Sony’den Kripto Para Şirketine Milyon Dolarlık Yatırım!

Sony’den Kripto Para Şirketine Milyon Dolarlık Yatırım!
Sony’den Kripto Para Şirketine Milyon Dolarlık Yatırım!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sony Network Communications Inc. kısa bir süre önce web3 sektörünü geliştirmeye adanmış gelecek vaat eden bir teknoloji şirketi olan Startale Labs’e 3,5 milyon dolar yatırım yaparak web3 altyapısına olan bağlılığını pekiştirdi. Bu stratejik ortaklık, Sony’nin telekomünikasyon ve kripto gibi diğer sektörlerdeki kapsamlı deneyiminden de yararlanarak küresel bir web3 altyapısı kurmayı amaçlıyor. İşte detaylar…

Sony ve  kripto şirketi Startale’nin stratejisi dikkat çekti

Astar Network’e temel katkıda bulunan Startale Labs, “Milyarlar için Web3” inşa etme misyonuyla yola çıktı. Sony’nin finansal desteğiyle şirket, işgücünü iki katına çıkararak 15’ten 30’a çıkarmayı planlıyor. Bu aynı zamanda Astar Network ve Polkadot‘a daha fazla katkıda bulunmasına ve Ethereum için yeni projelere başlamasına olanak tanıyacak.  Sony’nin Startale Labs’e yaptığı yatırım, özellikle ABD’deki düzenleyici belirsizlik nedeniyle odak noktası Silikon Vadisi’nden Asya ve Pasifik pazarlarına kayarken, Blockchain endüstrisine olan bağlılığının altını çiziyor.

Uzman Görüşü: Bu 3 Altcoin’i Şimdilik Satın Almayın, Bekleyin!

Bu hamle, Sony’nin Blockchain teknolojisine yönelik önceki girişimleriyle uyumlu. Böylece web3 alanındaki konumunu daha da sağlamlaştırıyor. Sony Network Communications Inc. Başkanı ve Temsilci Direktörü Jun Watanabe, Startale Labs’e yönetici olarak katılım sağlayacak. Genel olarak bu hareket, web3 gelişimini teşvik etmeyi amaçlayan inkübasyon programlarına ortaklaşa ev sahipliği yaparak zaten işbirliği yapan iki şirket arasında derinleşen bir ilişkiye işaret ediyor.

Asya bölgesi önem taşıyor

Sony‘nin Startale Labs’e başka bir destekçi olmadan doğrudan yatırım yapma kararı, kritikti. Zira şirketin web3 altyapısının potansiyeline olan güvenini vurguluyor. Bu ortaklık aynı zamanda Startale Labs’in teknolojilerini ve uzmanlığını Sony’nin deneyimi ve iş alanlarıyla birleştirecek. Bu, web3’ün küresel çapta benimsenmesi için güçlü bir güç oluşturabilir. Startale Labs CEO’su Sota Watanabe, ABD’nin dijital teknolojinin ilerlemesi konusundaki kararlılığına ilişkin şüphelerini dile getirdi. Watanabe’ye göre Asya bölgesi, Sony’nin ve Startale’nin misyonunu destekleyecek düzenlemeler yaratmaya çok daha açık:

ABD hükümeti kriptoyu kullanılabilir hale getirme konusunda tereddütlü. Düzenlemeler gittikçe sıkılaşıyor. Çin, Singapur, Japonya ve Kore bunun bir fırsat olduğunu düşünüyor.

Bu Hafta, Bu 71 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacakların Listesi!

Sony ve Startale Labs artık küresel pazar için web3 kullanım örnekleri ve değeri yaratmaya hazırlanıyor. Bu işbirliği, Sony’nin blockchain girişimlerine olan bağlılığının altını çiziyor. Ayrıca web3’ün küresel çapta benimsenmesine yönelik vizyonunun bir kanıtı. Haziran ayının başlarında Startale Labs, Sony Network Communications’dan 3,5 milyon dolarlık bir yatırım almıştı. Yani bu stratejik ortaklığa ve Blockchainin geliştirilmesine olan bağlılıklarının altını bir kez daha çizdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Sony’den Kripto Para Şirketine Milyon Dolarlık Yatırım!