yatırım Sorumlusu Steven McClurg liderliğindeki Valkyrie analistleri müşterilerine gönderdikleri bir notta, şu hususun altını çiziyor:

Bu durum, yükseliş momentumunda bir düşüş ve kısa vadeli bir gerileme potansiyeli ile devam eden yüksek zaman dilimli bir yükseliş eğilimine işaret ediyor.

Bitcoin tahminleri
BTC fiyatı bulutun içine geri düştü / Kaynak: Valkyrie Investments

Mart başındaki Bitcoin geri çekilmesi bulutun alt ucunda buharlaştı. Ardından gelen sıçrama Nisan ortasına kadar fiyatları 31.000 dolara çıkardı. Analistler, Bitcoin tahminleri için şu seviyeyi işaret ediyor

Bulut içinde bir fiyat kapanışı, bulut desteğinin kaybedildiğini gösterir. Ayrıca, bulutun karşı [alt] kenarına geçme olasılığını tetikler. Bu durumda, Uçtan Uca bir işlem fiyatları 24.000 dolar civarına getirecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Son Bitcoin Tahminleri Korkuttu: Bu Diplere Düşebilir!