Stablecoin Devi Çarpıcı Hamlesini Açıkladı! Neler Olacak?

Stablecoin Devi Çarpıcı Hamlesini Açıkladı! Neler Olacak?
Stablecoin Devi Çarpıcı Hamlesini Açıkladı! Neler Olacak?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük stablecoin şirketi olan Tether, kripto para birimi kaynaklı terörizm ve savaşla mücadele etmek için adım atıyor. Buna göre dünya çapındaki kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapmaya olan sarsılmaz bağlılığını yineledi.

Stablecoin şirketinden küresel işbirlikleri ve dondurulan varlıklar

Stablecoin şirketi Tether halihazırda 19 yargı bölgesini kapsayan 31 kurumla çalışıyor.  Buna göre öncelikle hırsızlık ve diğer suç faaliyetleriyle ilişkili toplam 835 milyon dolarlık varlığı dondurdu. Stablecoin şirketi Tether’in işbirliği yaptığı ülkeler arasında Brezilya, Singapur, Filipinler, Almanya, Güney Kore ve çok daha fazlası yer alıyor. Tether’in işbirliği çabaları, İsrail ve Ukrayna’daki yasadışı faaliyetlerle bağlantılı toplam 32 adresin 873.118,34 dolar tutarında dondurulmasında etkili oldu. Bu durum, özellikle blockchain teknolojisinin küresel finansal güvenliği artırmadaki yenilikçi yeteneklerini ortaya koyuyor.

Could stablecoins disrupt instant payment schemes? - BFA Global

Stablecoin şirketi Tether CEO’su Paolo Ardoino konuyla ilgili olarak önemli bir açıklama yapıyor. Buna göre kripto para birimi işlemlerinin anonim olmadığını belirtiyor. Blockchain’e kaydedilen her işlemle son derece izlenebilir ve takip edilebilir olduklarını vurguluyor. Bu şeffaflık, herkesin fon hareketlerini izlemesine olanak tanıyor. Böylece yasadışı faaliyetler için kripto para kullanan suçluların tespit edilme olasılığını giderek artırıyor. Ardoino, kripto paranın güçlü bir araç olduğunu, ancak suç için bir araç olmadığını belirtiyor.

Hesap verebilirlik

Stablecoin şirketi Tether’in kolluk kuvvetlerine verdiği aktif destek var. Ancak blockchain endüstrisi içinde kripto sektörüne olumsuz ışık tutmaya çalışan eleştirmenler hala var. Bu eleştirmenler genellikle yavaş ya da yetersiz donanımlı geleneksel finans sistemini suç finansmanıyla mücadeledeki eksikliklerinden sorumlu tutmuyor. Stablecoin şirketi Tether’in CEO’su Ardoino ve şirket, sorumlu blockchain teknolojisi kullanımını teşvik etmeye bakıyor. Ayrıca siber suçlara karşı koruma sağlamaya kararlı. Küresel güvenlik ve finansal bütünlüğe olan bağlılıklarının bir parçası olarak küresel kolluk kuvvetleriyle işbirliğinin devam etmesini hevesle bekliyorlar.

RSK Devportal - Stablecoins on Bitcoin - The Complete Guide to Stablecoins

Stablecoin şirketi Tether’in proaktif tutumu ve dünya çapındaki kolluk kuvvetleriyle işbirliği çok önemli. Buna göre kripto para birimi endüstrisinin suç amaçlı kullanıma karşı koyma yeteneğinin altını çiziyor. Blockchain işlemlerinin izlenebilirliği, yasadışı faaliyetler için güçlü bir caydırıcı unsur olarak hizmet ediyor. Ancak bu tür hamlelerin başarılı olması için bütün sektörün desteği de şart. Tek başına mücadele etmenin yetersiz olacağı bir gerçek. Kriptokoin.com olarak baktığımızda stablecoin şirketi Tether’in açıklamaları sektör açısından umut veriyor. Ayrıca geleceğe dair beklentilerin zirveye ulaşmasını sağlıyor. Bakalım bu önemli adım diğerleri tarafından da desteklenecek mi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Stablecoin Devi Çarpıcı Hamlesini Açıkladı! Neler Olacak?