Sıcak Gelişme! Stablecoin Dev’i CEO Olarak Bu İsmi Atadı

Sıcak Gelişme! Stablecoin Dev’i CEO Olarak Bu İsmi Atadı
Sıcak Gelişme! Stablecoin Dev’i CEO Olarak Bu İsmi Atadı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stablecoin ihraççısı Tether, odak noktasını teknoloji odaklı bir kuruluş olmaya doğru kaydırmaya çalışırken bir liderlik değişikliği geçiriyor. Şirketin uzun süredir Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) olan Paolo Ardoino, Aralık ayında İcra Kurulu Başkanı (CEO) rolünü üstlenecek. Bu değişiklik, mevcut CEO Jean-Louis van der Velde’nin danışmanlık pozisyonuna geçmesinin ardından geldi. Bununla birlikte Tether için önemli bir dönüşüme işaret edecek.

Stablecoin için önemli değişiklik

Velde, Tether ile yakından ilişkili bir kripto para borsası olan Bitfinex’in CEO’su olarak görev yapmaya devam edecek. Eş zamanlı olarak Ardoino, Bitfinex’teki CTO rolünü koruyacak. Ayrıca Bitfinex, Tether ve Hypercore tarafından desteklenen eşler arası uygulama oluşturma platformu Holepunch için Baş Strateji Sorumlusu pozisyonunu üstlenecek. Geçiş sürecinin bir parçası olarak Ardoino şimdilik Tether’in teknoloji departmanını denetlemeye devam edecek.

Tether (USDT) Nedir? | Binance Academy

Paolo Ardoino’nun hem Bitfinex hem de Tether ile bir geçmişi var. 2014 yılında Bitfinex’e katılım sağladı. Ayrıca 2017 yılında Tether ekibinin bir parçası oldu. CEO olarak atanması, Tether’in finansın geleceğini yeniden şekillendirmeyi amaçlayan “teknoloji merkezli bir organizasyona” dönüşme tutkusunu yansıtıyor. Tether bir stablecoin ihraççısından daha fazlası olmayı hedefliyor. Buna göre “dirençli” şehirlerin geliştirilmesinde bir altyapı ortağı olmayı öngörüyor. Ardoino’nun ilk odak noktası teknolojik gelişmeler olacak. Ayrıca eşler arası projelere destek ve bitcoin madenciliği girişimlerine katılım olacak.

Tether’in çeşitlendirme çabaları

Geçtiğimiz yıl boyunca stablecoin ihraççısı Tether, çeşitlendirme taahhüdünü yansıtan yeni iş kollarına girdi. Haziran 2022’de Tether’s Holepunch, eşler arası şifreli görüntülü arama uygulaması Keet’i tanıttı. Ayrıca şirket, Holepunch ve Keet’in geliştirilmesi için yaklaşık 10 milyon dolar yatırım yaptı. P2P uygulamalarını genişletmek için gelecekte 50 milyon ila 100 milyon dolarlık ek yatırım potansiyeli var.

Tether USDT Reaches All-Time High, Surpasses Previous Market Cap High of $83.2B

Stablecoin ihraççısı Tether ayrıca hem Uruguay’da hem de Max Keiser’in El Salvador’da bir bitcoin madencilik çiftliği geliştiren Volcano Energy adlı girişimini destekledi. Buna göre enerji üretimi ve bitcoin madenciliği sektörüne de girdi. Tether’in yenilenebilir enerji üretimi dikkat çekiyor. Ayrıca Bitcoin madenciliği sahalarına olan bağlılığı, daha geniş sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçasıdır.

Stablecoin USDT önemli bir ürün

Stablecoin USDT Tether’ın önemli bir pazar varlığına sahip ürünü olmaya devam ediyor. Diğer taraftan, Ardoino şirketin yeni bir platform sunma planlarını açıkladı. Bu platform, Tether’in finansal teknolojiler oluşturma konusundaki uzmanlığından fayda sağlayacak. Ayrıca gerçek dünya varlıklarına bakacak. Buna göre şirketin gelişen hedeflerini ve girişimlerini yansıtacak.

 stablecoin

Kriptokoin.com olarak baktığımızda stablecoin ihraççısı Tether’in son mali raporu dikkat çekiyor. Buna göre ikinci çeyrekte 850 milyon dolar net kâr elde ettiğini gösteriyor. Diğer taraftan yaklaşık 83 milyar dolarlık token arzıyla piyasadaki en büyük stablecoin konumunu koruduğunu gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Sıcak Gelişme! Stablecoin Dev’i CEO Olarak Bu İsmi Atadı