Milyarder Soros’un Fon Yöneticisi: Bu Altcoin, BTC’yi Geçebilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 31 Mayıs 2022
8 görüntülenme
B2ayhwjIAAIi7 x

George Soros’un 28 milyar dolarlık aile ofisi başkanı Dawn Fitzpatrick, artan iklim endişeleri nedeniyle lider altcoin Ethereum’un Bitcoin üzerinde çekiş kazanma olasılığının yüksek olduğunu söylüyor.

“Lider altcoin Bitcoin (BTC)’den daha fazla çekiş kazanacak”

Bugün yayınlanan bir Bloomberg röportajında, Soros’un 28 milyar dolarlık aile ofisinin CEO’su ve yatırım sorumlusu Dawn Fitzpatrick, kriptonun çoktan ana akım haline geldiğini ve küresel bir resesyonun yaklaşan risklerine rağmen burada kalmaya devam ettiğini belirtiyor. Dawn Fitzpatrick, konuya ilişkin olarak şunları söylüyor:  

Kripto, burada kalıcı. Bence ana akım haline geldi. Fidelity, onu 401(k)’nize koyabileceğinizi duyurdu. Söyleyebileceğim bir uyarı, her şeyden önce, iklim etkisinin giderek daha fazla odak noktası haline geleceği. Dolayısıyla, bu bağlamda, lider altcoin Ethereum’un Bitcoin üzerinde biraz daha fazla çekiş kazanacağını düşünüyorum.

Altcoin

Fitzpatrick’in yorumları, önde gelen akıllı sözleşme Blockchain’i Ethereum’un enerji yoğun Proof-of-Work (PoW) konsensüs mekanizmasından bu yılın ilerleyen zamanlarında önemli ölçüde daha çevre dostu bir Proof-of-Stake (PoS) mekanizmasına geçmeye hazırlanırken geldi.

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Pazartesi günü, ağın tek PoW test ağı olan Ropsten, 8 Haziran’da iki test-chain’i birleştirmeyi planlayan kendi PoS işaret Blockchain’inin başlattı. Ropsten’in test-chain’lerin başarılı bir şekilde birleştirilmesi, main-net’in PoS’a geçişinden önceki son adım olacak. Bir Ethereum geliştiricisine göre, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin Eylül veya Ekim ayının daha gerçekçi olabileceğini söylese de, bu Ağustos ayında gerçekleşebilir.

Öte yandan Soros’un Fonu yalnızca Bitcoin’i elinde tuttuyor

Dawn Fitzpatrick ayrıca, ABD’li tüketicilerin ‘olağanüstü’ iyi durumda olduğunu ve ekonomide yerleşik bazı ‘amortisörler’ olduğunu açıklayarak, piyasaların durgunluk risklerini nasıl fiyatlandırdıkları konusunda yanlış olabileceğini düşünüyor ve bu konuda şu açıklamayı yapıyor:

Yaklaşan bir durgunluk hakkında çok fazla tartışma var ve sonuç olarak, bir durgunluk kaçınılmaz. Bu bir zaman meselesi. Ve burada hangi piyasaların fiyatlandırdığına baktığınızda, 2023 bağlamında (hangi varlık sınıflarına baktığınıza bağlı olarak) oldukça yakında fiyatlandırıyorlar. Aslında piyasaların yanlış olabileceğini düşünüyorum. Sebebi ise buradaki tüketicinin olağanüstü iyi durumda olması.

Altcoin

Dawn Fitzpatrick, dünyanın bir durgunluktan kaçınabileceğine ihtimal vermiyor, bunun yerine “insanların beklediğinden daha fazla olacağını” belirtiyor. İlginç bir şekilde, lider altcoin Ethereum’da Bitcoin’den daha iyimser görünmesine rağmen, Soros fonu, bugüne kadar başka herhangi bir kripto para birimini değil, yalnızca Bitcoin’i elinde tuttuğunu açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

dreamstime xxl 171405218
Dikkat: Bu Altcoin Ortaklık Haberiyle Fırladı Gitti! Kava Network (KAVA), ekosisteminde DeFi tekliflerini genişletmeyi amaçlayan bir adımla Sushi’yi Katman-1 Blockchain’ine davet ediyor. Bu ortaklık haberiyle altcoin fiyatı, son 36 saat içinde yaklaşık %28,5 artış kaydetti. DeFi altcoin’i KAVA yeni ortaklığa atlarken, altcoin fiyatı fırladı...
Vural Erkan 31 Mayıs 2022