Jack Dorsey’in Square’sinin İsmi “Block” Oldu: Bu Altcoin Fırladı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 Aralık 2021
25 görüntülenme
Jack Dorsey wants to democratize bitcoin with a physical wallet

Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey tarafından yönetilen bir ödeme şirketi olan Square Inc., bugün tamamen yeniden markalaşacağını duyurdu. Altcoin projesi Blocknet (BLOCK) fiyatı da %200’lere varan dalgalı hareketler sergiliyor. Ayrıntılar  Kriptokoin.com‘da.

Square “Block” oluyor

Square artık Block olarak bilinecek. Şirket, isim değişikliğinin bir nedeni olarak Blockchain’den bahsetti:

Block ismi, satıcılarımızı bulduğumuz mahalle bloklarına, bir Blockchain’e, müzikle dolu blok partilerine, aşılması gereken engellere, bir kod bölümüne, yapı taşlarına ve tabii ki tungsten küplerine atıfta bulunur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yeni isim, ödeme uygulaması Cash App, kripto bölümü, Tidal müzik hizmeti ve DEX projesi TBD dahil olmak üzere birçok şirket projesini kapsayacak. Square ayrıca Square Crypto bölümünü Spiral olarak yeniden adlandıracak. Bunların dışında, şirketin trader’ler için satıcı hizmeti, Square markasını koruyacak. Hisse senedi (SQ) de aynı kalacak. Değişiklik, Facebook’un Meta olarak yeniden markalama kararına çok benziyor. Square, yeniden markalaşmayı derinlemesine açıklamadan önce Twitter başlığının önüne “Tüm metaları almamak…” sözleriyle Facebook’a bir selam verdi.

Square kriptoya odaklanıyor

Haber, CEO Jack Dorsey’in Pazartesi günü Twitter’dan istifa etmesinden sonra geldi. Dorsey, Square’e odaklanmak için ayrıldığını açıkça söylemese de, Haziran ayına kadar uzanan önceki açıklamalar, gerekirse Bitcoin’e odaklanmak için Twitter’dan ayrılacağını öne sürdü.

Square, geleneksel bir ödeme işlemcisi olarak başladı, ancak şirketin işi giderek Bitcoin’e yöneldi. Bu Kasım ayında, Bitcoin gelirinde yıldan yıla %11 artış ve Bitcoin kârında yıldan yıla %29 artış bildirdi. Firma ayrıca kriptoya büyük yatırım yaptı. Şu anda 459 milyon dolar değerinde olan 8.000’nin üzerinde Bitcoin (BTC) tutuyor.

Altcoin projesi Blocknet’in (BLOCK) fiyatı fırladı!

BLOCK fiyatı habere %18’lik tepki verdi. Söylentiler 30 Kasım’da BLOCK fiyatını %50’den fazla yükseltirken, en büyük patlama, 1 Aralık’ta %200’le gerçekleşti. BLOCK şu anda 1.67 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

200423 gold price
Credit Suisse Uyardı: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Düşecek! Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Covid-19 Omicron varyantının oluşturduğu endişelerle, güvenli liman akışı çeken ve toparlanmaya başlayan değerli metal, varyantın semptomlarının çok ağır olmadığı ve aşıların virüs üzerinde etkin olduğu açıklamalarının ardından gerilemeye başladı. Fed Başkanı...
Vural Erkan 2 Aralık 2021